Научих още "ИЗНЕНАДИ" за себе си! :(( Момичета, помагайте!

  • 4 230
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 86
Миле, за аденом на хипофизата ми във връзка със завишения пролактин, се усъмниха още преди 6-7 години и още тогава си правих ЯМР и казаха, че нямам такова нещо. А ти как се чувстваш с достинекса- оправи ли ти се цикълът и имаш ли ову? Дали и аз да не говоря с ендокринолога си евентуално да ми изпише и на мен такова нещо - да ми се контролира цикъла...

Забравих само да спомена, че на 39-ия ден предния месец, когато ми откриха неспукания 29мм фоликул още тогава си направих изследване на прогестерона и беше много ниска стойност - 0,878, което съответно отговаря на реф. стойности от фоликулярната - 0,2-1,5 и овулаторната фаза -0,8-3,0   #Crazy  На следващия ден ми дойде М.

# 16
  • Мнения: 4 700
С контарстно веЩество ли ти правиха ЯМР? На твое място бих искала отново да ми го направят, може сега да се види неЩо. ЗаЩото винаги има някаква причина zа zавиШения пролактин. На мен достинекса ми влияе много добре, иначе овулацията се върна оЩе като zапочнах бромото. Чак след няколко години минах на достинекс. Но каквато и да причината zа zавиШен пролактин, трябва да го вкараШ в норма. Иначе няма да се отървеШ от поликистоzата. 

# 17
  • Мнения: 86
На изследването от ЯМР пише следното: техн. параметри на изследването:
Техника на изобразяване: нативно
Равнини на изобразяване: сагиталнар коронарнар MR MAX plus 0.5 T
Образни пулсови секвенции: SE - Short TR/TE, Long TR/short TE, Long TR/TE
Образи: T1wi, PDwi и T2wi

Описание на магнитно - резонансните находки:
Проведеното MR скениране в ортогонални равнини установи:
Гландула питуитария показва общо уголемени размери /по сагитала и вертикала над 3 мм от нормата/. Структурата хомогенна, на лице е рязка граница между невро и аденохипофиза. Съседните структури с нормална сигнална характеристика.

2-3 години преди ЯМР първо си направих рентгенологично изследване на черепа (профилна рентгенограма на черепа с централна  sells turcics)Изследването показа: Намалена по големина и с неправилна форма турско седло. Стеснение на входар намаляване на диаметъра на дълбочина. Калцификати в областта на задните клиновидни израстъци. Уплътняване пода на турското седло.

Това са ми резултатите от изследванията. Може-би има нещо, което не е наред така като си ги припомням пак, но тогава докторите ми казаха, че съм нямала аденом на хипофизата и всичко ми било наред. Умолявам и модераторите да се включат с някакъв отговор и съвет!

Миле, а ако успея да си вкарам по някакъв начин пролактина в граници, значи ли това, че ще ми изчезне поликистозата и съответно ще ми се нормализира цикъла и овуто?

# 18
  • София
  • Мнения: 3 123

Миле, а ако успея да си вкарам по някакъв начин пролактина в граници, значи ли това, че ще ми изчезне поликистозата и съответно ще ми се нормализира цикъла и овуто?

ами зависи дали само в него е причината.Аз също имах завишен Пролактин,но след влизането в граници ,нищо не се промени.
 При мен кръвната захар също беше в норма,но Инсулина не беше наред и за това пък бях на Сиофор.
 По принцип ПКЯ не се лекува,само се стабилизира временно положението,за да може жената да забременее и роди,но напълно да се излекува - такова нещо няма.

# 19
  • Мнения: 4 700

 По принцип ПКЯ не се лекува,само се стабилизира временно положението,за да може жената да забременее и роди,но напълно да се излекува - такова нещо няма.[/color]

Да права си. Това е точно така. Обаче от горчив опит zнам, че много гинеколоzи я постават таzи диагноzа, беz да са направили по zадълбочени иzследвания. При мен "поликистоzата" иzчеzна напълно след като zапочнах достинекса, което ме убеждава, че всъЩност не съм имала поликистоzа, а липса на овулация в следствие на zавиШения пролактин. Ама на Минев му беШе най лесно да ми каже поликистоzа и да ми се опита да ми вzеме 800 лева zа лапаро.  Twisted Evil

Затова съвествам всяка жена, която има проблеми с хормоните да се лекува при добър енокринолог, а не при гинеколог.

# 20
  • Мнения: 86
Това напълно ме устройва, angels _ zq, да успея да забременея и родя, пък да става каквото ще с тая поликистоза  bash  То, че няма лекуване, няма... А ти Сифора вземаше ли го, докато беше (си) бременна, или само докато забременееш?

Благодаря ти и на теб, миле, че така неотлъчно следваш постинга ми и се включваш в темата!   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 3 123
aз го спирам като забременея,но при някои момичета се налага да го пият и бременни - ендокринолога решава.

# 22
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
sara.s, не съм медицинско лице, но според статията, публикувана в Зачатие, няма и сянка на съмняние, че диагнозата ти е СПЯ.
За СПЯ мога да напиша книга, само на база личния си опит, както и ходенето по мъките на сестра ми, майка ми и нейната сестра (това някак не ми се връзва с теорията за предаването на заболяването от баща на дъщеря).
При мен в началото, когато бе открит проблема, завишени стойности имаше тестостерона. Излекувахме донякъде това, тогава се появи проблема с пролактина. Започнах да пия бромокриптин, влязох в граници, но нямаше овулация и естествено бебето пак не ставаше. Тогава изследвахме и инсулина, предписаха ми Сиофор и след 3 месечен курс успях да забременея. Така с успех се увенча 10 годишната ми борба със СПЯ (за справка: боря се със СПЯ от 17 годишна). Това което разбрах за тези години беше, че специално при СПЯ, ендокринолог и гинеколог трябва да работят ръка за ръка. За съжаление разбрах, че има и гинеколози, които не са склонни, да си признат, че проблема не е в тяхната компетенция  Confused.

Още веднъж ти пожелавам успех. Пътят е труден, изпълнен с неприятни усещания и изживявания, но има решение.

# 23
  • Мнения: 86
Аз пак да се отчета от вчерашната фоликулометрия  Sad
Няма фоликул, няма нищо - някакъв там се мъдри 9-10 мм и това е на 19-ия ден от цикъла ми  #Cussing out

Доктора, при който почнах фоликулометрията , ми каза, че единственият шанс било само лапарото. Аз дори му казах за тази инсулинова резистентност и за сиофора, а той ми отвърна, че знаел случаи за забременели и незабременели след лапарото, ама не знаел случаи за забременели след лечение със сиофор и един вид, че това било само мит, че сиофорът помагал на такива кистозни яйчници като моите напр.  #Crazy

Аз пък да се изкажа сигурно по-некомпетентна от него, ама като е един обикновен провинциален доктор и не се е сблъсквал с подобни случаи и надали в практиката си изобщо е казвал на някоя жена, че причината може да се крие именно там и да опита лечение със сиофор  и бременност съответно след това , защо се изказва неподготвен и да обърква още повече хората.  #2gunfire

Ще ми препоръчва клостилбегит и разните му там остарели методи и портивозачатъчни диане 35, ако не прилагам лапарото. Ами че как се връзват противозачатъчните и мутиралите гени за АФА?  Shocked  И клостилбегитът - ами той не знае ли, че първо и цветна снимка трябва да си направя - не е ли така? Пък и е толкова остарял метод, а и не може да се употребява как да е.

Какви са тия наши доктори...абе кой ли го и интересува...важното е да си пъхне двайстолевката в джоба- пък и даже снимка не ми изкара от фоликулометрията(принтера му бил счупен) и никъде нищо не описа -та аз му казвам и ендометриума да ми мери...  #2gunfire

Все на такива попадам, все не мога да намеря някой съвестен и наистина загрижен гинеколог, който да си върши работата като хората...  #Cussing out

Благодаря ти, KayRenn - ти ми вдъхваш надежда с твоя пример, че може-би именно там някъде е проблемът с мен - точно инсулиновата резистентност !   bouquet 

# 24
  • Мнения: 4 700
Доктора, при който почнах фоликулометрията , ми каза, че единственият шанс било само лапарото. Аз дори му казах за тази инсулинова резистентност и за сиофора, а той ми отвърна, че знаел случаи за забременели и незабременели след лапарото, ама не знаел случаи за забременели след лечение със сиофор и един вид, че това било само мит, че сиофорът помагал на такива кистозни яйчници като моите напр.  #Crazy


ЛЪЖА

Тук във форума Ще откриеШ мноооооого момичета, zабременели след прием на сиофор/метформин. Но Ще откриеШ и няколко, при които има съмнение zа иzчерпан яйчников реzерв след фенестрация. На лекаря по му утърва да ти вzеме парите zа лапарото, отколкото да ти даде рецепта zа сиофор. Аман вече от такива печалбари.  Twisted Evil Много, много ме хваЩа яд.

Това което разбрах за тези години беше, че специално при СПЯ, ендокринолог и гинеколог трябва да работят ръка за ръка. За съжаление разбрах, че има и гинеколози, които не са склонни, да си признат, че проблема не е в тяхната компетенция  Confused.



Много, много си права. Тъжно е, но е така. Жалко, че ние трябва сами да се обраzоваме и да си търсим информацията.

sara.s, ти си на прав път, сигурна съм, че Ще успееШ.  Hug

# 25
  • Мнения: 945
Сара, съчувствам ти за пре многото главоболия. Дано имаш яснота след инсулиновата резистентност и адекватно лечение. Ще стискам палци и на мъжовия фронт за успех. Било квот било, аз днес взех документи за ин-витро, ако не стане с инсета. Вече сме опитали всичко и ако имаме късмет, може дори и по естествен  път да стане, но аз лично дълбоко се съмнявам.
С теб съм!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Тези доктори са просто ужасни, как може да си играят така с човешкото нещастие.Щом не е чувал за бременност след Сиофор, нека си хвърли дипломата и да отиде на полето да пасе овце...май там му е мястото ..нямам думи #Cussing outЩо се отнася до Сиофора, той се пие и в първите месеци на бременността за да предпази от спонтанен аборт.


Миле ,може ли да питам нещо, признавам си това до момента не се бях питала-значи ли ,че щом имам инсулинова резистентност  задължително имам поликистозни яйчници?И второ сега не си отговарям -правят ли поликизстозните яйчници  цикъла нередовен(моя стана едва последните няколко месеца, но мисля че инсулина ми е отпреди няколко години)

# 27
  • Мнения: 86
Благодря ти, миленце, че отново се включи! Всички сте толкова мили и отзивчиви!  Hug

Разбира се, че не мога насляпо да се доверя на докторите, които са просто едни теоретици (а и не се знае доколко са вещи даже само в теорията на гинекологията и стерилитета  #Cussing out )

Имам пълно и безрезервно доверие на вас, душици и съм ви толкова благодарна, че въпреки своите проблеми, намирате време да помагате със съвети и изстрадан опит на хората като мен, които от скоро "прохождат" за жалост, по пътя на стерилитета.

Iglikalika, миличко, благодаря и на твоята подкрепа! Ще си направя тия изследвания за инсулинова резистентност - още не съм се ориентирала къде, но мисля някъде в София , зная ли и аз. Но се питам, ако там няма проблем, тогава какво ще правя...  newsm78

Iglikalika, стискам ти палци за процедурата!  Praynig  Peace 
Но НЕ губи надежда никога, че не може да се случи по естествен начин - аз самата съм шокиращия докторите случай с такива тежки мъжки и женски фактор да забременея и то сравнително бързо. Дори един доктор със супер селски манталитет ме пита дали съм забременяла от мъжа си, а другият ми зададе по друг начин въпроса- сигурна ли съм, че изобщо съм забременяла и е имало ембрионнче...  #Crazy

Така че, вярата е първото нещо, което трябва да крепим в нашата нелека борба за детенце!

Аз също съм с вас, момичета и имате моята подкрепа!  Hug  Hug  Hug
   



# 28
  • Мнения: 4 700
sara.s, желая ти да не събираШ толкова опит колкото аz и другите момичета.  Laughing Дано скоро се похвалиШ.  Hug

анели, мисля че не вървят ръка zа ръка ПКЯ и инсулиновата реzистентност. Но очевидно се среЩат често "в комплект". Моите стойности на инсулина са гранични, но няма и следа от ПКЯ (дай Боже така да си остане). Но е факт, че при поликистоzа много често иzписват сифор/метформин, което оzначава, че едното влияе на другото.

Много объркано стана.  ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 3 123
аман от некомпетентни доктори.
 За Сиофора - напротив  даже вече много лекари прилагат тази терапия,дори да няма проблем с инсулина.
 За противозачатъчните - за мен са си загуба на време-поне при мен беше така.След Диането,освен с 10 кг. отгоре ,друг ефект нямаше.Да не говорим,че като го спрях,не ми дойде 7 м. и после ми беше лапарото.

 За овулацията - не бързай да се отчайваш-много зависи колко ти е дълъг цикъла.Аз с Клостил направих само 1 фоликул и то чак на 19-ти ден.На мен също ми казваха,че нямам ову-ми като ме викат рано как ще имам.Оказа се,че си имам ,но е към 25-тия ден.Не може да ти идва на 2-3 месеца и да се очаква овулация на 14-ти ден.
 Мен много добра работа ми върши календара на Зачатие-верно досадно е все с термометър в дупето,но определено успях да се ориентирам сама,кога ми е овулацията.

Общи условия

Активация на акаунт