Кара ли ни секциото да се чувстваме по-малко майки?

  • 8 072
  • 267
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 065
Чак по- малко майка не, но не бях готова. Мислех, че след като входа- изход е тестван вече едва ли не е гаранция за последващи безпроблемни вагинални раждания. Да не говорим пък колко подготвена се чувствах- то на бяха техники за обръщане на бебето, релаксации и визуализации, клечах, коленичих, бели денс танцувах дори до последно в стаята  Mr. Green, но в крайна сметка не можах да родя естествено. Много ревах, щото не му бях обещала такова посрещане на бебето. Още ми е мъчно. Но по- малко майка не се чувствам.

# 16
  • Мнения: 2 197
Майка е всяка жена, която дава сигурност, любов и грижа на детето си   Peace Дори не е важно дали въобще е родила - трябва ли така да изключваме жените-осиновителки от понятието "майка"?!?!
Аз съм родила секцио (и по желание, и по предписание) и се чувствам 100% майка на дъщеря си  Hug Майка се става с времето без значение как си родила  bowuu
Абсолютно подкрепям!
Никога не съм искала да раждам нормално. И не виждам причина да го правя при положение, че има по-безболезнен и по-бърз начин . Всъщност все пак родих със секцио по медицински показания. Никога не съм се чувствала по-малко майка от това. Да не говорим, че доста от децата в домовете са родени "нормално". Това прави ли майките им такива?

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 529
Майка е всяка жена, която дава сигурност, любов и грижа на детето си   Peace Дори не е важно дали въобще е родила - трябва ли така да изключваме жените-осиновителки от понятието "майка"?!?!
Аз съм родила секцио (и по желание, и по предписание) и се чувствам 100% майка на дъщеря си  Hug Майка се става с времето без значение как си родила  bowuu
Подкрепям горното на 100%

# 18
  • София
  • Мнения: 10 330
Хич и не сядай да ревеш, не отиваш на война.
Ти и бебето да сте добре, другото е вятър работа. Колко още неща ще стават не както ти си ги предвидила... Whistling

# 19
  • София
  • Мнения: 4 588
Родих със секцио по преценка на лекарите и нито за миг не съм се чувствала по-малко майка от вагинално родилите.
До последно бях настроена и исках  нормнално раждане, но лекарите казаха друго... Сега изобщо не съжалявам, важното е, че със сина ми сме живи и здрави.
Втория път, живот и здраве, пак ще раждам така.


А болките ли правят жената майка  newsm78

А при секциото няма ли болки макар и след това?

# 20
  • Мнения: 3 621
Важното е и ти и бебето да сте добре , а и аз си мисля , че истинското майчинство започва след това когато детенцето е вече родено и идва ред на реалните грижи за него ... някой беше писал по-горе има много добри майки осиновителки ... не е важно как ще го родиш а как ще го отгледаш и какъв човек ще възпиташ

# 21
  • Мнения: 23
mamamari имам предвид за самото чувство, което изпитваш, когато ти сервират по никое време, че ще те оперират. Знам, че е важно, знам че и за бебето ще е по-добре, знам и че трябва просто да го приема. А това, че майка не се става с раждането също ми е ясно. Просто в момента ми е тежко и исках да споделя, това е...

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
аз родих секцио като докитата го решиха в последствие, тъй като преносих 8 дни и след включване на системи и поставяне на вагинални таблетки за предизвикване на контракции нямаше ефект, а и тоновете на бебето взеха да стават колебливи и така само за един час си имах бебе без никакви мъки, което определено не ме прави по-малко майка а и нито ме кара да се чувствам така, единствено ми е странно когато някоя мама разказва за раждането си и контракции, за мен това е чуждо Simple Smile
възстанових се много бързо и без никакви проблеми Simple Smile

така че спокойно няма нищо страшно

# 23
  • София
  • Мнения: 9 860
Хич и не се чувствам по-малко майка на второто си дете,родено секцио,отколкото на голямото-родено нормално.Даже,честно казано,не съм си го и помисляла.Обичам си ги и двете и само се моля да са ми живи и здрави,както и ние с баща им,за да се грижим за тях. PraynigНе се и замислям как точно са се родили,нито пък,че не са кърмени и двете. Wink

# 24
  • Мнения: 6 703
Момичета споделете-никога не съм си мислила, че ще се наложи секцио. Винаги съм гледала на секциото като животоспасяваща операция и от тази гледна точка, Слава Богу, че я има. Но когато ти кажат в последния месец, че май ще се наложи със секцио да ти изродят бебето, как да се чувствам незнам. Решението на доктора не е окончателно, но ми се струва, че сериозно ме подготвя за това. Аз изпитвам ужас от това, че няма да си родя бебето нормално!!!  Sad

Не изпитвай ужас, а приеми, че това е животоспасяващо за тебе и за бебето. Важното е да сте живи и здрави и двамата. Майката винаги иска най-доброто за детето си - приеми, че секциото е най-доброто. Би ли рискувала? Аз не бих и не рискувах, колкото и да съм привърженик на естественото във всички сфери, защото не става въпрос само за мене.

# 25
  • Мнения: 17 407
Стига глупости, бе! НЕ знам кой болен мозък го е измислил тов анещо със секциото и кърменето. Аман от такива теми и поддръжници на тезата за по- малко майките!
Леко раждане ти желая, на здраво бебенце!

# 26
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Раждала съм и по двата начина - и двата пъти адски болезнено...
Не съм по-малко майка на сина ми,  защото е роден секцио...

# 27
  • Мнения: 357
напротив, по-майка от това не може и да се почувствам   bowuu bowuu bowuu

# 28
  • Мнения: 2 960
не Peaceважното е бебето ти да излезе на този свят здраво ,обичано  да му се радваш от сърце ,като си го гушнеш

# 29
  • Мнения: 11 004
Стига глупости, бе! НЕ знам кой болен мозък го е измислил това нещо със секциото и кърменето. Аман от такива теми и поддръжници на тезата за по- малко майките!
Леко раждане ти желая, на здраво бебенце!

Да родиш със секцио не е нито страшно, нито срамно. Стига чете из форума за майките-героини с нормалното раждане. ooooh! Само се надъхваш и се притесняваш излишно, че няма да си една от тях.

Общи условия

Активация на акаунт