Меню за Свети Валентин

  • 13 702
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
десерта, който спретнах днес - чийзкейк

утре мисля да направя Крокодилче  Mr. Green

хареса ми идеята ти за чийзкейк в чаша на столче, така за празник добре стои, та я откраднах и направих също тази сутрин! Crazy До довечера дано да стегне и поеме аромати... Crazy

# 61
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз реьих да направя днес ето тези пържолки  Hug Рецептата е от Розали:

Пържоли в сос от гъби
Продукти:

1/2кг пържоли
100г гъби
100г сметана

Начин на приготвяне:
Печете пържолите на скара.
Изпържвате гъбите и след това ги разбивате с миксер със сметаната, като добре изцедите гъбите от олиото.
Поливате пържолите с получения сос.
Ако сосът е гъст добавете сметана или малко прясно мляко.

Десерта: от форума  Hug

Tortichka

2 пакета Обикновени бисквити - шоколадови
2 заквасени сметани
5-6 банана
захар
ром или друга есенция от тези на Др.Йоткер(по желание)
кафе
какао
Заквасената сметана се разбива с 10с.л.(равни)захар и предпочитаната есенция ( ром и лимон )
В тавичка се редят ред бисквити натопени в предварително приготвено кафе,следва ред от сметаната,върху нея се напреждат банани предварително нарязани на колелца.После пак бисквити,сметана,банани.
Накрая се завършва като върху последния слой сметана се поръсва обилно със какаото. Оставя се да престои една нощ в хладилника.

# 62
  • Мнения: 422
Ето какво направих за празника:




Това е желирано кисело мляко с бисквити натрошени и нарязани плодове.Отгоре е сироп от компот желиран на тънък пласт.

# 63
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
1st  Hugстрахотно изглежда, аз нямам форма голяма във форма на сърце Cryсамо малки формички за сладки..
Иначе понеже ще правя бисквитена торта, няма да се справя сигурно да изрязвам на ръка.
Ти във форма ли?

# 64
  • Мнения: 422
Да, имам форма, не е много голяма, метална е, пека си блатове в нея,събира половината като количество за голяма форма за торта/26см./.Събира се в голяма плоска чиния от дурялекс.Тук съм използвала едно кисело мляко, половин пакет чаени бисквити със сметана и плодовете от 1 компот от белени праскови, два желатина.

# 65
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Имам един въпрос към Наталина..а и към всичко които могат да знаят.
Искам да попитам дали може да се направи крем от 200 гр. сирене Филаделфия , 100 гр. заквасена сметана и 100 гр, пудра захар за крем за бисквитена торта?
Мерси   bouquet

# 66
  • Мнения: 492
Ще правя пълнени пилешки ноазети със зеленчуци, за десерт покривчето от крема сирене. Peace

# 67
  • Мнения: 1 163
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=219262
това е моето меню  -скромно,но от сърце

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 13:46 от vivi75

# 68
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Взех още в понеделник възможно най-скъпото вино в магазина. Мъж ми домъкна вчера разни странни сирена и сухи меса, ще сложа и аншуа с лимон за мезе, а за основно- кавърма в гюведжета.

# 69
  • Мнения: 11 747
Имам един въпрос към Наталина..а и към всичко които могат да знаят.
Искам да попитам дали може да се направи крем от 200 гр. сирене Филаделфия , 100 гр. заквасена сметана и 100 гр, пудра захар за крем за бисквитена торта?
Мерси   bouquet

може, аз днес горе долу това направих! Peace Намазах го върху основа от натрошени бисквити + масло + пудра захар и отгоре конфитюр - демек чийзкейк...

# 70
  • Мнения: 3 782
Ето какво измайсторих http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=ani4kap&aid=5 … 66803150199895570
и http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=ani4kap&aid=5 … 66803154494862882 , направих и още едно,но то е за нашето, цялото е със сметана, и банана отгоре. Сега го скрих в хладилника, дали ще му стане нещо, няма нали?
Да поясня,че това е от палачинки. Наредих ред палачинки, ред сметана смесена със сладко и смлени орехи,има наредени плодове, ред банани, след това ред палачинка, ред портокали, пак ред банани и сметана. След това съвсем малко го запекох във фурната и накрая украсих.
Уф, дано да е станало.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 14:31 от ani_4ka

# 71
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Имам един въпрос към Наталина..а и към всичко които могат да знаят.
Искам да попитам дали може да се направи крем от 200 гр. сирене Филаделфия , 100 гр. заквасена сметана и 100 гр, пудра захар за крем за бисквитена торта?
Мерси   bouquet

може, аз днес горе долу това направих! Peace Намазах го върху основа от натрошени бисквити + масло + пудра захар и отгоре конфитюр - демек чийзкейк...

Горе  долу сме били в унисон, аз го намазах върху ред бисквити напоени в кафе с ромова есенция, отгоре ред плодове, после пак бисквити, крем, поръсих какао, и с остатъка от крема шприцовах едно сърце със стеличка, и украсих с плодове  Peace
Това ми е подаръка за любимия довечера  Hug

# 72
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето и моето парфенце е готово. Другите неща- по-късно. Laughing

# 73
  • Мнения: 2 777
Джемма  изглежда супер   bouquet а и на вкус ще е също толкова добре ,убедена съм.
Как си го правила, в смисъл с форма от този тип   или с четири различни по големина форми newsm78
Джемма току що разгедах албума ти.Разбрах с какви форми си правила и парфето  Peace
Само да добавя,лелеее забележителна колекция от форми си имаш ,невероятно,по нашия край и половината от тях не могат да се намерят.Поздравления за старанието и любовта с която си ги събирала и ползваш.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 16:07 от polly

# 74
  • София
  • Мнения: 625
Джемма, това си е направо произведение на изкуството!

Общи условия

Активация на акаунт