Цветята се пробуждат - цветарките събуждат!(21)

  • 31 751
  • 458
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 148
Здравейте, момичета!

Приемете ме моля във вашите цветни редици.
Аз определено съм пишман цветарка, но съм амбициозна и не се отказвам. За година- две уморих 5 саксии с азалия- три червени и две бели; няколко коренчета с декоративна лоза; каскадни петунии- няколко модела и един много хубав вид петуния- с много листна маса като килим се стелеше по саксията и цъфтеше в бледолилаво преливащо се- страшен цвят, обаче ней се.
Тази година ми останаха 3 саксии с каскадни съкъсчета- кадифено червен цвят- мнооооого яки.
Цяло лято се скъсаха да цъвтят. Много ги харесвам, че изтърпяха на страшните горещини- при положение, че ги грееше слънце по цял ден (пожълтяваха им малко листата, но цъфтяха).
Тази година ще си взема и други цветове от тях, че имам още два прозореца за украсяване.
Малииии какво писане...
Разчитам на вас, жертвите ми да са по- малко!

# 16
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Здравейте, момичета!

Приемете ме моля във вашите цветни редици.


 Hug

# 17
  • Мнения: 3 622
Не съм влизала един ден и имаме нова тема  Peace

Да се включа и аз с моя южен балкон. Много неща виреят, но се налага да ги поливам всеки ден

# 18
  • Мнения: 624
Привет на новодошлите  wavey !

Italina, запушваш дупката с пръсти (но не ги пъхаш в отвора, а просто го притискаш) и обръщаш бутилката:
http://images23.snimka.bg/005124711.jpg

След това я забиваш в пръстта:
http://images23.snimka.bg/005124712.jpg

Ето я и въпросната хоя  Laughing :
http://images23.snimka.bg/005124713.jpg

# 19
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
А знаете ли за кученцата дали се прави разсад или направаво в сандъчето да ги сложа.Семената са много ситни и аз мислех че е петуния.

# 20
  • Мнения: 2 724
Хайде да сеем петунии-селски.На мен ми е южен балкона и те най-издържат.
Такива сея направо в двора, много са издържливи Peace.
Нали си имам куче, а то много обича да ми рови цветята  Laughing.
Само петунийките не харесва ...и есенните хризантеми Rolling Eyes.

# 21
  • Мнения: 459
TheNMaster , tarlio , Passiflora благодаря   bouquet

# 22
  • Мнения: 6 441
Момичета,имам въпросче.
Донесоха ми семка от фурма.Незнам как да я засадя?Направо в пръстта или трябва да направя нещо предварително?? newsm78

# 23
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Фурмата може да я засадиш направо във пръста ,а може и да я подържиш малко във вода преди това ,теса с доста дебели костилки и малко бавничко покълват Peace

# 24
  • Мнения: 2 724
Аз си засадих фурма направо в пръстта, без никаква обработка.
Ето резултатът  :

# 25
  • Мнения: 3 622
И аз имам 10 годишна палма от фурма /доста е голяма вече/  Peace

# 26
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Tasha твоята като на aleks ли е или е от тези с разперените листа,аз имам три ама още не са си показали хубаво листенцата от кой вид са ,дано това лята вече да личи Peace

# 27
  • Мнения: 764
Пассифлора,много мерси за нагледния материал  bouquet  bouquet  bouquetЩе опитам задължително PeaceАз днес не устисках и си засях семенцата на ягодите и кобеята.Мислех края на февруари,ама...Така.
И моите фурми,директно съм ги садила Peace

# 28
  • Мнения: 3 830
Запис и от мен Party

# 29
  • Мнения: 3 622
Tasha твоята като на aleks ли е или е от тези с разперените листа,аз имам три ама още не са си показали хубаво листенцата от кой вид са ,дано това лята вече да личи Peace

Моята е същата като на aleks  Peace
Ще гледам да я щракна утре и ще я покажа

Общи условия

Активация на акаунт