Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 433
Априлки, помагайте!!!

Тази вечер се почуствах много зле, искам да разбера дали някоя от вас е усетила такава болка, и как е процедирала:
През деня се чувствах добре, но като се прибрах от работа започнах да усещам ужасна болка в лявата страна на стомаха, която отива чак към гърба, и по-точно към кръста, и там се усеща дори най-силно. Направо не бях в състояние да помръдна като се изправя, болката беше наистина нетърпима и направо изпаднах в ужас. Веднага взех едно хапче Но-шпа и си легнах. Сега положението е малко по-добре, но не е цветущо, постоянно усещам болката в кръста Cry Cry Cry
От два дни също усещам болки в "ябълките" отзад, по-точно от двете страни на дупето, където започват краката, и вървя като схваната, незнам какво става, помагайте  Praynig Praynig Praynig

Някоя от вас усещала ли е нещо подобно, да сподели Sad Heart Eyes

# 16
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Честита ни нова темичка  Hug
За вестителките аз съм избрала didimora  Flutter
alokazia миличка не знам какво е и не ми се е случвало , но защо не  вземеш да звъннеш на лекара си. Дано всичко да е добре.  Praynig

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 52
Чудесна нова темичка!


Благодаря,че вече съм вписана в заглавната страничка Hug

# 18
  • Мнения: 354
може някой нерв да е засегнат, ама доки знае най-добре!
на мен бебо ми цели някакви нерви и от време на време така ги притиска, че #Crazy #Crazy #Crazy

# 19
  • Мнения: 200
момичета моля ви дайте сайт или карта на окръжна болница -софия. Има ли някакво ново име или незнам, няма нищо в интернет за "окръжна болница" в софия.Благодаря предварително  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 7
Aquarel мисля че това трябва да е окръжна , сега се казва Света Анна Simple Smile погледни и ти http://www.svetaanna.eu/

# 21
  • Мнения: 200
Barbie^girl точно това е! Хиляди благодарности  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 7
еее моля ти се няма за какво Simple Smile когато мога помагам  Hug ти да не би да раждаш там ?

# 23
  • Мнения: 21
Хей,здравейте!!! Hug Hug Hug
Докато се огледам и пак сме с нова темичка! Grinning
На мен ми е малко трудно да следя всичко което става тук,виждам,че вчера е имало малко спорове и неприятни емоций...!!! Thinking МИЛЕНЧЕ,спокойно мила,всичко е наред,ти явно си по-чувствителна...,но тук сме толкова много мами и е невъзможно всеки един проблем да се следи и обсъжда подробно.
Мамета,нали третия триместър е най-труден и изпълнен с най-много неразположения.Явно всички оплаквания и болежки,които имаме са си напълно нормални,но всяко прекалено нещо би трябвало да е сигнал за консултация с лекар.
Приятна вечер и лека нощ,дано да можете да спите,аз пия чайче мента преди лягане и си спя като бебе. Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 62
Добро утро,момичета!
alokazia,на мен болката ми прилича на бъбречна,но наистина най-добре се консултирай с лекар.Както са ти писали и другите момичета,болките в таза са запазена екстра за трети семестър.Мен ме болят много ,ако прекаля с шетането в къщи ,а също и ако много се задържа на стола пред компа.Като се пораздвижа после е малко по-добре.  newsm68
Хайде лек и приятен ден!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 433
Благодаря мацки!

И аз почти не се движа, цял ден съм на работа на стола пред компа, вечер като се прибера гледам да полегна, но и като се пораздвижа малко пак усещам леки болки. А горе-долу колко дни трае това неразположение от разширяването на таза, мен вече 3-4 ден ме мъчи! Sad

Благодаря ви за съветите и за болката в кръста, след нош-па нещата се поуспокоиха снощи, сега усещам много тъпа болка там, по-лека от тази в бутовете. Възможно е и от бъбреците да е, миналата година ми откриха две песъчинки точно в този бъбрек около 4мм, само че болката отпред беше по-ниско долу, под яйчниците, а сега е по средатата но корема ми и затова не бях сигурна дали е от тях, но най в скоро време ще отида на ехограф за бъбреците да видим какво е положението.

Другия петък съм на ЖК, дано дотогава всичко е нормално - вече май имам доста въпроси които да задам на Доки, като знам че всеки момент може да очаквам чудото.
И знаете ли напоследък каква муха ми е влязла в главата: шашкам  се от факта, че може пъпната връв да е около врата на бебка, а аз да не знам и да има някакви лоши последствия от това  Thinking. Някъде из форума четох, че лекуващ лекар е казал че ако бебето не спира да мърда, може и това да е причината  Confused Cry Praynig

Май съм взела да изперквам вече   newsm78 #2gunfire #Cussing out

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 245
alokazia Болките в таза, които се усещат като придърпване, преразтягане, може да продължат няколко седмици дори. Особено при първо раждане. А за другата остра болка предполагам, че бебето притиска някакъв нерв или вътрешен орган.

А пък пъпната връв според мен много рядко няма да е около врата на бебето. Просто мястото е толкова малко, а пъпната връв си е дългичка. Важното е да не е затегната на възел или да е прекалено омотана около раменцата и да не може да излезе бебчо нормално. Все си мисля, че тези случаи могат да се видят на ехограф.

А колко време преди да се роди бебето трябва да се обадим на педиатъра? Нашето бебче, живот и здраве, ще го запишем при семейната лекарка, от която съм меко казано възхитена.
Аз също смятам, че варианта с 2-ма педиатри е крайно неудобен, и аз съм го пробвала. Единствено ако доверения ви педиатър не работи по ЗК, тогава може да запишете един "проформа", колкото да следи имунизации, да издава болнични и т.н.

tanzen Кенгуро Ексес изглежда супер, но имай предвид, че трябва да си я вземете заедно със зимния кош, тъй като летния няма напълно легнало положение. Просто на летния кош не се сваля гърба, а целия кош се накланя назад.

# 27
  • София
  • Мнения: 289
Добро утро Simple Smile

Благодаря ви, ще отида и до двата магазина Simple Smile

alokazia мен ме болеше по същия начин, точно на двете ябълки над дупето и после и плешките, и затова немога да спя като хората, на моменти ми се реве от тая болка. На мен ми казаха да се мажа с волтарен, ама не помага.
Само да ти кажа че откакто спрях да ходя на работа и вече една седмица не седя на стола пред компютъра в офиса почти не ме боли. Само като поседя права повече време. Опитай да си останеш вкъщи и да си почиваш повече.

Aquariel ти в окръжна ли мислиш да раждаш?

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Добро утро Laughing
За болките в таза-никой не може да каже колко време продължават. С първата бременност ме болеше на периоди (дълги, за съжаление), имах чувството, че ще се разглобя Mr. Green Е, не се разглобих. Успокоителното е, че сега го нямам този проблем-явно кокала се е наместил Joy Но определено почивката помага Peace
Ясмина, вижда се пъпната връв на ехото Peace Много ме досмеша на един от последните прегледи, на които ходих със снаха ми преди да роди, че док каза- А сега да видим пъпната връв, основна психоза на майките, дали не се е увила около вратлето Laughing Нали тече кръв в нея, вижда се кръвотока къде се намира. Та според него, а той е с доста практика, всъщност увиването на пъпната връв се случва доста рядко и категорично се вижда своевременно.

# 29
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
alokazia,
И мен бая си ме понаболяват кокалите, тазобедрените стави мисля, че са това. Направо се събуждам през ноща от болка. Ако се движа, не ме боли през ноща, но сега, като съм на работа по цял ден, през ноща ми изтръпват краката от болка. Кофти работа.
Момичета, вчера за първи път мериха тоновете на бебето, очаквах нещо повече - да ми каже колко удара в минута е пулсът или нещо такова. При вас така ли протича прегледа - без нищо да ви кажат? И на ехограф не ме гледаха, така и не разбрах това бебе на къде в крайна сметка се обърнало и какви ги върши в корема ми  Wink

Общи условия

Активация на акаунт