бейгъли

  • 5 868
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Много се радвам, карамелче!!!

Вчера ми попадна книжката с инструкциите на машината за хряб на свекърите - Schneider, и ми направи впечатление, че има отделнапрограма за месене на бейгъли. За съжаление нямаше приложена рецепта. Програмата беше нещо като 15 мин месене и 1 ч. втасване, но много не я загледах. Но мисля да пробвам и аз тия дни, дано и моите да станат.

# 16
Забравих да кажа, че тестото ми втасваше цяла нощ в хладилника (щото се сетих да го замесвам в 10 и нещо вечерта). Ама така пък става по-крехко Wink

# 17
Днес намерих още рецепти за bagels на този сайт: http://earthnotes.tripod.com/bagels.htm

# 18
аиде ниакои каза 4е има рецепта за варени гевреци ако може да иа напи6е  6те съм много благодарен умирам за варени гевреци

# 19
  • Мнения: 901
Jalapeno Bagels дано да ви хареса Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 2 019
Под варени гевреци тези твърдити, които ги продават по улиците ли имате предвид. newsm78

# 21
аиде ниакои каза 4е има рецепта за варени гевреци ако може да иа напи6е  6те съм много благодарен умирам за варени гевреци

Варени гевреци
500 г. брашно
1 суха мая + 1 ч.л. захар + 1 с.л. сол
1 ч.ч. + топличка вода /за меко тесто/
Омесва се тесто и се оставя на топло петнайсетина мин да втаса. Оформят се гевречетата, подреждат се в набрашнена тава и се оставят пак да втасат. През това време се слага на котлона една тенджера с вода с 2 с.л. мед или глюкоза. Като заври се пускат гевречетата за около 3-4 мин. Поръсват се с мак, сусам или каквото ви харесва и след като поизсъхнат се пекат в загрята на 180 - 200 С фурна

Общи условия

Активация на акаунт