МНОГОДЕТНИ МАМИ 32

  • 15 010
  • 317
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 022
Благодаря за хубавите пожелания!
Почерпете се за здравето на нашата Ади, която днес става на цели 15 години!




Иначе ние днес имахме премеждия. Коко снощи си изви крачето, докато скачаше на една голяма гумена топка. И днес не може да стъпва на него. Та сутринта най-напред отидохме в Пирогов. Слава богу, няма счупено, но пък 10 дни ще ходи с превръзка на крачето. А в Пирогов си беше пълна лудница. На вратите на рентгеновия кабинет пише с големи букви, че предимство имат болни на колички. За малки деца и бременни - нито дума. И преди нас минаха няколко души на седящи колички, които бяха с гипс и явно идваха на контрола! А ние си чакахме, освен нас имаше още една майка с детенце - на около 2 г. И на нея даже й вдигнаха скандал, защото май помоли да ги пуснат!  #2gunfire  Не знам хора ли сме, или ...

Цоци, мила, искрено ти съчувствам. Аз се почувствах по същия начин, когато бях по майчинство с Коко (той беше на 6 м.) и ми съобщиха, че закриват фирмата ни. Ами закриха я и аз си бях без работа няколко месеца след като ми изтече майчинството. И после съвсем случайно си намерих нова работа. Не се отчайвай (ти не си такъв човек) - ще изгрее слънцето и на вашата улица.
  Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 353
Кабо Алма, аз съм от майките с предимство. Не ми се ще да изживявам отново кошмара по записване в ясла. Може би, точно в построяване на нови детски градини е решаването на проблема. Да се види в кои квартали колко деца има и там където са повече децата, да се построят новите градини.

Мамо Цоцоланке, толкова съжалявам за вас! Нямате ли някакъв договор, който да ви гарантира някакъв срок на ползване на павилиона? Консултирай се с някой адвокат за правата ви.

Тъща 3 ,профилактичните прегледи се провеждат всяка година. Няма значение набора. Ноктите на малките, гледай да не изрязваш много дълбоко. Намазвай ги с мед смесен с клеева тинктура -3:1 и ги превързвай. Може да го правиш вечер и да спят с превръзката.

# 32
  • Мнения: 1 818
Феичке,да ти е живо и здраво порасналото момиче!Ади да расте красива и умна !   bouquet....Може пък да се сватосаме наистина някой ден! А Коко скоро да се оправя ,за да може да скача...
Честит Рожден Ден и на Иван!Весел празник!
Сузи,Честит Имен ден миличка...със закъснение!Със здраве да си носиш именцето!  bouquet
Цоци,какво да ти кажа миличка...Всяко зло -за добро! Да сте живи и здрави,пък другото ще се нареди...
Алмичке, надпреварата за детските градини толкова ме учудва...Освен да ти кажа в Испания как се кандидатства...по друг начин не мога да помогна...Къде е темата по въпроса...не можах да я видя...
Тъща3,не съм чувала за такива проблеми...дано намерите лек някакъв.А за готвенето...Да,доставя ми удоволствие...свекърва ми все се чудеше как готвя ли готвя,а въобще не хапвам от сготвеното.
Пиги,и мен ми е жал за Цветето ...измъчи се с тази кашлица.
Клои,голям бонбон е малкия! Heart Eyes
Джулис,как сте днес?

ЦЕЛУВАМ ВИ ВСИЧКИТЕ!

# 33
  • Мнения: 1 035
Ей момичета,много сте отзивчиви .... HugНелето, Вълшебна
Цитат
Тъща 3  ,мисля че визуално те познавам.От улиците.Разпознах голямата ти дъщеря на снимките или поне така си мисля.Даже те видях в центъра ден преди да родя.
Клое,и що не се обади да го погаля още нероден Калин... newsm78сигурно съм раздавала правосъдие и съм те уплашила  Mr. GreenА работя във фолклорен ансамбъл " Странджа"

# 34
  • Мнения: 2 433
Не съм писала днес...и вчера май Embarassed
Добре сме
Днес ни направиха 2 пломби без да плащаме! Whistlingпредставяте ли си??Но пък ни предупредиха утре да носим 50лв за този зъб дето ще го почват утре - за щифт. После да коронката - ще ни кажат още колко Mr. GreenСмехория. Направо ми се вие свят вече! Ама ще оцелеем!
Утре е делото. Ако господата данъчни са "оцелели след боледуването си" може и да не се отложи...но едва ли...болни хорица са те....  Joy
Цоци мила. Пак да ти кажа - колко много те обичам!
Минзухарчева  Mr. Green/глухарчева/ добре ти го е казала - затварят се врати - отварят се порти!
вярвам че ще намерят алтернатива за вас! Hug сигурна съм! Не плачи приятелко - ние тук всички ще те подкрепяме!
Феичке - Честита ти рожденичка! Да ти е жива и здрава Ади. Голямо момиче е вече!Дама! Весел празник! А на Коки ще му мине - и ние минахме през тази травма. На 3тия ден се мъчеше да бяга...но му стигаха възможностите за пълзене  Mr. Green ще се оправи момченце Hug
Тъщичке..не мога много да помогна, но ние имахме подобен проблем.Но не в такъв стадий. ноктите ни растат рогови, твърди и много пластови. На палчетата само. Започнахме да мажем с габровското кремче и се пооправиха. Това бялото на Д-р Рачев. Отделно за забиране - сушена слива върши чудеса - на Мима единият оток със слива го свалихме за една нощ. Налагаш със слива. Действа като ихтиол.
Пиги - правили тестове за алергени??? П точно към полени, плесени и лишеи?? 
Минзухарчева Mr. Green- никакво сдухване. 4-5 кг. са страшно постижение! Поздравления. Я сега да споделиш...как така ги свали! при мен не се получава...не ям през деня..но вечер, ах, вечер...срам ме е да си призная как добре си похапвам...
И така- лека ви вечер от мен! И много целуФки Heart Eyes Hug

# 35
  • Мнения: 159
А за готвенето...Да,доставя ми удоволствие...свекърва ми все се чудеше как готвя ли готвя,а въобще не хапвам от сготвеното.
Габи, аз едва днес отворих твоя сайт с рецептите! Едва ли съм единствената, която ще ти каже: страхотни са! И аз готвя с удоволствие, но... твоите гозби изглеждат перфектно! Кажи честно, сама ли си правила снимките за сайта? Ама честно....?   bouquet
JuliS, присъединявам се към вас със стоматобогичните перипетии, за съжаление  Sad . Днес ходих на зъболекар, ама си признах - не бях го правила... 4 години ... Откакто се родиха "големите"... Аз по принцип съм с хубави зъби, но днес се оказа, че по време на двете бременности се е развил жесток кариес под една пломба, и почна едно стържене, едно пилене... Добре, че ми постави упойка. Ама преди няколко часа упойката съвсем изфиряса и сега - стой, та гледай, казвам на свекър ми : "Ще направиш ли една греяна ракийка да се дезинфекцираме малко и да си профилактираме гриповете?", а той: "Аз от толкова дни само чакам ти да наредиш..."  Tired Жалко, че твойто детенце така е опатило, сега вече тотално съпреживявам вашите перипетии... И желая от сърце много много скоро да оправите всички зъбчета!   Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 1 818
neleto,благодаря ти...сама ги правя снимките...вече...и си ги надписах самичка...добра ученичка съм на големите синове... Wink Момчетата ми помогнаха да направя блога...показаха ми как се публикува...оказа се,че не е сложно...

# 37
  • Мнения: 1 069
Леле Цоцииииииииии, това е кошмар - няма ли да направят алтернативен пазар някъде? Как така ще ви изхвърлят всичките - че те нали се опитват безработицата да оправят - това ли е начина? УЖАС, яд ме е че ми иде да се изям  hug hug hug


Ау,Нели,много време е това,няма ли нет там,да пишеш отвреме на време как са сладурите newsm78

Хихихи, Пиги, в това селце и мобилните нямат обхват - нито един от трите оператора няма покритие. Телевизията едвам се хваща - много дива природа е - страхотна.
Ето ви малко снимки от последната ми почивка там - село Сливовица

Тъщичке, само торти съм правила в последно време. Много ми ревливи малките. В тази връзка да се похваля - супер Любо се ОЗЪБИ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Днес ни проби първото зъбче  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ужасно кисел е, ама.... то си е болка и то голяма. За това и нямах вдъхновение да пиша, беше ми болно на душичката, че не мога да му помогна

# 38
  • София
  • Мнения: 353
Нели, много големи риби ! Мъжът ми, само се тюхка край мен. Той много обича да ходи за риба. Аз също, но наистина за риба, а не да къпим червеите. Честито ви зъбче!


# 39
  • Мнения: 1 069
Хехехе, Вълшебна - поздрави мъжа си - и аз съм запалена по това удоволствие - запалих и мъжа ми - та сега няма кой да гледа децата за да ходя аз  Joy Joy Joy

# 40
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Привет и от мен!
Честит празник на рождениците и семействата им! Много здраве и радост!

Мамо Цоци, не се отчайвай, вярвай че всичко ще се подреди по най-добрия начин!  Praynig
И не че ти е до това, но нямаме ли две мами, които очакват 4-то дете: Пролетната феичка и Наслуки?

На зъбните, гърлени и други болки - да си отиват  Naughty
Пиги, до преди година не бях чувала за алергия, обаче вече имам две - една около цъфтежа на нещо си и друга - от котки (дори само миризмата им ми действа).  Искам да кажа, че алергиите се появяват все по-често, дано при вас кашлицата отмине и не се види.  Praynig

За новото бебе на Искра - благодаря за поздравите и готовността за помагане.
Ето и една снимчица.

# 41
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
      newsm59   Ади  на Пролетната фея   Tada  и   Tada   Иван  на Demetra  newsm59Цоциииииии   spoko не губи надежда,винаги има изход от тунела  thumbsup
Поздравления на смелата майка за осмото бебче   bouquet
mushi  Hug еееее най-накрая една сродна душа от Горна Оряховица   bouquet добре дошла...попаднала си на точното място,тука сме като едно голямо семейство в което аз лично срещнах прекрасни жени и приятелки  Stop пиши нещо по-вече за себе си,за децата,имената ви-рожденните ви дати за да ви включи нашата безценна Мама Цоцоланка в почетната стена на гордостта   Flutter аз на лични ще те поразпитам,може и да се познаваме  Mr. Green
NellyDi   Hug как няма да искам да се видим ,даже вече чакам с нетърпение,тъкмо утре са ми последните лекции и вече съм волна птичка  Mr. Green домашен   smile3552 0618/ 2-86-26 и мобилен  0889 83 50 26 малииии какви риби си хващате там  #Shocked
 колкото до еклерчетата,аз правя същите, но отгоре накрая вече подредени в подноса ги поливам на тънка струйка с разтопен шоколад ......наистина са страхотни
albena ох , че прелестна гледка като се отвори снимката   bouquet
  Вълшебна и ние сме фенове на риболова-всички в къщи
Тъща 3 как работиш в ансамбъла,играеш,пееш или в канцелария към него...разпали ми любопитството,щото аз сега може да се търкалям  smile3535 обаче докато забременея с първото дете не съм спирала да играя народни танци  Flutter А за ноктенцата...има едно кремче на немска фирма RSI ...продава се  чрез дистибутори - с екстрат от чаено дърво е и е страхотно при всякакви подобни проблеми,ранички,натъртвания,подсичания!Ако непознаваш такъв дистрибутор,мога да запитам и да те свържа ,една малка кутийка от това ще ти и злезе 4лв някъде
 ето как се изявява моят малък готвач и какво се получи на финала         тука сме вечерта на рожденият ден на Ваня  а това е тортата в срязан вид 
          като почвах да пиша започна шоуто на Слави  ooooh! а вече обявява резултатите
 

# 42
  • Мнения: 392
Ей, Нели Ди, страхотно село със страхотна река - рибите не ме вълнуват (освен в тигана, де), но изглежда доста весело там! И аз имам едно такова селце без обхват на телефоните и без телевизия в Белоградчишко: http://picasaweb.google.bg/Snowlandscape/xOYNlI. Честито зъбче на Супер Любо!!!
Цоци, не се отчайвай - трябва да продължите напред. Сигурно е трудно да се намери ново място, но щом се налага - може да е за добро. Освен това наистина се посъветвайте с адвокат - като дългогодишни наематели сигурно имате някакви права, срокове по договора, неустойки може би ви дължат. Проверете и как стои въпроса със строежа - всичко ли му е наред, като документи. Тоя терен върху който е бил пазара общински ли е бил? Как е продаден? Новият собственик не е ли задължен да запази предназначението на парцела? Още - вие каква търговска площ имате - сергия, павилион, или масивен магазин? Ако е последното и е ваш собствен, законно построен, дори на чужда земя, не може просто така да го съборят.  Не че мен ме интересуват всички тези неща - давам насоки за търсене на решение, освен преместване на друго място. Но най-вече - успокой се и погледни рационално на проблема, претегли всички плюсове и минуси (нали си Везни!) Все ще излезе нещо полезно. thumbsup
Габи, страхотен е блогът с рецептите. Бих пробвала паеята с удоволствие - само да намеря всички тия екзотични морски работи.
Неле, задължително ще се обадя, като затръгваме към вашия край! Може заедно да ходим до Полежан, някой път. Зимата за там си трябват котки, обаче аз моите някъде ги загубих. Поздравления за мъжа ти - чудесен подарък ти е направил, наистина. Дали пък да не намекна нещо на моя мъж, той все се чуди какво да ми подари.  newsm78 Joy
Джули - късмет на делото! И много търпение със зъболечението, че си е бавна работа. Аз вече се примирих, че е скъпо, важното е да е качествено! Засега аз съм доволна - от една година сме при нов зъболекар - съсед, приятел и многодетен татко, който е внимателен с децата. Пожелавам на всеки такъв доктор!

# 43
  • Мнения: 3 323
Малиии къде блея!? Чета чета и се чудя що не ми връща отговори на моите публикации...
Даса живи и здрави рожденниците дето ги пропуснах!
Да е жива и здрава Сузи, да е честита и щастлива!
Албенче!!! Признай - това да не ти е сестра??? Приличате си и бебока е супер, супер, супер ... като знам че вече никога няма да прегърна такова мъниче (мое, де) направо.... искам са го мириша, да го гушкам ....
Цоц, всяко зло за добро - тамън ще работиш за близнаците! Много гадна история - ама дет се вика всеки си гледа интереса... Общината не може ли да компенсира с нещо?
Нели Д, вземи ме с теб, моля те, така мечтая за кътче без ТВ, комп и пр... ще гледам децата ще готвя...
Тъщичка, и аз съм в отбора на готвещите с удоволствие (стига някой да ме отмени от бебето ), такъв естет като Габи не съм, ама мога с часове да се вихря из кухнята. Даже еклерите дето оревах света, с удоволствие ги правих, само че на порции, щото на мънинка и растат зъбаците и не ме пуска да дишам без нея. За ноктенцата - и с Кардам и с Дивна (ама по малко) имахме такъв проблем, но някъде след втората годинка на него му се оправи (дали нокътчето стана по твърдо или месцето не беше вече толкова "надвиснало" - ама спря), от Ихтиол - а само добри впечатления имам, също печен лук и домат (не печен) теглят гной...
Юле, за утре стискаме палци! А, парите не ги жали - важното е детето да е добре, пък простотиите на ЗК и прочее некадърници май скоро няма да свършат!
Пролетна, ммного ми е мъчно за детенце, дано не го боли вече толкова - уж са толкова гъвкави и жилави, пък белята става за секунди...Макар в Пирогов да съм "връзкарка", един път отидох без протекции и ...чаках 4 часа - през нощта, когато живо пиле не префръква... накрая един санитар разпозна мъж ми и ...всичко приключи за 30 мин - преглед, снимка (рентгенова) и превръзка (бях със счупена ключица и за да не притесняваме никого си ревяхме тихо в коридора...) - дано на никого не му се налага!
Глухарчева, честита ти нова ръка - да я пазиш! Не трябва ли рехабилитация сега?
Неле, аз карах писалки като ученичка (писах вече), ама какво е "панти" - хем съм назад с материала, хем нищо не ми говори... Ако обаче такава е йерархията при вас - да земем да дойдем, за има няма година може и работа да си намеря  Joy!
Клои, радвам се че сте добре! Вече писах как ми се гушка бебенце - жалко че не сте по наблизо!
Пиги, и при нас беше алергична - месеци наред от влагата, щом изолирахме къщата - спря... Дано е нещо по несъществено при вас...

# 44
  • Мнения: 346
Добра вечер и от мен, момичета    bouquet

Едвам изчетох предишните десет страници (пропуските ми от миналата тема Sad) и вие изписахте още три нови страници  Laughing

Наистина големи вълнения при всики има. И ние сме на вълна зъболекари -  на малкия син, който е на 6 и малко му откриха първия кариес. Днес го пломбилахме, а той се разхожда важно-важно, щото си имал СРЕБРО в устата #Crazy На всеки се хвали и се зъби Joy Това за него е от особена важност превид, че по прякор му викаме чичо Скрудж (познайте защо Mr. Green), а като го пита някой "Какъв ще станеш като пораснеш?", той отговаря без да се замисля така: "Богадаш.", а понякога направо конкретизира: "Милионер." Joy Joy Joy
Големият обаче е много зле със зъбите. Рушат му се непрестанно. Преди два ни му се отчупи парче от шести зъб, който знаете, не се сменя - той си е постоянен. Днес му сложиха арсен и се започва - нерви, канали, пълнене, пломби. В лошо състояние е и другия шести... А да не говорим, че май освен предните 4+4 предни зъба, всички други са с пломби  Cry Cry Зъбарката дори каза, че имала чувството, че зъбите му "отвътре навън се разрушавали" newsm78 Какво ли значи това?

Беба като че прави алергия и към бананите - яде ги по принцип от шестия месец, но покрай тая кафява захар нещо се е объркало... Сега като яде банан й излизат пъпки и петна по ръцете - като полазено от гъсеници...

Да кажа и нещо разведряващо: към края на месеца, да не ни мине котка път, ще ставам Хаджийка Mr. Green Вече ще ми викате - Хаджийке Канима Laughing Ще пътуваме за Израел. Седем дни, нещо като сватбено пътешествие, щото през май правим 10 години семеен живот (и около 20 - без 2-3 месеца - несемеен - тоест нещо като двайсе годишен гаджелък почти Sunglasses Направо не ми се вярва ... как лети времето... Децата ще ги гледат свекървата  и зълвата - хак да им е, цяла седмица да тичат по цял ден - на детска, на училище, на английски, на рисуване, на плуване, на бебшки разходки, на пазаруване, на чистене, на пране, на готвене.... И да видим ще имат ли пак очи да кажат, че не съм можела да си гледам децата #Cussing out #2gunfire (разказвах ви преди време за тия техни глупости.., да не се връщам към това, че ми се повдига)

Добре дошли на новите мамчета - на вярното място сте   bouquet

Успех на всички в проблемните ситуации.

Целувки
Канима  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт