Chipolino или Cangaroo-каква количка ще ми препоръчате?

  • 62 240
  • 362
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 44 332
Шейн, - няма как да правиш съпоставка - Вижън, Ариа, Р3... трите са коренно различни.
BebEshOnDeL - си е купила Р3 за новородено...т.е.  би следвало сравнението да е вижън - Р3...където Р3...разбира се за мен е за предпочитане хиляди пъти...
И да пред това да си го ползвам перегото с пораснало дете или а си бутам със същото  вижън...пак Р3 е по-добър вариант.
Всъщност ти намеси ариата от никъде на никъде...напълно съм съгласна, че за еднаква цена  при избора пег перего-кенгуру-чиполино...най-доброто е перегото....

http://mal4o.com/product_info.php/products_id/236 тук я дават официално 14 кг...

# 331
  • Мнения: 2 382
 Angel_Dust , май изобщо не разбираш за какво беше дискусията с Бебешондел. Peace
Ползвала съм Вижън за новородено и Ариа за след 7-8 м. За това правя съпоставка между двете и колкото и перегото да е по-квалитетно, фактите са си факти- две счупвания на шасито( и това е това е моделът ариа комплето, ариа он трак са още по-слаби поне на външен вид), много по-трудно маневрена, по-неудобен багажник.
Бебешондел ми предложи като алтернатива на Ариата - Р3. За това писах, че Р3 за мен не е избор за лятна количка, защото и липсва най-важното предимство на летните- малкото кг.
По каталог, вижън модел 2009 е 9 кг.

# 332
  • София
  • Мнения: 44 332
Напротив тя лично на теб нищо не ти предлага, това е първият й пост по темата - а темата не е каква количка да препоръчаме на Шейн Wink а най-общо кое от двете Кенгуру или Чиполино.

Такива цени видях в сайта на чиполино  :shock И кангарутата едни страшни цени и то за тежки колички, кангару виктория 13кг, даяна 10кг...
За 360лв си взех Пег перего - 8кг, оригинална Италианска количка, не китайски боклук, тип танк (имала съм и чиполино джема 3 в 1) http://www.mytoys.de/Peg-Perego-Liegebuggy-Pliko-P3-Classico-Tit … -mt-start/1836679

за вижана в няколко сайта пише 14...9 може да е само шасито....иначе съмнява ме да е олекнала от нищото 5 кг Wink

# 333
  • Мнения: 2 382
А всъщност ти кенгуру или чиполино си ползвала лично? Mr. Green

# 334
  • София
  • Мнения: 44 332
може да си направиш труда да прочетеш темата ако те интересува, въсщност.

# 335
  • Мнения: 2 382
Между Ариа и П3 има балкан разлика. Не знам вижъна дали ще ти издържи дете до 24 кг отзад на степенките...

Бебешодел започва сравненията меду ариа и Р3. Аз пиша за преките  си  наблюдения, върху количките,които съм ползвала.
Не се вълнувам вече от темата "колички', но това не е причина да не споделя опита си.

п.с. Би ли оправила размера на подписа си Wink

Последна редакция: пн, 16 авг 2010, 23:36 от Шайн

# 336
  • София
  • Мнения: 44 332
За мен спорът си тръгва от твоят пост...онзи с...многото фешън...всъщност не става дума за фешън....
хубаво, че си харесваш количката...но да сравняваш комбинирана с лятна... няма място.
И да при надутите последните години цени на чиполино и кенгуру...няма какво да им е за предпочитането пред пег перего, инглезина и подобни... преди единственият им плюс беше цената всъщност.

Като нямаш с какво да се заядеш с подписа ли ми реши.... при 200 допустими пиксели, картинката ми е 170...проблем?

# 337
  • Мнения: 2 382

И да при надутите последните години цени на чиполино и кенгуру...няма какво да им е за предпочитането пред пег перего, инглезина и подобни... преди единственият им плюс беше цената всъщност.



Всъщност, темата е " или",а не "дали". И няма никакво значение какво харесва
Angel_Dust . В съседната тема за количките си мерят претенциите и нещо друго Wink.
Тук въпрост е прост Кенгуру или Чиполино. Няма нужда да се обяснява на момичетата как карат " боклуци".

И кое всъщност е за предпочитане на ПегПерего? Скейт, който по всеобщо мнение е най-несполучливия модел на марката? Уно, което става като танк при обръщането на дръжката и невъртящите се предни колела? Към Р3 имам доста забележки като цяло. Остава триколката, която е безумно тежка и огромна.
Ариа вече няма да коментирам, защото и най-големия китайски боклук не се чупи два пъти след 4-5 месеца употреба.

За кг на вижъна донякъде си права. Явно 9 кг е шасито.Снощи я претеглих- 12 кг е, което все пак не е 14 Wink.

# 338
  • София
  • Мнения: 44 332
Шайн - всичко зависи от това какво иска и търси един човек в количката.
За мен колички тип Р3 са идеалните, от към функции и тегло. 12 кг за мен е много, П3 и Зипи(всъщност тя ми е фаровита и също до скоро можеше да се купи сега не знам за 444 лв) са по 8 кг и това не е само шашито, а с основният кош количката.
И понеже такъв тип количка бих бутала...да за тези цени бих предпочела тях пред Пуки и там както се казваше подобната на кенгуру.

Колкото за чупенето, може да си е имала дефект и най-добрите фирми имат и такива бройки или партиди, а и  чиполино, кенгуру, бертони, също имат доста трошливи бройки, обаче като прочетеш повече мнения от ползватели за здравина, удобство, функционалност, за перегото преобладават добрите, за чиполиното и подобни отрицателните мнения....

# 339
  • Мнения: 2 382
В темата като цяло преобладават положителните мнения, освен на няколко потребители, които на всяка страница се включват да обясняват как това са китайски боклуци.
Аз това не мога да разбера- повечето хора, които ползват тези колички са доволни, в темата се обсъждат точно тези марки, но периодично се появява някой, който изтърсва- това са боклуци, купете си еди какво си.
Да, възможно е да съм попаднала на дефектна партида.Това исках да кажа- по-известната марка количка не те застрахова срещу проблеми Peace.

# 340
  • София
  • Мнения: 44 332
никой никога не е казвал, че е застрахован от каквото и да е... и все пак процентно по-вероятно е да имаш проблем с "Китай-Китай" количка, от колкото с "маркова".
и не говоря само за тази тема...понеже темите за колички принципно са ми интересни съм прочела достатъчно за 5 години в този форум.
И от лична гл. точка аз за себе си съм се  убедила вече...по-добре 1 количка малко по-скъпа, от колкото за същите пари 4 по-евтини(толкова ми се наложи да сменя, в крайна сметка).

# 341
  • Варна
  • Мнения: 1 479
две счупвания на шасито( и това е това е моделът ариа комплето, ариа он трак са още по-слаби поне на външен вид), много по-трудно маневрена, по-неудобен багажник.

Ще си позволя да коментирам:

За повече от 4 години имам само 1 рекламация на Ария и причината счупването беше, че майката е сваляла количката на задни гуми по стълбите.
Що се отнася до разликата между Completo и On Track - разлика в конструкцията НЯМА и няма как едната да е по - слаба от другата  Laughing

# 342
  • Мнения: 2 382
Не съм от Варна, а и вашата статистика надали касае цяла България.При мен причина за счупванията са павираните улици в Пловдив Crazy.
Не се заяждам Peace, аз бях направо влюбена в ПегПерего, бях на косъм да купя Скейт, но явно лош късмет.
А комплето и он трак имат разлика в теглото. От къде ще дойде тази разлика, ако не от олекотено шаси?

# 343
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Не съм от Варна, а и вашата статистика надали касае цяла България.При мен причина за счупванията са павираните улици в Пловдив Crazy.
Не се заяждам Peace, аз бях направо влюбена в ПегПерего, бях на косъм да купя Скейт, но явно лош късмет.
А комплето и он трак имат разлика в теглото. От къде ще дойде тази разлика, ако не от олекотено шаси?

Разликата идва от механизма за сгъване и покривалото за крачета Simple Smile

За разлика в конструкцията и материала и дума неможе да става.
Разделянето на 2 вида продукция би било по - скъпо отколкото биха спечелили от разликата  Laughing

Що се отнася до паветата, няма спор, че за тях най - добър избор са количките с помпещи се колела

Последна редакция: вт, 17 авг 2010, 15:16 от Магазин РОШКО

# 344
  • София
  • Мнения: 2 381
И аз се двоумя между Cangaroo Dyana New   и Chipolino Pooky 2010 . Разликата е в тапицерията, гумите и 1кг. Като гледам шасито и на двета е едно и също. Та се чудя защо Кенгурото да са по-здрави от Чиполино  Thinking Но май ще се насоча към Пукито понеже кошничката е по-лека (към 2.700кг) от тази за Даяната (5кг). А пък и Пукито ми е сякъш по-симпатична  Mr. Green
Пробвай как се движат. Така ще видиш дали написаното за кг отговаря на истината. Моята Даяна е модел от преди 2008 г., тогава новите модели излязоха късно. Още е здрава. Е, поскърцва вече, но все пак 2 г. се ползва и то активно.

Общи условия

Активация на акаунт