Не иска по корем

  • 7 362
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
Вики на месец и половина започна упорито да си вири главата -аз пък се притеснявах че е рано-сега я слагам по корем често,но на нея много и харесва-всяко беб4е е различно....не се притеснявай Laughing

# 16
  • Мнения: 2 673
хора, не е въпроса да се научи просто бебето да си вдига главата, ей така като някакво умение
поставянето по корем укрепва и усъвършенства мускулатурата както на вратлето, така и на гърба, на ръчичките на крачетата...
помага за правилното развитие на гръбначния стълб, за правилната поза на бебето... полезно е за много неща
дори има изследвания, които доказват, че е свързано и с доброто храносмилане
не е просто едно умение, което рано или късно ще се усвои
не го приемайте като някакво мъчение за бебето, на тях в началото всичко им е трудно

АБСОЛЮТНО СЪМ СЪГЛАСНА Wink

# 17
  • Мнения: 3 550
Предлагам ти една алтернатива на слагането по корем (поне за начало), с която ще заякнат гръбчето и вратлето. Не знам как го държиш на ръце, ама аз родих със секцио и за да не ми опират крачетата в шева ми го държах преметнат през рамото ми. Хващам го под мишниците, повдигам го на рамото си, докато ръчичките му се преметнат на гърба ми и той полягаше глава на рамото ми. С времето светът му стана интересен и взе да надига главичка, за да зяпа наоколо. Така не е по корем, но мускулите заякват. Желая ти успех и да я нацелуваш от мен!

# 18
  • Мнения: 232
С времето ще свикне и помалко да стои по корем, не се притесняваи и моя Гого не обича много да стои по корем

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Anita_79, днес точно си взех и започнах да чета книжка за гимнастика и асаж на бебетата. Зачетох се и в слагането на бебето по корем и вдигането на главичката. Имаше споменато и за случай като твоя, където бебетата не обичат да ги слагат по корем. Беше дадено едно много интересно упражнение-трик за приучаване на бебето. Ще се опитам да ти го обясня. Дано да успея.
Сядаш на пода или на леглото, гърбът да ти е опрян в стената. Каката са свити в коленете. Слагаш бебето по корем върху краката си, коленете му да са раздалечени, а петичките събрани. Започваш да масажираш бебчето по гръбчето, така че да се отпусне. Започваш плавно да сваляш коленете си докато краката ти заемат хоризонтално положение. Стигнеш ли до това положение бебето ще лежи по корем без да протестира Wink
Надявам се да свърши работа. Аз лично не съм го ползвала, защото не съм имала подобен проблем.

# 20
  • Мнения: 4 629
Бебето трябва да започне да се слага по корем, когато навърши 3 месеца. На вашата възраст, Анита, и сина ми не искаше по корем. Към средата на 3тия си месец обаче започна да се преобръща и от тогава заобича лежането по коремче. Всяко нещо с времето си, мисля, че още ти е малко бебчето за това не иска да лежи на корем

Общи условия

Активация на акаунт