Тирамису - много лесна рецепта

  • 17 831
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 784
Много лесно изглежда- записвам се да мога да открия рецептата и може би за рожденния ден на свекър ми другата седмица ще се излъжа да я направя Hug

Но имам един въпрос- какво е много голяма торта?
Аз мисля да я правя във форма за торта с ринг с диаметър 25см. и височина на ринга 10-12см.
Трябва ли да намаля продуктите на половина?


п.с колко грама е един пакет бишкоти?
Ами аз не си знам размерите на тавите, но ако се използва тава среден размер, продуктите са за горе-долу две тави. Аз наскоро правих с половината продукти и спокойно хапнаха 10 човека по прилично парче торта.
имам едно въпросче-може ли без жълтъците Blush
че нямам домашни яйчица а на купените немам доверие Tired
(сигурно няма да може но аз да попитам Whistling)

Мен жълтъците не са ме притеснявали и не съм пробвала без, но предполагам, че пак ще стане.

# 16
  • Мнения: 3 830
Много обичам Тирамису, но ме е страх да приготвя, защото не съм сигурна, че ще се справя Embarassed

# 17
  • Мнения: 4 784
Estellia,уверявам те, много е лесно, иначе самата аз не бих се справила  Grinning

# 18
  • Мнения: 3 830
Estellia,уверявам те, много е лесно, иначе самата аз не бих се справила  Grinning

Ще се пробвам значи.  bouquet
Малко ми е натоварена програмата, но при първа възможност....  chef

# 19
  • Мнения: 3 456
И аз ще я пробвам тия дни и ще пиша.

# 20
  • Мнения: 198
Чудесна рецепта.Може ли да ми кажете колко грама е пакет бишкоти?Днес които купих са 400 грама.Дали ще са достатъчни или ще ми трябват още?

# 21
  • Мнения: 4 784
Един такъв пакет ще ти е достатъчен, ако изпълниш рецептата с половината количество. С два пакета и без това става доста голяма.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Ние обожаваме тирамису и го правя през седмица, моята рецепта става за 15 мин, затова ще я напиша: първо приготвям кафето 1к ч+1 к ч прясно мляко и малко ликьор или коняк, потапям бишкотите и ги нареждам.
Разбивам 250мл течна сметана на бързи обороти с 5 с л пудра захар, отделно разбивам 250гр маскарпоне на бавни обороти и смесвам двата крема, намазвам бишкотите и редя другия ред. Отгоре настъргвам натурален шоколад!
За децата го правя без кафе, в отделен съд и потапям само в мляко ! Препоръчвам маскарпонето да е с нарисуваното тирамису, защото е по-качествено, а разликата в цената е 1лв, течната сметана ползвам само хопла, мисля че и тя е най-добрата!  Peace

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 13:57 от donika.t

# 23
  • Мнения: 425
Ние обожаваме тирамису и го правя през седмица, моята рецепта става за 15 мин, затова ще я напиша: първо приготвям кафето 1к ч+1 к ч прясно мляко и малко ликьор или коняк, потапям бишкотите и ги нареждам.
Разбивам 250мл течна сметана на бързи обороти с 5 с л пудра захар, отделно разбивам 250гр маскарпоне на бавни обороти и смесвам двата крема, намазвам бишкотите и редя другия ред.
За децата го правя без кафе, в отделен съд и потапям само в мляко ! Препоръчвам маскарпонето да е с нарисуваното тирамису, защото е по-качествено, а разликата в цената е 1лв, течната сметана ползвам само хопла, мисля че и тя е най-добрата!  Peace
Колко бишкоти са необходими за твоята рецепта?

# 24
  • варна
  • Мнения: 564
И аз тази неделя ще ям тирамису GrinningЩе изчакам само да ни поотмине варицелата и се захващам за работа newsm17 1dating

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Колко бишкоти са необходими за твоята рецепта?

 Големия пакет,  на балоко савоярди, мисля че е300 гр Peace

# 26
  • Мнения: 179
Моята рецепта за крема е следната:
1пак масло
2 пак сирене крема
4 с.л захар
4 жълтъка

отделно се разбиват белт с 4 с. л. захар
Смесват се , вече не с миксер, а само с лъжица и пак така ред бишкоти /натопени за секунди в кафе,какао, по желание/ ред крем и после пак бишк и завършвам с крем.Оставям в хладилника да се стегне и после се яде
Става мн вкусен

# 27
  • Варна
  • Мнения: 94
В нашето заведение приготвям Тирамисуто по следния начин: 250г маскарпоне(за 6 парчета), 300г разбита сметана, 1ч.ч. пудра захар, амарето една капачка и бишкоти 24бр.(половин пакет), нес кафе съвсем малко около 2гр и също малко амарето(кафето и амаретото са за да се потапят бишкотите). Маскарпонето, захарта и амаретото се смесват и се разбиват с миксер, след това прибавяме сметаната, пак разбиваме до получаване на на еднородна смес. Приготвяме си табличка и започваме да потапяме бишкотите в разтвореното нес кафе и амарето и редим. По 6 бишкоти на ред общо са 2 реда един под друг, след това слагаме сместа и заглаждаме, отгоре по-същия начин, бишкоти смес. Заглаждаме от всички страни отникъде да не се виждат блатовете, слагаме в хладилник за няколко часа. След това я вадим нарязваме и пудрим с какао на прах. Дано ви хареса

# 28
  • Мнения: 3 456
Май всички се канихме, канихме..., а никой не се похвали да го направил.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз искам да попитам тези, които правят тирамисуто с 250гр. маскарпоне - какво правят останалото количество, защото по магазините съм виждала от 500гр. и 800гр., или може би има някъде и по 250гр.?

Общи условия

Активация на акаунт