Странна промяна

  • 1 783
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 376
Според мен вече пораства и започва да разбира.

Моя син например вече не може да стои затворен сам в стаята/освен ако не спи разбира се/.Ако е отворена вратата няма проблеми,но в момента в който я затворя веднага усеща и дори да се занимава с нещо започва да плаче.Никога не затваряме вратите освен ако не сме при него.
Но той пък е по-голям,вече върви и си идва сам при нас,когато му омръзне.

Когато беше на 8 месеца беше навсякъде с мен,не го разнасях,той  си пълзеше из целия апартамент.
Децата са на периоди,според мен няма как да го научиш детето да стои само,ако опитваш насила може и по-зле да стане.

# 16
  • Мнения: 814
Преживяхме нещо подобно когато отидохме за първи път на море това лято. Даже тема пусках за същите проблеми като теб, понеже бях много притеснена. С времето - отмина  Peace

# 17
  • Мнения: 1 049


има и още нещо - според психолозите на тази възраст децата започват да изпитват страх от загубата на мама. те нямат абстрактно мислене все още. и за тях, когато мама излезе от стаята, нея  вече я "няма". трябва им малко време, за да разберат, че излизането е последвано от влизане.


Това е моето обяснение, но кое е решението?
[/quote]


Точно така е, но решението е само да имаш тьрпение и след време детето ще го израсте и ще престане да се страхува. Насила хубост не става... Дотогава просто се примиряваш, че ще е залепена навсякьде за теб като "гербова марка" както се шегуваше майка ми  Joy

# 18
  • Мнения: 3 216
Според мен е период и трябва да си много тьрпелива,но и да покажеш ,че ще трябва да свикне с новото полежение.

# 19
  • Мнения: 1 008
Аз, да ви се похваля,че имаме напредък! Тази вечер я нахраних, сложих в креватчето и излязох от стаята. Учудваща тишина! Надниквам след 15 минути и тя заспала. Но незнам дали е напредък или просто случайност, защото е уморена и много и се спи...

Общи условия

Активация на акаунт