Майчинството - счетоводно - 8

  • 42 139
  • 1 019
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 627
Може ли работодателя да увеличи възнаграждението ми със задна дата? Ако да, каква е процедурата и  ще  бъде ли санкциониран за това.

# 16
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
имам следнотот питане - има ли срок на валидност, ако мога така да се изразя, в който болничния лист да бъде занесен в НОИ от работодателя?

ползвала съм от 03-08. декември мин. година, не са ми внесени още осигуровките за този месец и -> болничният не е изплатен.

има ли срок за това нещо, да не се окаже че е невалиден болничния вече заради това забавяне, или няма?  Tired

# 17
  • Мнения: 682
sis7 и Стики, много благодаря за отговорите!

# 18
  • Мнения: 2 381
Стики, много изчерпателна информация PeaceБлагодаря  bouquet
А каква е сумата, която работодателят внася, когато съм в платен отпуск?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 225
Ще задам въпроса си и в тази тема.
Цитат от декларацията за отпускане на детски: "При промяна на обстоятелствата изплащането на семейни помощи започва или се прекратява от месеца, следващ настъпването на новите обстоятелства."

Ако през периода, за който е отпусната помощта, през някой от месеците доходът надвишава 300 лв. на член от сем., това счита ли се за промяна на обстоятелствата? И съответно спира ли се отпуснатата помощ /детските/?
Благодаря педварително!

# 20
  • Мнения: 136
Здравейте!
Имам нужда от помощ и се обръщам към вас със следния въпрос:
Върнах се на работа на 01.02.2008 след майнчинство от юни 2006г. За този период от време на всички служители (работя в държавна институция) заплатите им са увеличени двукратно с по 10%. Ще ми актуализират ли заплатата и на мен с тези увеличения от миналите 2 години, не трябва ли да стане по закон? И какъв период от време трябва да съм заработила, за да се индексира заплатата ми?
Много ви благодаря предварително!!! Hug

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Здравейте!
Имам нужда от помощ и се обръщам към вас със следния въпрос:
Върнах се на работа на 01.02.2008 след майнчинство от юни 2006г. За този период от време на всички служители (работя в държавна институция) заплатите им са увеличени двукратно с по 10%. Ще ми актуализират ли заплатата и на мен с тези увеличения от миналите 2 години, не трябва ли да стане по закон? И какъв период от време трябва да съм заработила, за да се индексира заплатата ми?
Много ви благодаря предварително!!! Hug
мисля че вече приеха със закон че се индиксира веднага след като се върнеш на работа и аз съм държавен служител и по моята ведомост вече пише индиксираната заплата.....само дето не ми я дават  Mr. Green преди беше 10 денано сега го отмениха това....моля ако греша случайно да ме поправят,но аз питах моя счетоводител и той ми потвърди:)

# 22
  • Мнения: 314
Момичета ,помъчих се да намеря отговор на моя въпрос назад в темите сигурно е писно ,ама нека да си задам въпроса .Излезнах в болничен 45 дена преди раждане на 18.12.2006 , след това подадох молба и декларация прил.7 май беше за разликата от 135-315 дни ,тези 315 дни изтекоха на 29.10.2007 , би следвало от тогава да подам молба за отглеждане на дете до 2 год възраст ,понеже съм заварено положение т.е преди 01.01.2007 си взимам паричките от работодателя ,най - интересното е че след тези 315 дни не съм попълвала никаква молба че искам да си гледам детето до 2 год възраст ,а парите ми ги дават. Може ли някой да ми каже кои са необходимите документи и откаде мога да си ги извадя ,че да си ги занеса в работата ,счетоводителката е счетоводна къща и явно не се е стила ли незнам.Благодаря ви предварително   bouquet

# 23
  • Мнения: 187
Здравейте.В момента съм бременна,но не работя.Имам 7 месеца трудов стаж отпреди.За да вземам 2 години май4инство съм решила да ме водят към някоя фирма на постоянен трудов договор.Въпроса ми е- задължително ли трябва да имам 6 месеца трудов стаж в тази фирма,или може примерно да са само 3-4 месеца+ предишния стаж.Благодаря Ви!

# 24
  • Мнения: 136
sis7 благодаря ти, дано да е така наистина, защото на мен ми обясняваха нещо от сорта, че постановленията за увеличаване на заплатите си били за съответната година и затова можело да не ми ги дадат Sad
Дано да е както при теб!
Ще се радвам и ако някой друг има инфо да сподели!
Благодаря!

# 25
  • Мнения: 3 835
Здравейте.В момента съм бременна,но не работя.Имам 7 месеца трудов стаж отпреди.За да вземам 2 години май4инство съм решила да ме водят към някоя фирма на постоянен трудов договор.Въпроса ми е- задължително ли трябва да имам 6 месеца трудов стаж в тази фирма,или може примерно да са само 3-4 месеца+ предишния стаж.Благодаря Ви!

Ами прочети #7 на предната страница.

# 26
  • Мнения: 668
Здравейте мили мами.
Моля ви, ако можете да ми дадете отговор на този въпрос:
Голямата ми дъщеря сега стана на 3г и 6м (на 1ви февруари) и сега през март месец трябва да подам новата молба-декларация за детски добавки. Обаче същевременно чакам бебе, което до 1-2 седмици ще се роди. Как стои въпросът с подаването на документи за него? Мога ли март месец да подам документи и за двете деца, или трябва да подавам две отделни декларации?
Ако някой има информация по въпроса моля да сподели.
Благодаря ви предварително.

# 27
  • Мнения: 479
Аз се включвам само за да изразя възторга си от момичетата, които ни съветват и отговарят търпеливо на всичите ни въпроси!   bouquet ....  А и за да следя темата, защото от предишната научих много неща...
 Hug

# 28
  • Мнения: 25
Здравейте на всички, аз съм Теди и съм бременна в 6-тия месец. Имах хиляди проблеми с работодателите си - първо искаха да ми прекратят договора като разбраха, че съм бременна, за щастие се разбрахме, после искаха да ме принудят да си взема болнични за да не ми плащат заплата и с това се оправих. Сега нашата служителка в отдел персонал ми разправя, че ако подпиша декларация, че ще се върна на работа след изтичане на тези 315 дни, щели да ми плащат 100 процента от заплатата за този период, пък ако съм си по майчински 2 години съм щяла през целия период да вземам 80 процента от брутната заплата. Понеже не съм чула до сега за такова нещо искам да попитам има ли нещо вярно в това. Страх ме е да не ме прекарат нещо понеже от тях мога да очаквам всичко и ще бъда благодарна ако някой ми изясни има ли такива промени от януари 2008г. Благодаря предварително.

# 29
  • Мнения: 187
ОК Стики,но там не е казано дали тези 6 месеца трябва да са от една фирма,или може да са сбор примерно от стажа в две фирми.

Общи условия

Активация на акаунт