Детски градини- боледуване!

  • 2 010
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
Позната картинка ...
Проблема е в безотговорните родители, които водят децата си на градина болни !
Ставала съм свидетел, как "родител" се опита да пробута дете с температура ...
Здравейте , аз съм свидетел как майка казва да детето да не кашля.и то безработна при това

в тази връзка вчера като взимах дъщеря ми от яслата, докато я облека, дойдоха 3ма други родители - бащи, да си вземат децат. И на тримата сестрата каза - "Много кашля - не можа да спи следобяд, вижте, заведете го на лекар да го преслуша" . На единия от татковците даже каза, че са давали сироп за кашлица на детето му. Реакцията и на тримата беше - "Еми добре, ще видим ..." Е, честно побеснях!  Twisted Evil  Дъщеря ми като е болни си стои вкъщи, винаги!!!
Това е проблемът - водят болни деца в градината, еми съвсем нормално е като са в затворена среда да се разболеят и други деца и така се получава един затворен кръг - винаги да има болни в групата!
И 5 деца да са - ако има дори и 1 болно - пак ще се разболеят...
Тоест проблемът не е в броя на децата в групата, а в това, че се водят болни деца  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 114
NinaPopova, напълно разбирам възмущението ти след това, което си преживяла с детето! Наистина не е нормално и не е хубаво да боледува толкова много. Очевидно е, че трябва да потърсиш алтернатива за него. Така поставена темата, обаче, ще се превърне в поредното бойно поле "държавна срещу частна детска градина" и съпътстващата я тема за болните деца и безотговорните родители. Не ми става много ясно каква всъщност е целта на темата ти.... newsm78...да се оплачеш, че дъщеря ти боледува, или да ни убедиш, че евтиното излиза скъпо? Какво всъщност има да се обсъжда тук, след като си преценила, че можеш да даваш 200 лева на месец на частна детска градина и си убедена, че там дъщеря ти ще бъде гледана по-добре? Не го казвам като упрек, напротив- дай боже да е така, това си е личен избор и още по-добре, щом имаш възможност да се възползваш от него. Но какво се очаква всъщност от нас да коментираме? В този форум има още няколко теми, в които се опитваме да дискутираме конструктивно какво реално може да се промени в организацията на детските градини. Ако имаш идеи, заповядай и се включи.  Hug

Лично аз не съм съгласна с твоето обобщение, че в една група от 35 деца учителките едва ли не знаят имената на децата и се появяват, само когато трябва да се събират пари за нещо. Нека ограничаваме коментарите си до конкретно детско заведение, защото иначе излиза, че говорим за детските градини въобще, което не е справедливо. Има много и добри държавни градини, и много добри учителки, които си вършат работата професионално и с любов, дори при тази натовареност!
Без да оспорвам, че групите са много натоварени и това създава редица проблеми, ще напомня, че все пак повечето деца боледуват в рамките на нормалното. Нека не забравяме също, че за много семейства държавната детска градина е единственият възможен избор!
Самият проблем с многочислеността на групите се създава в много голяма степен от липсата на места и недостига на детски заведения- именно това се обсъжда най-вече наред с другите проблеми в актуалните темички във форума. Трябва да се мисли какво принципно може да се направи, за да се подобрят нещата, но вариантите за промяна не могат да удовлетворят всички. Компромиси винаги ще има.

# 17
  • Мнения: 36
 Абсолютно сте права sweetkids_mama . Наясно съм, че темата не е добре формулирана и изглежда много объркана и неясна. Явно съм била в такова състояние, когато съм я задала и резултатът няма как да е по-различен. Ако имаше начин сега да я изтрия, имам предвид по този начин написана, щях- без никакво колебание.

# 18
  • Мнения: 162
Нина,мисля че проблема не е в могото деца,а а в това че водят болни деца и в отношението на обслужващия персонал.
Живеем в малък град.децата в групата са 15,20,но синът ми-дадох го на 2г3мес.на ясла е постоянно болен.Три дни ходи и 10 дни се лекуваме ,то не беше хреми ,кашлици ,стомашно чревни инфекции и т.н.Така е и до днес ,а вече е на 2г.10мес.Давах и имуностимулатор и ефекта е същия.Разбрах ,че лелката им бършела нослетата с една и съща кърпичка,как няма да се заръзяват.
Последния месец майка ми напусна работа ,за да го гледа,надявам се като порасне още малко да си изгради сам имунитет,а иначе непрекъснато е в контакт с други деца-батко му -на 7 год.и негови приятелчета.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За жалост това е положението в яслите и градините. Ако направиш забележка на лелката ще ти каже, че това не е вярно. Че не може да се случи такова нещо и куп простотии. Затова според мен си взела правилното решение.

# 20
  • Мнения: 36
Благодаря, момичета, за корекциите и реакциите ви! Взех си не една, а много бележки  Simple Smile. Темата по този начин не е полезна и ви се извинявам, че ви отнех от времето.
Все хубави неща да ви се случват!

Общи условия

Активация на акаунт