Малка МАРТенска принцеса имаме си вече ,тя е нашето късметче!

  • 10 374
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
привет и от мен newsm03
исках да направя запис в новаа темичка, СТРАХОТНИ НОВИНИ!!! РАДВАМ СЕ ЗА ВСИЧКИ, А НА ОНЕЗИ КОИТО СЕ ЧУСТВАТ КОФТИ СТИСКАМ ПАЛЦИ ВСИЧКО ДА Е ОК!!!
мен цяла седмица ме тресе грипа,нямам сила за нищо и само лежа, за щастие пък се отспах newsm50
хайде чао от мен,ще се хоризоориентирам #Puppy dog

# 76
  • Мнения: 473
Записче и от мен.
Честито на Дея и розовите и гащи.
Тази нощница на Лори дали има от къде да се поръча по нета ?
Честито на рождениците!!!
Аз бях уж на преглед - и разбрах единствено че бебчо е приблизително 2.400 кг., и следващата ни среща с доки е чак на 22 февруари. Тогава ще ми даде и направлението за раждане.

# 77
  • Мнения: 1 446
.........Хубав ден на всички и повече почивкаааа, стискайте дееее, дайте на Славундера поне почетното 2-ро място Joy

За медал се борим тука, не е шега работа!

Зори, радвам се, че днес си О.К. Май всички ни е хванал нервотреса и става страшно!
Енигмата, това твоето малко на контракции ми прилича, я се обади на твоя лекар да ти каже какво да правиш.

# 78
  • Мнения: 2 132
Поздрав за всички мами  Laughing Моя приятел ме оприличи на хипопотама от клипчето ( от известно време ми вика Хипи Laughing ) http://www.youtube.com/watch?v=nUdEwmDsA64

# 79
  • Мнения: 519
Славундер аз направо викам да ида до Селена-та да видим какво става в тумбака. Ще пиша като разбера за какво става въпрос. Whistling

# 80
  • Мнения: 318
Привет, мами Simple Smile
Дея, честита принцеса !!  bouquet  Hug Много се радвам за теб  Hug
Jeni B, да ти е жива и здрава сестричката, а скоро и двете - много щастливи мами на най-добрите и красиви деца!   bouquet
vessi122. Честито РД на помъдрелия ти мъж, нека много скоро тази му мъдрост се прояви в предани грижи и любов, освен към теб, и към новия член в семейството ви Simple Smile
Момичета, мъжа ми - като се запознахме - беше най- анти-романтичния човек на земята, но покрай мен някак се промени - аз съм болезнена мечтателка - романтичка Simple Smile
Днес ми дадоха 45-дневния болничен преди раждане...... Rolling Eyes и обемнната карта. С нея ли отивам да раждам, тя ли е това "направление за раждане", което сте коментирали или са различни документи?

# 81
  • Мнения: 503
Привет мамчета Wink

Мори ме от снощи хрема и се тревожа да не започна да кашлям повечко,че
може вместо Мартин да изскочи някой Валентин Laughing

Как се справихте вие с настинките по време на бременноста си???

ДЕЯ ...честита да ви е малката принцеса...
Що ли не ме изненадат и мен така на 20.02-тогава ще се гледаме на видеозон
 Laughing
ЦВЕТИ,тоновете се слушат през 2 седмици за последните 6.
На мен ми струва 25 лв.Записват се на хартия,както електрокардиограмата.

Енигмата, секциото за мен беше спасителен вариант и
съм много доволна. Беше по спешност.
Тръгнах да раждам нормално,но 2 часа контракциите ми не спряха..
не съм лигла,но такива болки не съм изпитвала в живота си.
Може би защото прекалено много лекарства ми дадоха за да тръгне родилен процес Rolling Eyes
Не го пожелавам на никого.Накрая станах и тръгнах със стойката,при което ми прилоша и се усетих че препадам,
бях с апарата за тоновете на корема.Чух как казаха ,,викайте анестезиолозите'' и се свлякох Cry
Бяха се загубили тоновете на бебо и се получи страдание на плода.......нагълтал се беше снякаква течност гадна Rolling Eyes
Та секциото ми се стори ,като детска игра.Боли когато след 24 ч.станеш да се раздвижиш,но с добри обезболяващи
не е чак толкова зле.
На 3я ден бях ОК.колкото повече се раздвижваш,толкова по-бързо се възстановяваш.Това е.
Нормалното раждане при мен беше най-ужасното изпитание,добре ,че все-пак ме отрязоха.

Сега съм с планово секцио и се чувствам много спокойна.

Има мами ,които много бързо и лесно раждат нормално,но при стеклите се обстоятелства при мен,
аз съм ЗА секциото!

Желая леко раждане на всички.

Извинявам се на всички за поста,но така протече моето първо раждане!

ЛЕК ДЕН!

# 82
  • Мнения: 422
Привет и от мен!
Славундер, браво на вас с бебчо!Стискам палци да родиш много лесно! Hug
Nina-Bs, при теб меко казано гадно са се стекли обстоятелствата.В някои случай определено е по-добре секцио, спор няма в това, особено пък ако има опастност за живота на бебо!
Мами, някои от вас да са ходили на 3- измерен или 4-измерен ехограф?Ако има такива може ли да споделят къде са ходили и каква е цената на прегледа.Каквато съм досетлива и вчера забравих да попитам имат ли в Токуда и каква е цената  ooooh!
Незнам на вас случва ли ви се, но аз почти всеки път забравям да попитам за нещо, което съм предвидила въпрос. Thinking
Хубав ден на всички! Hug

# 83
  • Мнения: 18
Привет, мами!
Дея, честита розова новина! Сега вече трябва сериозно да се замислиш заимето на госпожицата.
Аз през ден съм с контракции и в общи линии не съм в настроение да пиша, даже поякога не ми се и чете. Sick Умирам от страх този младеж да не хукне да излиза толкова рано, а и имам 3 см разкритие без нищо да усетя. Разбирам, че имам контракции само по едно леко стягане в корема, или като го пипна и той твърд...  Rolling Eyes
Но все се надявам да изкарам още поне две седмици - да вляза в 9я.
Уф, извинявайте за лошото настоение, сега ще се заема с разглеждане на снимките на малката Лили!  Hug
 

# 84
  • Мнения: 1 710
Привет, мами-сладурани!
vessi122, да ти е жив и здрав рожденикът, с голяма любов да живеете и с голямо щастие да се сдобиете през март!
JeniB, честито на сестричката ти. Пожелавам й здраво, хубаво и умно съкровище да си роди!

Дея,браво на теб -честито за момата.Аз пък таки си бях решила,че ще си в синият отбор. Mr. Green
[

Зори, за пола, то не се знае, знае ли се... Simple Smile Аз си имам не едно, а много на ум, че накрая пак може да съм изненадана.
Ането, категорично и абсолютно ти завиждам. Аз живея в блок със 106 апартамента и няма нито една бременна мама или такава с дете в количка. А ти сигурно си в малко кокетно блокче на 4-5 етажа, а успя да се уредиш с цели 2 мами, с които да обменяш опит и да буташ колички. Това твоето си е чист късмет!

# 85
  • София
  • Мнения: 595
Полина13, различни са документите-на мен вчера ми дадоха 2: направление за хоспитализация (което е направлението за раждане) и направление  на бременна до родилно заведение (което е обменната карта). Фактически първия документ е самото  направление, за да се мине по ЗК, а другото съдържа някакво инфо за бременността (доста ограничено според мен).

# 86
  • Мнения: 1 037
Здравейте и от мен! Тази нощ изкарах поредната безсънна такава Tired Имах киселини и се въртях насам-натам уж за облекчение, ама май нищо друго не правя освен да не оставя мъжо да се наспи спокойно Confused
След малко отивам да си взема болничния и най-накрая да занеса изследванията, които правих, че предния път доки си беше тръгнала рано и се разминахме. Моля някой да ми каже, при подаването в НОИ на 45 дневния болничен, коя точно декларация се подава заедно с него?
 Дея,честито розово щъркелче Grinning
Зори, за пола, то не се знае, знае ли се... Simple Smile Аз си имам не едно, а много на ум, че накрая пак може да съм изненадана.
Това ме кара да си спомня разговора с една приятелка,която роди преди няколко месеца...та на нея до последно категорично са й казвали,че бебо ще е момиче...е да,ама сега си има едно сладко момченце Grinning  Whistling

# 87
  • Мнения: 83
Преди няколко часа гладих и гледах "Сексът и градът" и в тази серия Шарлот направи бебешко парти за Миранда и покани много жени ,които подаряваха много сладки и необходими неща,имаше и вкусотии за ядене.....и  в този ред......ех няма ли кой да направи и за нас по едно такова парти мисля,че всички ще си повдигнем духа и настроението ....ех....мечти ......мечти.....

# 88
  • София
  • Мнения: 595
.... Моля някой да ми каже, при подаването в НОИ на 45 дневния болничен, коя точно декларация се подава заедно с него?

Сладка Блондинка, ето това е формулярът http://www.nssi.bg/content/laws/07/Pril.7.doc , като  заедно с нея трябва да подадеш и документ, издаден от банката, в която ти е открита картова сметка, по която ще получаваш парите си. Но ако до сега си имала и друг болничен и това вече си го подавала-не е необходимо да го правиш пак-декларирането на банковата сметка се прави еднократно.

Четох, че и други бъдещи майчета си носят сами документите и се разправят с НОИ. Вие самоосигуряващи се ли сте? Защото иначе това е задължение на работодателя ви,при който сте на трудов договор...

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 13:52 от desitka*

# 89
  • Мнения: 1 037
desitka* , благодаря ти много за бързата реакция  bouquet Сега ще го сваля и разпечатам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт