странни налепи на гърлото....(или поне за мен са такива!)

  • 32 393
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 565
tedi77,

Имам същите симптоми и то от няколко месеца. Отидох на УНГ, взе ми гърлен секрет и се оказаха някакви си стафилококи. заключението беше хроничен фарингит. правиха антибиограма, изписаха ми едно лекарство, но не виждам абсолютно никаква промяна от него. Мен гърлото не ме боли, но често е червено. Странното е, че вечер се успокоява, но сутрин като стана пак става червено. Имам подобни налепи и т.н. УНГ-то каза, че фарингит е раздразнение на лигавицата, а не на сливиците, така че въобще не може да става дума за вадене. Сега ще ходя да си правя нов гърлен секрет, да видим какво ще каже. За някакво успокоение мога да ти кажа, че лекарят, който наистина е много добър и ми е близък приятел, каза, че категорично това не е нищо сериозно, нито може да доведе до някакви усложнения. Каза още обаче, че се лекува доста трудно и че често пъти се раздразва от най-малките неща (например чаша студена вода или сладолед). Но отиди за нов гърлен секрет.

# 16
Здравей Дени ти имаш ли такова усещане като парене на гърлото ,защото на мен също лекарите  УНГ са ми казвали ,че имам фарингит и затова не мога да разбера сливиците ли са или фарингита,защото при фарингита се чувства точно такова парене в областа на гърлото и по някой път сякаш ме втриса все едно се разболявам а всъщност се чувствам добре,нито температура нито хреми,абе някакви такива неща.Забелязяля съм ,че когато ям ядки ,пия безалкохолно точно неща които са вредни за фарингита,направо гърлото сякаш ми изгаря след това ,някакво парене както вече писах.Вече нищо не пия ,само когато ми пари си смуча някакви ментови бонбони и това ,дано с течение на времето да отшуми.До скоро,пиши ако имаш някаква нова информация по въпроса.

# 17
tedi 77 , prepora4vam ti vav Varna d-r Uri Rusev.ul."Kapitan Rai4o" 54, tel.052/ 60 96 52, 0888 45 95 77

# 18
  • Мнения: 87
Аз съм получавала няколкократно нещо подобно, като алергична реакция от медикаменти. Много е неприятно, но отшумява след около седмица без лечение. Много вероятно е да е като в моя случай, помисли какво си пила презпоследните дни newsm78 Гърлото изобщо не ме е боляло,по-скоро чувствах налепите като афти...

Общи условия

Активация на акаунт