Как бихте постъпили / за една сватба става въпрос ... /

  • 4 400
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 536
Аз пък не бих купила скъп подарък,нещо прилично обаче да,
съобрази се с желанието на съпруга ти,по скоро за да не го нараниш или накараш да се чувства кофти,само заради това

# 31
  • Мнения: 3 929
Аз бих им купила подарък, но в рамките на разумното, без да се "изхвърлям". Не бих искала да падам на тяхното ниво, като отида без подарък. Повярвай ми, минала съм вече през това и ти го казвам от опит, макар да не касае сватба, а именния ден на детето ми.

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз бих купила подарък какъвто изберем двамата и според възможностите на семейството. На сватбата бих го поднесла с думите - да си го ползват с радост, както ние техния Mr. Green
Така нито ще падна на тяхното ниво, нито ще ме гризе, че не съм си го върнала.
Е, може да не е най-доброто решение, но като се познавам - така щях да постъпя.

# 33
  • Мнения: 65
И една братовчедка на съпруга ми беша дошла с празни ръце на нашата сватба. На мен не ми е за подаръка, но е някак тъпо да постъпиш така. След една година и тя тръгна да се жени. Мъжа ми точно като твоя си направи някакви супер грандиозни планове за подарък. Понеже с мъжа на въпросната братовчедка ходят заедно на джогинг и си говорят, той му бил казал, че много иска да има като една от колите ни/Ситроен C5/ и мъжът ми беше решил да им купи такъв.  #Crazy Естествено аз много се заинтих. Честно да ти кажа, незнам дали ако те ми бяха донесли подарък щях да съм съгласна, но поне нямаше да ме е яд, че не съм си го "върнала", когато им дава ключовете. Нервирам се, че въпросната братовчедка се има, че е от голямото "добрутро", много добре е финансово, дори по-добре и от нас, има се за много възпитана и културна, а всъщност постъпи като някаква простакеса към нас. Най-добрата ми приятелка ми подари подарък за 12 лева, момичето беше в големи финансови затруднения и аз естествено не и се сърдя. Мисля, че е въпрос на елементарно възпитание. Поне малко уважение трябва да покажеш. Както и да е след много семейни разправии им купихме колата. Но ако мислиш, че мъжа ти много ще се обиди го остави да прави каквото иска.

# 34
  • Мнения: 554
В такава ситуация не бих се охарчила много. Нещо за спомен, един букет и толкова, а мъж ми просто трябва да се съгласи, защото знае че с мен на глава не се излиза Crossing Arms А те от уважение можеха поне едно цвете да подарят на булката... На нашата сватба, родителите на мъж ми и брат му с приятелката си бяха направили общ подарък, но бяха предупредили, а всеки носеше цветя за булката и то не по двойки а отделно.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 268
dororti   Shocked
Искам да съм братовчедка на мъжа ти! Моля, моля, мооооля! Mr. Green

# 36
  • Мнения: 408
Мила на нашата сватба имаше подобен проблем ,само че не с роднини ,а с кумове!Ние ги облякохме-костюма беше близо 300лв,за кумата обикаляхме да си намери нещо за обличане и накрая се прибрала не се харесала и си облякла няква стара рокля,после обикаляхме 3 дена за обувки на 4-я се сети че ще е с Бутуши и пак се върнахме да обикаляме същите магазини,купихме рокличката на дъщеричката им(тя е на 4г.).Дадохме им пари да ни къпят и по дарак(куфар че с прибори),ние им купихме сервиз от квадратните чинии черно-белите!Почти 2 месеца мъж ми ги издържаше...Родих аз ...някъде след месец дойдоха оставиха 20 лв!Както и да е на мен не ми прави впечатление вече ядосвах се,ядосвах се,за кво....???Само си трових нервите.Сега майката на кумата се прибра от Белгия продаде имоти и имат пари в момента,а сега са се надули се едно всички работят за тях.Добре че мъжа ми си смени работата и сега е с редовно работно време и няма време за тях,че накрая едвам бях почнала да ги търпя.Сега не сме скарани но добре че и на мъжа ми му писна,ония ден имаше РД и да не е без хич отиде да му вземе една будика уиски за 25лв и ние си отидохме на балкан.Та по темата също съм на мнение за не много скъп подарак,но пък ако много се дърпа мъжа ти за скъп пък направи компромис,за да не се карате !Все пак е негов брат и може би иска да го зарадва!

# 37
  • Мнения: 65
dororti   Shocked
Искам да съм братовчедка на мъжа ти! Моля, моля, мооооля! Mr. Green

Ох, невероятен психар е. Най-скъпия подарък, който ми е правел на мен за 500 лв, но за братовчедката видиш ли кола.  ooooh!
Направо вече и аз нз как се събрах с такъв  Laughing

# 38
  • Мнения: 2 309
 Изпадала съм в същата ситуация, както и в обратната. В твоя случай бих направила скъп подарък. Защо ли? Ясен ми е ядът ти, изпитвала съм го на гърба си, както се казва. Бих го направила най-малкото, за да им го натякна, да видят че аз съм по-щедра от тях, че аз съм ларж и че не съм злопаметна. Обичам да демонстрирам класа пред определени хора.

# 39
  • Мнения: 51
Аз ще се опитам да разубедя мъжа си и ако не успея - ще се примиря.
Не си заслужава да си разваляте отношенията.
... Или пък си заслужава, като чета dororti?!?  Rolling Eyes    шегувам се![/i]
[Но просто се чудя , защо той не вижда нещата така ?
Защото става въпрос за брат му и не гледа безпристрастно на нещата. Но ако това е тенденция в отношенията (единия винаги минава "метър" да не се охарчи, родителите им на него повече дават и помагат с оправданието "той няма, той не може" и др. подобни) рано или късно мъжа ти ще "прогледне". При нас се случи точно така.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Пипнка, съгласявам се да купим скъпия подарък. И в удобно време, че намеря начин да го изтъкна това на брата и етървата. Ама така тънко, че да ги жегне и да се освестят как са постъпили те.

# 41
  • София
  • Мнения: 903
Много добре те разбирам. При нас беше същото - сестрата на мъжа ми и приятеля й тогава ( сега съпруг) дойдоха с абсолютно празни ръце на нашата сватба ( не защото не можеха да си го позволят, той имаше фирма, а тя получаваше добра заплата). .  Пет месеца след това те тръгнаха да се женят. През тези пет месеца аз и тя бяхме успели да се скараме много жестоко, тя се държеше отвратително с мен ( защото се наложи да живеем 2-3 месеца при майката на мъжа ми - и съответно заедно с нея), преди сватбата й дори не си говорехме. Аз дори мислех да не ходя изобщо на сватбата, но след много увещания от страна на мъжа ми все пак отидохме. Въпреки, че сега надали щях да мисля така, тогава бях решила да й го върна тъпкано, и за мой срам  Embarassed и аз се отнесох на тяхната сватба без подарък. Точно в тоя момент бяхме се преместили да живеем на квартира в София, аз не работех, мъжа ми вземаше някаква мизерна заплата, и аз реших, че няма смисъл да гладуваме, само за да й купим подарък ( и без това не го заслужават - не само заради тяхната постъпка).  Мисля, че след като не й дадохме нищо, тя се усети, че не беше постъпила правилно с нас на нашата сватба.  Оттогава се държи много по-любезно с мен, дори се опитва да ми говори, но аз намразя ли някой - нищо не може да ме накара да си променя мнението за него.

Та лично в твоя случай, след като сте добре финансово, бих постъпила точно както искаш ти - купувам й някакъв символичен подарък и толкова.  Размера на подаръка според мен зависи от това в какви отношения сте с тези хора.

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 19:32 от tania28

# 42
  • наоколо
  • Мнения: 55
[quote author=tania28 link=topic=264783.msg6430144#msg6430144 date=120231785
  Размера на подаръка според мен зависи от това в какви отношения сте с тези хора.
[/quote]


О, не! По никакъв начин не бих обвързала размера/ цената на подаръка с отношението към човека на когото го подаряваш. Често дребни неща без материална стойност са по-ценни от най-скъпите вещи. Може би е въпрос на усещане. Не е точно по темата, но...

# 43
  • Мнения: 580
Мисля,че можете да им подрите нещо необходимо,но все пак не скъпо струващо.Например -миксер,пасатор,хубав сервиз и тн.... или пък нещо за спомен- красива икона, картина..... Thinking Но и аз като теб смятам ,че не би било честно да отделяте крупна сума за подаръци при така стеклите се обстоятелства .
ПП Желая ви приятно изкарване на празника  Tada

# 44
  • Мнения: 1 432
Кофти ситуация.  Confused
А какъв е този скъп подарък ,който мъжът ти иска да им купите ,ако не е тайна?  Blush

И аз съм била в леко подобна ситуация. Става въпрос за наши приятели,много добри приятели ,които на нашата сватба не ни подариха цветя. Че са нямали подарък изобщо не ме притеснява,но това 4е не ми подариха едно цветенце след церемонията много е натъжи.Това е уважение все пак  Confused След няколко месеца се зажениха в друг град. Аз бременна ,ама хукнахме на сватба. Нямахме много доходи ,но заделихме. Бяха ни обе6тали да ни настанят в някаква къща за гости. Пристигаме на въпросния град  в 23 ч ,те казват ,4е нещата се объркали и няма място за нас. Е добре, намерихме хотел ,плашахме 2 ве4ери ....ами ако нямахме пари  Shocked. Бяхме помъкнали подарък скромен / ютия ,ама моредна готина/ Купихме огромен скъп букет /бели кали / Те изобщо не го оцениха ,не питаха къде спим дори  Confused Тогава 4ак ми светна ,4е хората са си такива не невъзпитани ами .........думата ми се губи  Embarassed
Та с цялото това писане исках да ти кажа ,4е те разбирам и те съветвам да вземете средно скъп подарък ......направете списък и гласувайте  Joy
 

Общи условия

Активация на акаунт