Меню за Свети Валентин

  • 13 688
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Салата "СЪРЦЕ"

Салатата е на принципа на слоеве от продукти. Може да се импровизира, особеното е оформянето.

200 гр майонеза се смесва с пресован чесън.

Слоеве:
1.   Сварено месо, шунка, салам в краен случай – нарязано.
2.   Маже се с тънък слой майонеза, поръсва  се със скълцани орехи.
3.   200 гр гъби, изпържени с лук  до готовност, сол и чер пипер.
4.   Белтъците от три сварени яйца, настъргани на едро ренде.
5.   Тънък слой майонеза и върху нея орехи.
6.   50 гр твърд кашкавал, настърган на ситно ренде.
7.   С тънък слой майонеза се намазва цялото сърце.
8.   Страните се посипват с орехи, а в центъра се настъргват жълтъците на 3-те яйца.

Стои в хладилник около 12 часа, за да поемат продуктите майонезата.

След малко ще преведа и другата, че ме нападнаха гости. Grinning

# 16
  • Мнения: 22 867
Ето и КЕКСЧЕТАТА ЗА ВЛЮБЕНИ

Продукти:

-75 г краве масло,
-125 г захар
-1 яйце,
-1/2 ч л ванилов екстракт
-1 лимон, само кората,
-70 г брашно
-70 г смлени бадеми,
- 3 с. л. прясно мляко

Пълнеж:

-150 г  маскарпоне
-4 с. л  сметаны
-3 с. л пудра захар
-2 ч л лимонов сок
-100 г малини, пресни или замразени
-1 ч л ликьор от касис
-захаросани листенца от роза
-10 хартиени формички

Приготвяне:

-Фурната се загрява до 200гр С. Всички съставки без млякото се слагат в комбайн или миксер и се разбиват. Добавя се и млякото и се разбърква.
-Тестото се изсипва във формичките и се запича 15-20 мин, докато кексчетата станат златисти и се стегнат. Оставят се да изстинат напълно.
-С помощта на малко ножче се изрязва кръгче от средата на всяко кексче, като се реже в дълбочина, за да се направи и отвор в него, а от кръгчето се изрязва малко сърчице.
-Пълнежът се прави в последния момент, за да е пресен.
-С дървена лъжица се смесват  маскарпонето, сметаната, пудрата захар и лимона. Добавят се  70 г малини и ликьор. Малините се разбъркват, но не бива да се разбиват. Сместта трябва да е мраморирана, а не розова.
-Напълва се всеки отвор с пълнежа. Отгоре се украсява с розовите листенца и останалите малини.
-Посипва се с пудра захар.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Страхотни са тези неща в руския форум, дано имам време да направя нещо.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето една лесна и вкусна идея за десерт. Peace

# 19
  • Мнения: 1 163
запис  chef

# 20
  • Мнения: 952
Аз открих рецепта за Пилешки пържолки "Свети Валентин" на Ванчето. Не съм ги правила, но тя винаги дава интересни  предложения.
Ето една идея и за питие. Празничен пунш на Марта Стюарт

# 21
  • Мнения: 952
мерси на pina, за идеите които е дала за празничната трапеза   bouquet мисля да приготвя вечерята с твоите рецепти, дано се получат също толкова добре както изглеждат и твоите Rolling Eyes

# 22
# 23
  • Мнения: 503
Една интересна идея подходяща за този празник:
Бисквитена торта"Цици"

3 пак. обикновенни бисквити;
2 ч.ч прясно мляко сварени с2 с.л какао 4-5 с.л захар;
1ч.ч нарязани орехи;
1 пакетче стафиди;
1 кутия локум;
1/2 пакетче размекнато масло;

Всичко това се разбърква добре.Сместа се изсипва в две еднакви купички,покрити с найлоново фолио.Слага се в хладилник за 6-7 часа.
Обръщат се купичките върху поднос, една до друга, отлепя се фолиото.
Заливат се с глазура-разтопен шоколад с малко прясно мляко.Слагат се зърна от дребни розови бонбонки.За направата на ореолата  се отделя малко от бисквитената смес прави се на питка и се слага  върху гърдите и после се слагат  бонбонките.Прави се сутиен от разбита гъста сметана/ може оцветен в цвят по желание/, който се щприцова само в долната част на гърдите.Всичко въпрос на фантазия.

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Само да добавя, че към рецептата за Бисквитената торта Цици, е добре стафидите да се накиснат предварително в гореща вода да омекнат. Правила съм подобна торта + допълнителни съставки, но отчетох като грешка да има стафиди понеже са много твърди, а самата консистенция на тортата е мекичка и се топи в устата и изведнъж ти се налага да дъвчеш упорито пустите стафиди.  Twisted Evil Ама как го обясних и аз.  Joy Ако ще се слагат по-добре да са накиснати да омекнат и да се надуят. Аз орехите ги пасирам на блендера заедно с бадеми и белени фъстъци.

# 25
  • София
  • Мнения: 281
Варианта за ресторант много ми допада, но с малки деца няма как да стане! Та за това си избрах следните неща да приготвя в къщи: шопска салата, солена палачинкова торта, пилешко роле с някаква гарнитура и разбира се торта за десерт. Напитките оставям на мъжа ми - от мен само това  Thinking! Когато ги приготвя ще има и снимки!

# 26
  • Мнения: 503
За любителите на КРЕМ КАРАМЕЛА ще ви предложа един сладкиш също много подходящ за този празник.

КРЕМ КАРАМЕЛ С БИШКОТИ

Продукти: 2 пакета бишкоти,2 1/2 ч.ч захар-/1 1/2 за крем карамела и 1 за карамелизиране/,1 компот от кайсии, 6 яйца, 1 литър прясно мляко.

Сладкишът се реди в кейкова форва или тавичка по следния начин:
1 ред- карамелизирана захар;
2 ред-1 пакет бишкоти;
3 ред-оцедени кайсии от компот;
4 ред- карамелизирана захар;
5 ред-2-я пакет бишкоти;
6 ред-карамелизирана захар;
Всичко това се залива със смес от 1 1/2 ч.ч захар,6-те яйца, и прясното мляко.
!!!Пече се на водна баня.
Щом се опече сладкишът се обръща , като отгоре остава най- долния пласт карамелизирана захар.

# 27
  • Мнения: 503
Сега се сетих за БИСКВИТЕНИТЕ ТОПЧЕТА на Вики от "Мастило"представени в предаването Бон Апети.

БИСКВИТЕНИ ТОПЧЕТА "Вики"/без печене/

380-400 гр.маслени бисвити се смилат.Слагат се в купа и се прибавя125гр. разтопено краве масло,4-5с.л пудра захар,2с.л какао,3-4 с.л сок от компот/череши,вишни/.Оформя се на тесто.Слага се във фризер за 15 мин.Взема се от тестото ,прави се  на малка питка,като в средата се слага вишна или череша/без костилка/ и се оформят малки топчета.Овалват се в смлени орехи /1ч.ч/.Излизат около 30 топчета.

# 28
  • Мнения: 503
Две рецепти с пиле като предложение за основно:

ПИЛЕ"ФАНТАЗИЯ"

Продукти:1 пиле, 1 суха супа от гъби,1 кутийка топено сирене,3с.л олио,1 морков,1 глава кромид лук,2 ч.ч вода,2-3с.л трохи от твард хляб,сол,черен пипер.

Нарязва се пилето на порции,посолява се и се залива с 2 ч.ч вода.Прибавя се моркова и лука ,нарязани на ситно.Вари се до омекване.След това месото се обезкостява и се подрежда в тавичка.Поръсва се със супата на прах.Залива се с 1 1/2ч.ч  от булъона,олиото и отгоре се нарязва на малки парченца топеното сирене.Запича се  и 5 мин. преди да се извади от фурната се поръсва с трохите.

БЯЛО МЕСО ОТ ПУЙКА/ПИЛЕ/С ГЪБИ

Продукти:600гр. бяло месо,1 пакетче масло,1 ч.ч бяло вино,200гр. гъби,пушено сирене,черен пипер,, щипка червен пипер,сол.
Месото се нарязва на тънки филийки.Посолява се със сол и черен пипер и се залива с 1/2 пакетче масло разтопено. Оставя се за 1-2 часа в хладилника,а след това се залива с виното.Загъва се с фолио и се изпича.
През това време се задушават гъбите с останалото масло,нарязани на ситно и овкусени с черен пипер и се изсипват върху месото.Нарежда се отгоре сиренето и се запича още малко ,докато ,започне да се топи.Щом се извади от фурната ястието се поръсва с червен пипер.

Поднася се с картофено пюре или туршия.

# 29
  • Мнения: 3 782
Аз исках празника да го прекараме в къщи,но едни приятели ни поканиха на заведение и няма как трябва да ги уважим. Иначе съм намислила за вечерта да изненадам годеника си с някоя моя измислена тортичка във формата на сърце, разбира се. Hug
Ето какви продукти мисля да използвам.
Няколко палачинки, една ще сложа за основа, ще наредя ред ябълки, нарязани на малки парченца, ред портокали, пак ред ябълки, пак портокали, отново ще сложа палачинка между тях също така ще сложа, сега това се чудя дали да бъде сладко или направо сметана.
Последния ред ще е от банани и натрошени орехи. Какво мислите, дали ще се получи. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт