Кара ли ни секциото да се чувстваме по-малко майки?

  • 8 099
  • 267
  •   1
Отговори
# 225
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 970


Ти май и да четеш не можеш.... ТИ започна да спориш с мен, защото явно не ти харесва МОЕТО решение и се опитваш да ме убедиш, че решението ми не е било правилно... от къде на къде, коя си ти, че да ми кажеш, кое е по-добре за МЕН?! 


Не знам кой не чете.  Твоето решение как да родиш и защо никой не го е засягал.

Спирам безмислени комуникации, с човек който явно си търси зорлем с някой да се конфронтира.

# 226
  • Мнения: 683


Ти май и да четеш не можеш.... ТИ започна да спориш с мен, защото явно не ти харесва МОЕТО решение и се опитваш да ме убедиш, че решението ми не е било правилно... от къде на къде, коя си ти, че да ми кажеш, кое е по-добре за МЕН?! 


Не знам кой не чете. Но репликата ми беше по повод на твоя реплика към участичка, която беше решила да ражда нормално, въпрки високите диоптри. Твоето решение как да родиш и защо никой не го е засягал.

Спирам безмислени комуникации, с човек който явно си търси зорлем с някой да се конфронтира.

Диоптрите сами по себе си нямат отношение към риска от отлепяне на ретината...

Пропуснала си обаче да се подпишеш под твърдението си като д-р Многознайкова, примерно  Wink

# 227
  • София
  • Мнения: 6 373
Айде, по-леко с квалификациите и истеричните реакции.

а, драга - тук си в грешка. изобщо няма истеричност в реакцията ми. само ми е ужасно смешно.
също така - каква е разликата между квалификация и констатация, как мислиш? въпросът си е малоумен и две мнения няма. нека го цитирам пак, дано се сетиш за какво идеше реч - "Кара ли ни секциото да се чувстваме по-малко майки?"  Laughing

# 228
  • Мнения: X
Виж сега, няма нужда да си толкова груба, като ти е смешно смей си се, няма нужда да обиждаш. Явно на другите въпросът не им се струва малоумен щом отговарят. Не е необходимо да ги убеждаваш в твоето мнение и да повтаряш по 100 пъти колко е смешно и пр.

# 229
  • Мнения: X
Айде, по-леко с квалификациите и истеричните реакции.

а, драга - тук си в грешка. изобщо няма истеричност в реакцията ми. само ми е ужасно смешно.
също така - каква е разликата между квалификация и констатация, как мислиш? въпросът си е малоумен и две мнения няма. нека го цитирам пак, дано се сетиш за какво идеше реч - "Кара ли ни секциото да се чувстваме по-малко майки?"  Laughing


Да ти кажа, хич не ми се водят спорове с такива, като теб.

# 230
  • София
  • Мнения: 2 227
Въпросът: "Кара ли ни секциото да се чувстваме по-малко майки?"
Отговорът: Не!

Не ми пука как е родено детето ми, стига да живо и здраво както и аз! В спорове не ми се впуска, защото няма смисъл Grinning!

# 231
  • София
  • Мнения: 4 423
Това е глупав въпрос, раждала съм нормално, раждала съм и секцио ПО ЖЕЛАНИЕ, е със секциото съм много повече майка и пак така бих родила още 100 пъти.
Въобще как ви идват на ума такива неща, не разбирам? ooooh!

# 232
  • Мнения: 46 590
Ти май и да четеш не можеш.... никъде не пиша, че задължително ще и се отлепи ретината, но рискът при миопиа над -6,5 диоптъра си е голям ...

Това не е вярно. Диоптрите нямат отношение, значение има само налягането на очните дъна. В зависимост от резултата се дава заключение дали може да ражда нормално или не. Има жени с -7 и нормално налягане, за които няма никакъв риск и такива с нисък диоптър, за които е опасно.

# 233
  • Мнения: 1 900
Това не е вярно. Диоптрите нямат отношение, значение има само налягането на очните дъна.
И аз така знам. Peace

# 234
  • На морето!
  • Мнения: 5 778
Що за въпрос?Как може една майка да се почувства повече или по-малко майка? newsm78
Да очакваме ли втора серия- Това, че не кърмим кара ли ни да се чувстваме по-малко майки  Shocked
Няма значение как е родила жената-раждането е само един миг, след него започва истинското майчинство.

# 235
  • Мнения: 266
Категоричният ми отговор е НЕ !
Питам се аз тези мили женици дето не са имали щастието да забременеят и родят (независимо как) и в последствие са си осиновили деца, те какви трябва да се чувстват  Crazy

# 236
  • Мнения: 683
Ти май и да четеш не можеш.... никъде не пиша, че задължително ще и се отлепи ретината, но рискът при миопиа над -6,5 диоптъра си е голям ...

Това не е вярно. Диоптрите нямат отношение, значение има само налягането на очните дъна. В зависимост от резултата се дава заключение дали може да ражда нормално или не. Има жени с -7 и нормално налягане, за които няма никакъв риск и такива с нисък диоптър, за които е опасно.

Становището на офгалмолозите беше:"Високостепенна миопия, -6,7 диоптъра на дясно око, относно родоразширението - секцио цезарея"
Иначе ми казаха, аз ако искам да си раждам нормално и да си поема риска, но казаха, че не биха ми написали, че мога да раждам нормално.  Peace При това положение и гинеколозите казаха, че трябва да подпиша декларация, че аз настоявам да родя нормално и съответно си нося риска, защото никой не може да ми даде гаранция, че няма да ми се отлепи ретината.

# 237
  • Мнения: 1 049
НЕ, разбира се.

# 238
  • Мнения: 4 965
...Становището на офгалмолозите беше:"Високостепенна миопия, -6,7 диоптъра на дясно око, относно родоразширението - секцио цезарея"
...

Не се заяжфам. Казва се "родоразрешение". Peace

# 239
  • Мнения: 320
Momi4eta, rajdaneto ne pravi maikata-maika, a otgovornostite sled tova!!!!! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт