Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ivy, много се радвам и продължавам да стискам палци. Hug Praynig
Майче, дано само от проклетия да е работата. Praynig Ама какви деца ти се паднаха на тебе... ooooh! Някой ден ще има компенсация, да знаеш. Rolling Eyes

# 256
  • Мнения: 3 089
ще има, ще има - няма начин тоя горе така да остави нещата  Mr. Green
в интерс на истината петра става злано детенце. беше проклетия, ама вече почна да влиза в правия път.
все едно де - ще се оправим някак.
филипа - другата семица срещичка, а?

# 257
  • Мнения: 2 331
Добро утро!Ние имахме една спокойна нощ, която обаче приключи в 6.30.Много рано стават тези дребосъци,ей! ooooh! Whistling
Хубав ден!  bouquet

# 258
  • София
  • Мнения: 62 595
Пак ще се опитам да ви поуспокоя малко. Като пораснат, няма да искат да стават рано за училище. А в събота и неделя е най-хубаво, защото искат да спят до 10, че и ние покрай тях. Laughing

# 259
  • Мнения: 3 205
Радостина, чакам с нетърпение тоя момент кога няма да им се става и в десет сутринта  Joy Аз колкото и да спя все ми е малко, затова не се оплаквам. Тази седмица модата е ставане в шест, единият се буди и реве, докато не събуди и другия.

Юл4е - видях че си писала че и вие сте с АД - кажи какво го правиш твоят, каква диета спазваш - ако има такава, и какви лечения правите - че моят пак се влоши - виках една дерматоложка в къщи и тя изписа едни антихистаминови сиропи и чудеса -та се чудя какво да го правя - да му ги купувам ли - или не -сподели твоят досегашен опит.

Диетата тогава беше лесна - Иво беше на 10 месеца и не ядеше чак толкова много неща. Ако сега трябва да я спазвам, просто не виждам начин да стане, а и при него наистина не е от храна. Иначе махаш всичко, което съдържа / се прави от мляко или съдържа глутен. Остават плодове, зеленчуци, меса (без телешко и ярешко), ядки и някои видове зърнени храни (ориз, царевица, елда, амарант, сусам). Като източник на калций се ползва сусам или специална добавка, изписана от лекар, ние не сме ползвали нито едното, защото Иво беше кърмаче тогава. Не съм сигурна за бобовите дали и те могат да се включват, това не съм го проверявала, защото Иво на 10 месеца не ядеше тази група. АД се получава обаче не само от храна, може и да е някакво растение. В момента цъфтят всички дървета и храсти, които имат реси - лешници, брези.
Локалното лечение е само медицинска козметика. Кортикостероиди не ползвам, оставила съм ги за най-краен случай. Антихистамини също, защото подтискат имунната система и могат да я объркат (да не реагира при болест примерно). При всяко дете действа различна козметика, аз ползвам обикновения балсам на д-р Тайс (уточнявам, защото има един специален с урея, но той е и с цинков оксид, неизвестно защо - това изсушава кожата и определено не лекува  Rolling Eyes ), както и А-дерма - крем, сапун, олио за баня. Къпането е силно ограничено - мием крака, дупе ръце и лице всеки ден, но коса и цялото тяло - веднъж - два пъти седмично. Не ползвам обикновени шампоани и сапуни. Крема на А-дерма е за цялото тяло, а балсама слагам върху петната, обилно. Дрехите му са само памучни.
Единствената зависимост, която аз успях да открия, е темепратурата - при всяко претопляне или изстиване на кожата, лишеите нацъфтяват. Тази зима беше много зле, никога не е бил така. Със затоплянето кожата му се изчисти - вече има само един-два малки лишея на краката, а преди кожата му беше грапава като коруба на костенурка.

# 260
  • Мнения: 5 391
майче, айде де!От кога трябваше да я свършим тая работа Grinning
Кога ще сте тук?

Аз пък днес много се ядосах на сутрешния блок на БТВ.
Хем споменават само ония 420 души, които не искат децата от Могилино, хем ни слагат с тях под един знаменател всички като "русенци".
Да сме си припомнели периода на обгазяването и как тогава най-много недъгави са се раждали тук...и тоз назидателен тон към всички Close

# 261
  • София
  • Мнения: 62 595
Филипа, същото си помислих и аз като я слушах онази актриса. Толкова много държеше да се направи на напредничава и съпричастна, че прекали. Същото може да се каже и за софиянци, които не искат провинциалисти.

# 262
  • Мнения: 1 440
Здравейте!
Отдавна не съм писала,но с това хубаво време от разходки няма кога.Пък и домакинската работа все не свършва. Tired
И пак ще се оплача,Нати е с ларингит Cry,сега чакам татето да се прибере и ще ходим на лекар.Ей,край няма...
Дано поне Ивето да опазим,то няма как,ама се надявам на чудо! PraynigИ това е от нас!
Иви,много се радвам за добрите новини за Боби!Дано всички специалисти останат единодушни,че е здравичък!
От сърце се моля! PraynigИ ти да се успокоиш веднъж завинаги! Hug
majceto,на нашата кръстница детенцето до 2 години се будеше на всеки кръгъл час и спеше върху майка си основно,леле милата!След това изведнъж се успокои.Зная,че това е период,който преминава.Дано да е по-скоро това!
Зори,и аз се замислям дали до септември няма да полудея,но яслата твърдо я изключих като вариант.Както си решиш,домашната помощница също е добра идея!Стига да случиш на такава.
Карчита,много те моля да направиш един по-дълъг запис на сладурите в банята,че мойта Нати ме кара да и го пускам поне 20 пъти. Laughing
Били хлапето,непременно ще "свиркам",като пристигнем в Димитровград!
Целувки и весел ден!

# 263
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Филипа, аз пък не мога да обвинявам хората, които протестират.
И лично мое мнение, че за тези деца населената градска среда не е най-подходяща.

Вярно е, че им трябват грижи, внимание и любов, но едва ли ще ги получат затворени в града, без да ги пускат по двора или пък обиждани грубо от деца и възрастни.
Мястото им е в приятна паркова среда, където ще могат да излизат и на въздух, а това може да стане само в покрайнините на града.


Също не бих одобрила, у дома да се чува виенето им и да се налага да успокоявам страховете на  детето. Все пак не говорим просто за сирачета.

Освен това, е напълно възможно да са опасни за околните, тъй като не осъзнават деянията си.

Те са едни нещастни същества, но не разбират положението си, а когато го осъзнаят и се сравнява с останалите, ще станат още по-нещастни.

# 264
  • Мнения: 2 331
Само да подхвърля за АД.Ужасно съм доволна от крем с невен.Нищо досега не е успокоявало кожата така, нито А-дерма, нито Липобаза, нито Себодерм, нито Нанобаза...нищо.Даже това лято смятам да си накисна невен в зехтин за 40 дни и да мажа с него.
На нашите дребосъци затоплянето не им повлия на обривите.Много са засилени и наистина като тази зима и при нас не е било.
Бини, ще чакам!

# 265
  • Мнения: 3 089
филипа - утре акостираме в русе като целта е до четвъртъ децата да свикнат с обстановката, баба и дядо, и в петък ние да отпрашим. може да се видим още в неделя или понеделник. докато са почивните дни и има хора около мен ще е по-лесно да изкарам диванетата  Peace

# 266
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен майчета,от скоро съм тук и не мога да смогна да прочета всичко-ще ме извините ,но имам едно раче което дори в момента в който пиша ми се катери по главата.Да ви се оплача че и двамата бяха болнички-сега баткото оздравя,но бебка още не е и минахме на антибиотик!

# 267
  • Мнения: 5 391
луда, принципно си права.
Просто ме вбеси това слагане на всички в една рамка, не за сефте.

майче, ние ще сме тук през почивните дни, така че с удоволствие ще ви срещнем Grinning
Само дай да разменим на лс телефоните за свръзка.

# 268
  • София
  • Мнения: 1 464
    Ами и аз... нали съм си русенче, нищо че отдавна живея в София, пък нали надничам още неподготвена в темата ви на мами с породени дечица... да кажа и аз нещо за тези протести в Русе по повод Могилино. Първо квартала, в който ще строят къщичките за дечицата до преди може би петнайсетина години си беше отделно село, но го направиха квартал. Не това е лицето на града ни. Хората, които показаха бяха-нямам думи, безгранична е човешката простотия. Това е. А иначе разговора в студиото не се получи. Прав беше гостът, казвайки че всички имаме вина, за това което се е случило там и докато не ни показаха чрез филма си англичаните какво точно се случва всички сме си живели в невежество, а нахвърлянето върху протестиращите русенци е начин да облекчим собственото ни чувство за вина... като се замисли човек има нещо вярно... Гадно е че живеем в такава държава, в която няма никаква толерантност, няма грижа за старите хора, болните и децата. Извинявайте за включването, ама не се стърпях.

# 269
  • Мнения: 5 391
Що се извиняваш, нали си една от нас Hug
Съвсем си права, това не е никакъв квартал на Русе, а просто едно много близко село.
Но медиите преиначават нещата в повечето случаи.
Това като с Мюзик Айдъл.На кастинга в Русе показаха само роми ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт