Въпросче за къната?

  • 16 015
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32

Заинтересува ме тази къна. Моля те, дай повече информация за нея.

# 16
  • Мнения: 1 520
Някой може ли да ми препоръча къна, която да оцветява естествено-черна коса, тъй като искам да си променя за известно време естесвения цвят, но не искам да прибягвам до боя все още.

# 17
  • Мнения: 578
Аз съм с много тънък косъм и не мога да си позволя да се боядисвам, а ми се иска разнообразие от време на време Simple Smile Но тази къна на Арома специално не ми издържа и две измивания...Смятам следващия път да си купя тази на Hennaplus, дано се окаже по-трайна поне. Имаше друга тема за продуктите им и момичетата ги бяха похвалили, поне като безвредни.

# 18
  • София
  • Мнения: 204
Години наред съм се къносвала с арабска къна / зелена и мирише на билки / цвят махагон.Естествената ми коса е тъмно кестенява и ставаше страхотен червен цвят,но за да е траен цвета докато се вари на водна баня се слагат 4 супени лъжици оцет и една суп.лъжица зехтин,къната се вари 20 мин. и се слага топла на косата,седи се с нея 2-3 часа newsm10.Наистина подхранва натуралната къна.Всичко друго без варене и друг цвят освен зелен е чиста химия и затова изтощава косата.

# 19
  • Мнения: 578
Ами на моята не пишеше да се вари. Пишеше да се залее с топла вода Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 204
Ами на моята не пишеше да се вари. Пишеше да се залее с топла вода Confused

Това е пак химийка минала покрай къната.Истинската къна се вари на водна баня и става по -тъмно зелена когато е готова .Всичко останало е  измислица  Wink

# 21
  • Мнения: 1 520
Всяка натурална къна оцветява косата в червено до тъмночервено. А къните на Арома и Афродита са с по 5-6 цвята (махагон, кафяво, черно, русо и прочее) и се чудя как може да пише на опаковката, че продукта е изцяло натурален. Със сигурност им добавят и някой друг изкуствен оцветител, за да оцветяват по-добре. Wink

# 22
  • Мнения: 1 520
Години наред съм се къносвала с арабска къна / зелена и мирише на билки / цвят махагон.Естествената ми коса е тъмно кестенява и ставаше страхотен червен цвят,но за да е траен цвета докато се вари на водна баня се слагат 4 супени лъжици оцет и една суп.лъжица зехтин,къната се вари 20 мин. и се слага топла на косата,седи се с нея 2-3 часа newsm10.Наистина подхранва натуралната къна.Всичко друго без варене и друг цвят освен зелен е чиста химия и затова изтощава косата.
Странно. Когато аз слагах оцет къната ми позеленяваше - от тъмночервена кал ставаше тъмнозелена. И така разсипах една опаковка.

# 23
  • София
  • Мнения: 204
Това да не те притеснява,че е станала по-тъмно зелена.Оцета няма да навреди,аз дори слагах и по 10-15 капки йод и косата ми ставаше супер лъскава  Simple Smile

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
А тея индийските къни от къде се купуват?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Ооо и йод .. аз не съм се сещала... другия път ще сложа  Crazy  Laughing

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Кажете какво слагате в къната щото сега почвам да се къносвам.. аз до сега не съм слагала нищо в нея.Сега ще сложа йод.Какво друго да сложа вътре?  Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 204
Кажете какво слагате в къната щото сега почвам да се къносвам.. аз до сега не съм слагала нищо в нея.Сега ще сложа йод.Какво друго да сложа вътре?  Thinking

Аз лично слагах 4 супени лъжици оцет,1 супена лъжица зехтин и 10-15 капки йод и косата става супер лъскава и оцета държи дълго цвета на косата  Wink

# 28
Здравейте, (четох част от този форум затова незнам дали няма да повторя въпроса, но все пак .. ) искам да ви попитам колко горе-долу трае ефекта от цветната къна(след като в нея се съдържа боя), а не от обикновенната (червената си). А косата ми е светло кестенява и ако си взема по-кестеняво от моята дали ще има някакъв резултат или няма да има разлика.  Confused

# 29
  • Мнения: 965
Момичета, здравейте! Записвам се, за да ви питам нещо за каната.

Четох един пост на Василеса - за къната от Турция. Да, за нея съм чувала страхотни неща, че била истинска къна, каквато в България не може да се намери. На мен интересът ми към къната е най-вече заради подхранващото й действие в/у косата. Харесвам си естествения цвят и не искам да го променям, но ме е шубе да не стане някоя глупост с някоя менте къна?!
Преди време имах някаква, пишеше "безцветна къна", но така и не се престраших. Има ли изобщо такава, или всички оцветяват?

Общи условия

Активация на акаунт