Бере му пръстчето и нищо не помага

  • 34 947
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 658
изобщо не си прави експерименти да не стане така, че да му отрежат пръста на детето Naughty Мекотъканните инфекции много бързо достигат до костта. По-добре да го цепнат, отколкото да стане по-лошо. Направо вървете на хирург, ако е щяло да помогне нещо от народните лекове да е станало до сега. Може да се наложи и антибиотично лечение, за да се предотврати разпространението на инфекцията.

# 16
  • Мнения: 27
АЗ КАТО МАЛКА ИМАХ ТОЗИ ПРОБЛЕМ МАЖЕХА МИ ГО С ИХТИОЛ ПОМАГАШЕ МИ.СЛЕД ПОБЕРТЕТА ИЗЧЕЗНА .ТАКА КАЗАХА И ЛЕКАРИТЕ

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На дъщеря ми миналата година и беше забрало пръстчето на крачето. Личната ни изписа Беладона хома-корт(капки са).Приемат се през устата. Мина много бързо.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 686
Личната по телефона ми каза да съм го мажела с Гентамицин. Ако до понеделник не се било пооправило, тогава да й го водя. Обаче аз доста съм притеснена, защото и аз знам, че много бързо такива инфекции стигат до костта. В аптеката ми препоръчаха да пробия хубаво кожата с игла и след това Йодасепт и Гентамицин (от най-силния). Пробих, намазах и увих с бинт. Като се наспи ще отворя да видя какво е положението. Най-много довечера по нощите, и както най-често се случва, да търчим в спешното.

# 19
  • Мнения: 286
Ние имахме подобен проблем и почти 10-на дена с какво ли не го мазах, в какво ли не го топих. Най-накрая го топих в солен р-р. Мина, но не знам от какво. После забра и друг пръст и него така, отървахме хирурга.
Отгоре на всичко след това ми забра на мен пръст, което ме навежда на мисълта, че е била някаква инфекция. Така зверски болеше - нямам думи. Аз пък и си прегорих пръста с йод и едни мехури се дигнаха - ужас. Продължи около 20-на дни и се оправи много бавно.
Сега и на двама ни растат криви нокти, но отдолу излиза нормален нокът.

# 20
  • Мнения: 2 865
В аптеката ми препоръчаха да пробия хубаво кожата с игла и след това Йодасепт и Гентамицин (от най-силния). Пробих, намазах и увих с бинт. Като се наспи ще отворя да видя какво е положението. Най-много довечера по нощите, и както най-често се случва, да търчим в спешното.
Това съм го правила няколко пъти на себе си и веднага решава проблема, но го правя ако се е събрала гной под кожата. Боцва се леко там където е гнойта за да изтече, ако все още не е набрало а е само зачервено мисля че няма да помогне.

# 21
  • Мнения: 408
Хей, как сте? Оправи ли се пръстчето?

# 22
  • Мнения: 556
Като дете имах такъв проблем с 3 пръстчета. Лекарите ми изписаха доста препарати - помня йодасепт, ихтиол, и някакъв антибиотик имаше. Но нищо не стана. От един - проблема стана при три пръста. Пробвах и билки и разни други неща- живоляк, компрес със домат, локум..... Най-накрая по случайност си отидохме на село. Комшията там ни е ловец. Попита защо са ми превързани пръстчетата. Майка му обясни. Той ми даде една кутийка и им обясни, че това е лой от заек и да го мажа с това - беше жълто нещо. Точно за 3 дни се оправих. А иначе повече от месец продължаваха тези проблеми....

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
На 2-ма хирурзи го водих. И двамата бяха на мнение, че не е за цепване. Единия каза да слагаме компреси с Йодасепт, другия да мажем с Вишневски. Педката пък каза да съм слагала Гентамицин. Ходи разбери какво да правим  ooooh!
Две нощи му слагах Йодасепт, а през деня единия ден с Гентамицин, другия с Вишневски. Мисля, че има подобрение. Междувременно ми казаха още една бабина рецепта, която много помагала и ще я напиша, е и някой друг може да има нужда. 1 ч.л. ракия, 1 ч.л. олио и брашно, колкото да стане меко тесто. Слага се на болното и седи цяла нощ. Много дърпало.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 941
Постоянни компреси с Йодасепт, сменяш ги на 6-8 часа. На щерката така береше и мина доста бавно, за около седмица и повече.

# 25
  • Мнения: 408
Ей, за тоя Вишневски не се бях сетила, но върши страхотна работа. На татко като му правиха операция на пръста с такова се маза след това. Обаче имам някакви спомени, че не се намира лесно.

# 26
  • Мнения: 207
Ох и ние имахме същият проблем преди няколко години.Имах неблагоразумието да откъсна една кожичка да нокътя на сина ми,което се оказа,че било живец някакъв и така пръста ни набра.Водих го при личната слагахме ихтиол,направо му падна кожата,водих го в пирогов изчистиха го и му сложиха йодасепт.Казаха да премивам със смрадлика и пак йодасепт-нищо.Уж минаваше,но пак се възпали-много се изплаших.Отидохме в правителствена,превързаха го и ми казаха равни части реванол и спирт да накапвам върху превръзката.Тогава майка ми се обади и ми каза,че видяла познат хирург ,който и казал да не се притеснявам а да взема от аптеката  универтан и два пъти на ден да мажа и превързвам.За два дни всичко изчезна.Струваше два лева и нещо.Дано съм била полезна.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 658
ами Вишневски от някоя операционна, където го ползват. Има обаче една тънкост при него, трябва да се затопли хубаво на водна баня и да се разбива, докато се получи еднородна смес, тъй като се утаява.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 686
Хм... В първата аптека, в която влезнах ми дадоха Вишневски... Тубичка 75 гр. маз. Струва 3.60. Не пише нищо за водна баня... Хирургът в Торакс ползваше същото кремче. Мацна върху марличката и я сложи на пръстчето. Така правя и аз. Определено има подобрение, и мъжът ми го забеляза.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 658
явно са направили кремче, защото оригиналния е гъста течност.

Общи условия

Активация на акаунт