Да кажем и ние НЕ на отровата!!!

  • 4 465
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 655
http://mitack.net/misc/ZDRAVE_KONSPIRACIA.pdf

Пълен текст на СВЕТОВНАТА ЛЮКОНСПИРАЦИЯ.

# 16
  • Мнения: 2 655
http://www.homeopathyfor.us/index.php?catid=3&subcat=5&id=87

Още от един известен хомеопат.

# 17
  • Мнения: 1 809
И аз казах НЕ на поредното безумие.Потресена съм...за пореден път..
Дано има успех!

# 18
  • Мнения: 2 655
От друга страна, не е изключено да си правят експерименти ...
Днес в градината ми попадна брошура за флуорираното мляко. В момента не мога да я сканирам, затова преписвам основното
ЗА ЗДРАВИ ЗЪБИ НА ДЕЦАТА ВЪВ ВАРНА
ПРАВО НА ИЗБОР
ВЪЗМОЖНОСТ ДА ИЗБЕРЕТЕ ЗА ДЕТЕТО ВИ МЛЯКО БОГАТО НА ФЛУОР
ЕДНА СЪВМЕСТНА ИНИЦИАТИВА НА СЗО, ФОНДАЦИЯ БОРОУ - АНГЛИЯ, МЗ, ОБЩИНА ВАРНА, И СДРУЖЕНИЕ "СТОМАТОЛОГИЧНО ЗДРАВЕ" - ВАРНА

Вътре в брошурата има бла, бла "истини" за флуора. Отзад са координатите на Сдружение Стоматологично Здраве - Варна

Аз се поразтърсих за това сдружение в нета. Такова национално не намирам. Намирам оскъдно инфо за Варна, Търново и Шумен. Т.е. май само в тези градове го има сдружението.
Потърсих и фондация Бороу http://www.borrowfoundation.org
И къде ми стана ИНТЕРЕСНО! На сайта на Бороу има страница International programme. Ето я http://www.borrowfoundation.org/html/programme.asp
Виждате в кои държави се провежда профилактиката, нали? Май повече ми прилича на експеримент.
В брошурата пише "право на избор", но изобщо не съм убедена, че става дума за личното ни право на избор. ДОколкото знам се спуска за целите градини решението да се дава такова мляко.
Утре имам път към градината и ще питам сестрата кой ги решава тези неща, но със сигурност не е решение на ръководството на градината.

Ако трябва после да звъним на двете докторки дадени за контакт със сдружението, има телефони във Варна. Д-р Слава Даковска и д-р Марияна Златарова.

[/quote]

# 19
  • Мнения: 2 655
Тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226790.0

се обсъжда проблема отдавна, за тези от Вас, които имат време да четат.

# 20
# 21
  • Popovo
  • Мнения: 571
Давам и моята подкрепа.

# 22
  • Мнения: 2 655
Благодаря ти!

Дано повече хора подкрепят пвтицията. Много бавно върви!
Само 4075 гласа ми се виждат твърде малко!

# 23
  • Мнения: 277
Пели дай повече инфо за пастите без флуор.имена ако може,че нямам време да търся или да ходя по хомеопати да ми правят такава.
а сега за флуорното мляко ,което дават в нашата /а във повечето/детски градини.
аз ще настоявам МОЕТО ДЕТЕ ДА НЕ ПРИЕМА ФЛУОРИРАНО МЛЯКО!
а другите,с тях какво става.
мисля ,че проблема е много сериозен и се засягат някакви икономически интереси,но как да дадем повече гласност и инфо на проблема newsm78
а за минерална вода Девин също прочетох ,че е силно ФЛУОРИРАНА.
значи трябва и от нея да се откажем.
как се изписва съединението флуор с  Fl    ли newsm78

# 24
  • Мнения: 1 771
Подкрепям и подписах петицията.

# 25
  • Мнения: 277
Пели,чакам инфо за пастата за зъби без флуор.
ако може без хомеопат,че няма време.

# 26
  • Мнения: 2 655
Пели дай повече инфо ...за минерална вода Девин също прочетох ,че е силно ФЛУОРИРАНА.
значи трябва и от нея да се откажем.
как се изписва съединението флуор с  Fl    ли newsm78
Съдържание на Флуор

Максималното съдържание на флуор е описано в приложение №1 към чл. З, т. 2 . към Наредба 9 – максималната стойност флуориди в питейните води е 1,5 mg/l.
Ако съдържанието на флуорид е над 1,5 mg/l, заедно с тази информация се изписва добавката, че водата не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7-годишна възраст. Според наредбата за изискванията към бутилираните натурални минерални, изворни и трапезни води, предназначени за питейни цели, на етикета на такива води трябва да виждаме следното: „Съдържа флуорид над 1,5 mg/l. Не е подходяща за всекидневна употреба от деца под 7-годишна възраст.” Надписът се поставя в непосредствена близост до търговското наименование (търговската марка) на продукта и трябва да е ясно различим.

От сравнението на етикетите по отношение на флуорните йони констатирахме, че само две от закупените води указват на етикета повишеното съдържание на флуор в продукта:

Пирин (Баничан, “Тя То Той” ООД), на етикета се споменава, че водата е „съдържаща флуорид“, което е непълно прилагане на изискванията на закона.
2.Хисаря (Сондаж 7, “Аугуста-91” АД), на етикета на видимо място е описано предупреждението за съдържание на флуорид, както е изискано от закона. За съжаление на същия етикет е посочено, че водата е подходяща за ежедневна употреба.



Според мнение на Европейската агенция по безопасност на храните (EFSA) публикувано на 16.03.2005 г, се казва, че флуоридът не е под физиологичния контрол на организма, т.е. не се контролира от биологичните системи. Щом е неконтролируем, флуоридът би могъл да се натрупва в костите на организма и да повлияе негативно поради токсичността си в по-високи концентрации. Според EFSA консумирането на води съдържащи количества разтворени флуориди над 2.0-3.0 mg/l може да доведе до надвишаване на дневната доза от 5.0 mg/l.

Според клиничната токсикология, консумирането на води с повишена концентрация на флуориди, може да доведе до необясними за потребителя симптоми – виене на свят, гадене, главоболие, декалциране на костите, т.е. повишаване на вероятността от счупвания на кости и др. Всички тези симптоми показват хронично отравяне с флуор. Съществуват сериозни данни за канцерогенността на хроничното излагане на повишени концентрации на флуориди.

Сред изследваните минералните води съдържащи флуор над 1.5 mg/l са: Девин (4.0 mg/l), Хисар ( 4.0-5.0 mg/l), Велинград (4.5 mg/l) и Пирин (1.6 mg/l). При такава концентрация на флуориди, след 01.01.2008 г., тези води не биха могли да се продават в търговската мрежа поради това, че няма да отговарят на изискванията на Европейския съюз за максимално съдържание на флуориди.

Виж тук
http://bnap.org/?p=87
сравнителния анализ на водите.
Аз купувам Предела за децата, като там прочетох, че и ТС е добра, сега ще я заменям и с нея.

# 27
  • Мнения: 2 655
Пели дай повече инфо за пастите без флуор.
Обикновено най-евтините са тези без флоур. Орал Би с принцесите има флуор, на всички пасти за деца пише, когато е добавен флуор.

# 28
  • Мнения: 660
Петицията е достатъчно добре разпространена из повечето подфоруми и в подписи на потребителите Peace
Но мисля, че само това не е достатъчно, за да ги спре. Трябва да има и организирани митинги, демонстрации и достатъчно медиен шум, който да отрази гражданското несъгласие. Понеже нямам време да следя инициативите на СНМБ-то, някой ако разбере за такава организирана проява, ще съобщи ли тук, за да можем да се включим?

Деси, флуор се пише само F Peace

# 29
  • Мнения: 157
Естествено, че подкрепих инициативата!!!
Радвам се, че все повече хора започват да мислят

Общи условия

Активация на акаунт