споделете мнения за ваксините по желание

  • 7 660
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Пентаксим  Peace Прие я добре, никакви странични ефекти.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 558
slanze1,Пентаксима е петкомпонентна ваксина,включва ваксините с/у дифтерия,тетанус,коклюш,полиомиелит и инфекции,причинени от хемофилния бактерий тип b,причиняващ менингит.Всичко това с едно убождане.Много съм доволна.На първите три приема,нямаше никакви странични реакции.
Аз съм твърдо ЗА ваксините!Анна е много малка за противогрипната,а за хепатит А,като тръгне на ясла/градина и има контакт с повече деца,тогава ще мислим Peace

# 17
  • Мнения: 2 746
Инфанрикс е задължителната ДТК ,но е в пречистен вариант и не дава страничните ефекти като температура и оток.Педито ме каза или да я купя или слагат техните старите.Три приема са по 30 лв.едната.Сложихме първите две на 3 и 4 мес.,а третата е на 12 мес.

Аз знам, че ДТК се слага на 2,3 и 4 месеца.За пръв път чувам за тази схема - на 3,4 и 12 месеца......

# 18
  • Мнения: 22 433
За сега нямам намерение да слагам някаква друга ваксина по желание. Дори ще откажа БЦЖто.
Противогрипните ваксини никак не са препоръчителни за деца, но всеки си преценява сам.

# 19
  • Мнения: 4 965
Не бих сложила ваксина по желание. 

На 13 г. ми сложиха ваксина срещу хепатит А - имамхме болен съученик. Направих шпрее-хепатит и ми трябваха 2-3 г. да се възстановя напълно. Добре, че майка ми не е решила да ми я сложи на по-малка възраст.
Слагам на децата ми само задължителните ваксини и никакви други.

# 20
  • Мнения: 729
За сега слагам само задължителните.По-нататък ще мислим какво да правим.

# 21
  • Мнения: 641
Инфанрикс е задължителната ДТК ,но е в пречистен вариант и не дава страничните ефекти като температура и оток.Педито ме каза или да я купя или слагат техните старите.Три приема са по 30 лв.едната.Сложихме първите две на 3 и 4 мес.,а третата е на 12 мес.

Аз знам, че ДТК се слага на 2,3 и 4 месеца.За пръв път чувам за тази схема - на 3,4 и 12 месеца......
Права си 2,3 и4 и реваксинация .Гршката е моя.Извинявам се. Embarassed

# 22
  • Мнения: 872
Задължителните ваксини трябва да се направят. Благодарение на ваксините са изкоренени болести като едра шарка - вариола, в България няма случаи на детски паралич - полиомиелит. Аз лично не бих била съгласна да пусна детето се на детска градина или на ясла и там да ходят деца,които не са минали задължителните имунизации.
 И не е вярно,че грипът не дава усложнения.Напротив,дава и то сериозни - пневмонии, миокардити, менингоенцефалити. А ,ако не се препоръчваше противогрипната ваксина за деца,тогава нямаше да правят детски дози.

# 23
  • Мнения: 8 999
Срещу хепатит. Противогрипна не съм слагала, най-малкото, защото всеки сезон се появява нов щам, а ваксините покриват само съществуващите до този момент. Някак си им нямам вяра на противогрипните.
Децата ми никога не са правили реакция след ваксинация, освен 1-2 пъти леко неразположение, изразяващо се в лошо настроение.

# 24
  • Мнения: 5 713
.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 04:37 от Вери

# 25
  • софия
  • Мнения: 257
Да бих сложила и ще сложа Grinning

# 26
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Пентаксим  Peace Прие я добре, никакви странични ефекти.
И при нас така

# 27
  • София
  • Мнения: 4 041
Сложихме Пентаксим, но тя е задължителните+Хемофилус инфлуенце. Основният ми мотив беше да мине с едно убождане и да се понесе лесно. Не бих сложила ваксина против грип,освен ако не страда от някакво хронично заболяване с понижена имунна защита( пр. диабет, да не дава господ! ) За хепатит А не съм се интересувала, но не съм много за, предпочитам да ги науча да си мият ръцете.
Иначе за задължителните ваксини съм 100% за!  Peace

# 28
  • Мнения: 469

Тази година за първи път сложих на Виолета противогрипна ваксина.Минало-годишния грип ни прати в болницата тримата,така че бих направила всичко възможно това да не се повтаря.
Иначе слагам на децата само задължителните ваксини. Peace

# 29
  • Мнения: 14 654
Противогрипната ваксина е страхотна измислица и ми е чудно как някои хора се лъжат да си я поставят, при положение, че вирусите са различни всяка година Simple Smile
От незадължителните ваксини сме сложили Act Hib на сина ми, но при информацията, с която разполагам сега смятам, че сме взели грешно решение.
Много е отговорно решението да слагаш някакви ваксини по твой избор, така че информирай се добре. Говори с педиатъра, но и разбери какви съставки съдържа всяка ваксина, която ще слагаш и какво влияние могат да имат върху организма на детето.
Повечето ми познати избират пентаксим за децата си и досега никой не се оплакал от реакции, но това не е гаранция, че точно с твоето дете няма нещо да се случи. А и малко хора знаят, че последствията от ваксина могат да се проявят след години.

Общи условия

Активация на акаунт