търся донор!!!!

  • 5 485
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 950
Подкрепям написаното от Шайн Peace.
Трудно е да приемеш да родиш дете чрез донорство, но също толкова трудно е и самото донорство. Точно поради този факт има наредба, там са описани правата и на двете страни.
А желанието на Колеан да познава донорката направо ме изумява Shocked. Ами Колеан, постави се на нейно място. Ако ти родиш дете с нейна яйцеклетка, а тя не успее никога?
Затова има донорски програми. Няма лошо да потърсиш донор чрез форума. Но до тук. След това в клиниката ще направят всичко останало, което е необходимо. Попълват се един куп документи.
Късмет ти желая  bouquet

# 16
  • Мнения: 195
Аз подкрепям желанието на Колеан доколкото иска да избере донорска с подобни на нея и съпруга и физически качества. Напомням, че при донорска сперма също може да стане този избор. В това няма нищо лошо.

Жестът да дариш е равен на жеста да приемеш. И двете страни трябва да се преборят с огромни емоционални изживявания в името на детенце.

Но наистина не одобрявам желанието Колеан да се познава с донорката, напълно възможно е това да доведе до неприятни последици вбъдеще. Всъщност и в клиниките се стремят да запазят анонимството между донор и реципиент, поне така съм чувала.

# 17
  • Мнения: 1 950
Да Sonnic, точно така. Има възможност да се изберят донорите по физически и други показатели, както при дарителите на сперма, така и при дарителите на яйцеклетки.
И никой не е казал, че има нещо лошо.
Коментираме това, че не е красиво във форумите да става този подбор, и че трябва клиниката по стерилитет да е посредника между двете страни.
И разбира се, че се запазва анонимност. Та утре ако се случи нещо и самата клиника ще бъде под прицел.

# 18
  • Мнения: 216
Със съпруга ми сме с кафеви очи .Дъщеря ни е със сини,е кво да не би да не е наша.Начина на мислене на авторката на темата направо ме шокира ,меко казано.

# 19
  • Мнения: 740
Имах доброто намерение при евентуална добра стимулация да даря една яйцеклетка. След като прочетох темата съм силно разколебана. Ако все пак намеря сили в себе си да направя тази постъпка / а много добре  разбирам колко е голяма болката и на донора и на реципиента и колко е сложно подобно решение /, категорично нямам желание да познавам приемника.

# 20
  • Мнения: 18
Вижте момичета, темата излишно се натовари и разводни, затова щеизтрия "спорната"част.
Аз съм се записала в донорска програма, разбира се,но там не могат толкова лесно да правят подбор, просто защото няма много донори.Има жени, които чакат по година, а аз ще навърша дкоро 41 и нямам време.А колкото до желанието ми да се запозная с донора, мисля, че това вече е абсолютно мой личен избор и гледна точка.Никой няма право да ме съди за това.
Но ако разбира се намеря донор, който държи на анонимността, ще се съобразя с това.

Simma, мила трогната съм от начина по който мислиш.Не се заблуждавай, емоционалният момент е сложен, само когато човек сам си го направи такъв.Ако си решила по някакъв начин да помогнеш на някого, дали ще го познаваш или не е само и единственно твой избор и трябва да се направи от сърце и с много чисто чувство.

Andji, по горе е обяснено , че при кафяви очи не важи принципа за унаследяване на цвета.

# 21
  • Мнения: 18
Sistir и аз ти стискам палци, за добри новини.Момичета, ще си позволя накратко да се опиша, защото ако се намери кандидатка за донор, все пак тя трябва поне приблизително да е с моите физически белези.Аз съм светъл тип нисичка, но симпатична/поне така казват/.Цветът на косата не е важен, но очите трябва да са задължително сини или зелени, защото и двамата с мъжът ми сме свтлооки и по законите на генетиката не можем да имаме бебче с тъмни очи.Широко скроена личност съм, със голямо чувство за хумор.Интелигентна ,съвременна жена съм , с много демократични разбирания.Е това вече не бяха външни белези, но да си ги напиша.Винаги съм била слабичка, но откакто от три години ме тъпчат с хормони качих килца.И много искам да познавам жената, която ще даде гените си на моето бебе.Затова се обръщам към форума. Laughing
Оказа, че не знам как да изтрия този постинг, така , че момичета моля ви да се абстрахирате от него и повече да не го коментирате, за да можем да се придържаме само към темата.
Съжалявам , че останах неразбрана, но различните хора имат различни гледни точки върху нещата, нали. Cry Cry

# 22
  • Мнения: 2 259
Когато аз станах донор,единственото нещо, което ме интересуваше е дали  реципиента е успял.
Не успяхме и двете.
Ако здравето ми позволи и стимулацията при втори опит е плодовита,отново бих дарила.
За времето ,за което се боря аз или всеки друг ,едвали ако стигнех до донорство  би ме интересувало какъв цвят са очите или косата ,килограмите или ръстът!
ще ръсте в мен ,ще се храни с моята кръв,ще чува моят глас и  ммоето сърце!

# 23
# 24
  • Мнения: 255
Привет и от мен ! Нямах намерение да пиша, защото напоследък съм ужасно заета и стресирана, но не се сдържах. Повечето момичета знаят моите проблеми - липса на материал, инфаркт на съпруга ми, провалена стимулация - и аз нямах яйцеклетки. Започвам втори опит ин витро. Предполагам, че ще се стигне и до "някакво" донорство, само дето не знам от чия страна. И през ум не ми е минавало за цвета на очите. Мисълта ми е как детето няма да е от мъжа, когото обичам и дали ще е здраво. А съпругът ми смята, че щом ще го нося аз и то ще се храни чрез пъпната връв ще е наше и ничие друго. Казва, че ще е като с цветята - избираш семена от чужди градинки, но после ти се грижиш за цветенцето - поливаш го, храниш го, радваш му се. Възхищавам му се за духа и затова го обичам още повече  Hug

# 25
  • Мнения: 1 950
kalianna Hug Hug Hug
Възхищавам се на мъжа ти, поздрави го от мен  bouquet
Аз мисля по същия начин като него. Пожелавам ти от сърце успех, много, много силно ти го пожелавам Hug Hug Hug Praynig

# 26
  • Мнения: 255
Благодаря ти, Цветунчо ! Отдавна не сме си писали, надавям се и при теб всичко да върви по ред, не съм в час с проблемите напоследък. Ако имаш време драсни ми два-три реда на лични  Hug

# 27
  • Мнения: 18
Стига бе момичета, нали помолих да се придържаме към темата.Ако този форум е създаден само за да се плюе по някой , който мисли различно от вас , а не за взаимна подкрепа по добре модераторите да заключат темата и аз никога повече да не ползвам форума.Адмирации и възхита от моя страна за смелите и всеотдайни момичета, които са писали по горе, но още веднъж казвам.И аз съм отгледала осиновено дете.Не съм му дала нито плът, нито кръв, нито съм го избирала по цвета на очите.Но той получи цялата ми любов,нежност и грижи.А сега ме плюете заради някави си "очи".
Моля ви нека само някой, който е склонен да се отзове на викът ми за помощ да се включва.
Не пуснах темата за излишни коментари, а за да намеря жена, която да ми помогне.
Ние българите сме специалисти по даване на акъл и неадекватно мнение.Защо нито една от вас не каза , че би могла да ми помогне или поне да ме подкрепи емоционално.
Както и да е.Не мисля, че вече ще се включа.Темата вече не е моя, а на девойки, които има да се сблъскват с още много неща в живота .
Моля ви, ако някой прояви интерес точно по темата да ми пише на лични.
Аз не мисля, че ще остана повече в този форум.
Благодаря от сърце на Iglikalika и Kali и тези, които бяха толерантни към моята гледна точка.
Моля модераторите ако могат да заключат темата.

# 28
  • Мнения: 2 259
Сега да споделя и аз още нещо.
В този под форум повечето момичета дават цялото си същество да имат дете .
Аз също съм една от тях.
Отговорих ти  и аз против твоето мислене ,тъй като намирам ,че робуваш на хорско мнение и съвети.
Не те ли интересува повече твоето лично спокойствие?
Мисли за себе си и помисли за това ,че дори и  с зелени очи и руса коса пак не е твое и ти  го знаеш!/нали знаеш ,че е от донор?/
И какво значение има това?
И сега прочети предния ми пост,за да не повтарям/3-4 мнения по нагоре/
Наистина ако това което искаш  го намериш и мислиш ,че ще те направи щастлива ,ти го пожелавам от сърце !!!!

И остани при нас.Все пак всеки има право на мнение!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт