давате ли сладко на децата си които са под 2 години и какво?

  • 3 878
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Под 2г от време на време по някоя обикновена бисквитка,плодови млекца,кекс...май друго не съм давала.Шоколад и вафли до сега е яла 4-5 пъти.

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не.
Давала съм му да си куса торта от РД, тиквеник - плюе всичко.
Трудно му харесва дори крем или мляко с гриз.
Бисквитите най често рони на малки трохички и си играе, за това спрях да му давам.
Най-сладкото което яде е плодово кисело мляко и пресни плодове.
Сокове също не пие, чая му е без захар.
Ако зависи от мен, газирано и шоколад в близките години няма да и да подуши.

# 17
  • софия
  • Мнения: 756
шоколад скоро и аз не мисля да давам...яде обикновени бисквити, котешки езичета...и по някой бонбон от тия желираните Laughing

# 18
  • Мнения: 422
Почти не ми се е случвало да му давам до скоро, ако някой му даде и то най-вече баба му... та имахме доста разправии по-въпроса./ шоколадови изделия имам предвид/ Иначе сме му давали кремчета, кроасанчета, тиквеник, щрудел, бисквитки и др. такива неща. Peace

# 19
Моята дъщеря е на 1 г. и 6м. и като види сладко, направо пощурява. Опитвам се да я ограничавам, но едва ли ще е за дълго.

# 20
  • Мнения: 770
Краосанчета, кремчета, бисквитки!

# 21
  • Мнения: 4 915
Над годинката - сушени плодове - смокини, стафиди, кайсии, фурми. Мед. Това бе основното сладко за Мариела. Докъм 2,5 годинки, когато "откри" шоколада.  Laughing Сега пак яде плодове, и мюсли, и шоколад - но не всеки ден.

Сияна още не е яла нещо сладко, освен плод. И кърма.  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 7 041
Не, аз съм от щастливките, чиито деца не обичат нищо сладко.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Да, давам. Яде кроасани, кекс, рядко бисквити, мляко с грис или с ориз, плодови кисели млека. Не давам всеки ден, също така не давам шоколад и вофли.

# 24
  • София
  • Мнения: 250
Давам млечни кремчета, бисквити, наскоро и мед - направо пощуря по него. Обича плодове (докога ли...)
Предлагала съм домашни сладкиши, но не проявява интерес. Виж към шоколада я влече, но все още не давам.

# 25
  • Мнения: 8 999
От анатемосаните храни съм давала: бисквити, шоколад, сладолед, бонбони. Когато си поискаха /това се случваше, ако ги заведа с мен до кафенето в градинката и те видят нещо там/. Но те никога не са били прекалено лакоми за сладкиши. Само веднъж дъщеря ми излапа цяла кутия шоколадови бонбони и повърна на мига. От тогава е много предпазлива и си прави сметка от кое колко яде.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 398
Давам от време на време ,но гледам да го ограничавам ,че той пощръклява като види сладко.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Давам - от време на време

# 28
  • Мнения: 9 903
шоколад, вафли и сладолед не давам. Вафла веднъж намери на масата, опита ии пощуря. Оттогава не внасям такива вкъщи. шоколада го познава на картинка, шоколадова торта е ял веднъж на рожден ден. Сладолед не е ял, само фунийка, но не беше впечатлен. Бонбон не е опитвал никакъв. Млечен домашно приготвен крем е ял 2-3 пъти. Кекс - 4-5 пъти.
До 2 години съм давала бисквити. Каша от овесени ядки подслаждах преди с лъжичка захар, сега с лъжичка мед.

# 29
  • Мнения: 46 521
До 2-та си годинка беше яла само веднъж - една хапка сладолед на 1.5 г. и от време на време слагах обикновени бисквити в киселото мляко.

Общи условия

Активация на акаунт