Държите ли на това бебето да е постоянно с вас след раждането?

  • 6 714
  • 184
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 900
Но сина ми беше 3 дни в интензивното.Ако знаете колко рев съм изревала като гледах другите да си кърмят и гушкат бебетата, а моето някъде самичко 
Отлично те разбирам, моя беше 7 дни в интензивното. Sad

# 151
  • Мнения: 7 201
Първа опция, така и беше.
PeaceИ при мен!

# 152
  • Мнения: 2 785
Колебаех се м/у т.3 и т.4 - спрях се на 3та.

# 153
  • Мнения: 668
За мен е важно бебчето да е с майката още от първия час на раждането му, стига тя да е здрава и да се чуства способна да се справи. Затова гласувах с първата опция.
С първото ми дете стана точно така, дадоха ми я веднага след раждането и не са я отделяли от мен въобще, до изписването, с изключение на часовете за къпане и преглед от педиатъра.
С второто ми дете обаче, за съжаление поради политиката на болницата ми я дадоха чак на сутринта след раждането, а тя се роди в 5 следобяд, т.е. малко повече от 12 часа след раждането беше с мен. Взимаха ги за смяна на памперса, къпане и преглед от педиатъра. Но все пак съм доволна, защото се съобразиха с това че искам да е само на кърма и не са я хранили допълнително, без мое знание и желание.

# 154
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Искам да е при мен,но след първите 12 часа.
Така и беше

# 155
  • Мнения: 1 531
не можах навреме да се ориентирам,а след дълго чудене избрах да раждам в шейново без уговорка просто заради цялостни отзиви за всички лекари там - та единственото за което съжалаявам е, че при секцио 24 часа близо хич не си виждаш бебето, а после не е при теб и ти го носят на 3 часа Confused толкова съжалявам за това особено за първото денонощие, как само го виждаш, като родиш. Cry без дори да го пергърнеш  Cry но и за другото, като си помислиш дали изобщо са му обръщали внимание,когато плаче  Cry добре,че мира беше спокойно бебе  Heart Eyes иначе не ми се мисли как щях да я дам да ми я вземат плачеща  Tired Cry

хедра, дано да се замисля някаква кампания да се ЗАДЪЛЖАТ болниците да дават възможност бебето да е при майката - дано  Praynig Praynig Praynig и не само заради кърменето, а заради контакта  Heart Eyes  всъщнст добре,че нямахме проблем с кърменето, иначе сихгурно друга песен щях да пея  Laughing

# 156
  • София
  • Мнения: 53
Първия път беше първа опция. Втория - трета.
Гласувах за трета.












# 157
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Донесоха ми бебето на другия ден и си остана до края на престоя ми в болницата при мен. От лекарствата за кръвно бях в полусънно състояние и се освестих рано сутринта. Така или иначе действително има нужда от известна почивка, затова бебето е добре първоначално да се носи на 3 часа, после да се остави да си е при майката. Гласувах с втора опция, но ако беше възможно щях да направя комбинация от втора и четвърта, като не изключвам първа.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 13:25 от Buba Mara

# 158
  • Мнения: 645
Гласувах с втора опция. Преди да родя си мислех, че трябва бебо да е при мен веднага. След тежкото раждане, обаче, ми трябваше време да се съвзема.

# 159
  • Мнения: 411
Ох,много искам да си е до мен  Praynig не знам как процедират в клиниката където ще раждам,но се надявам да е при мен!

# 160
  • Мнения: 622
Предпочитам да е при мен през деня, но нощем да е отделно. Така и стана.Наистина имах нужда от малко почивка през ноща

# 161
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
Ох,много искам да си е до мен  Praynig не знам как процедират в клиниката където ще раждам,но се надявам да е при мен!
Питай, де Grinning
Отчети, че може да имаш вариант да искаш бебето да е при теб. Ти си майката, не си безгласна буква. Търсете си правата, момичета Grinning

# 162
  • Мнения: 4 784
Гласувах първата опция. Може би, ако участвах в анкетата по времето, когато не бях родила, щях да отговоря с третата опция. Но сега съм вече пристрастена и ако някой ден имам второ дете ще искам както първото да е до мен неотлъчно от първата минута. Взеха ми го само първата вечер, но тогава бях толкова изтощена, че едва гледах. Донесоха ми го веднага на сутринта и той милия как само се успокояваше като го гушках...е как да го оставя самичък без мен в друга стая! Сърце не ми дава! Мисля обаче, че има значение и цялостното състояние на майката след раждането.

# 163
  • Мнения: 1 266
Да, на мен това ми е голямата драма при избора на АГ.
"Майчин дом" и "Тина Киркова" отпадат по мои си причини и остават "Шейново" и "Токуда". Обаче от "Шейново" почти съм се отказала, защото имат тази идиотска политика да ти носят бебето за малко на по три часа (някой ще ми носи и отнася детето?!?  Shocked), а в Токуда ги дават да си стоят при теб, но в случай на секцио (при мен вероятно - висок диоптър, високо очно налягане, промени в очните дъна) - ти го дават чак на следващия ден, което също не ме устройва. Но все пак "Токуда" е частна болница и се надявам това да подлежи на допълнително мрънкане и уговорки.

# 164
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И при двете ми раждания дечковци бяха при мен.Нямах много проблеми,но другото дете в стаята беше ужасно ревливо /втория път/.Ревеше през половин час за нещо,въобще не можехме да спим. ooooh!Накрая си тръгнах като пребита от болницата.Така че гласувам за това да е с мен през деня ,но не и през нощта. Peace

Общи условия

Активация на акаунт