Моля , дайте ми инфо за Момин проход

  • 33 792
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Мамо на Вики, първо трябва през Горна баня да минете, и чак след определено време,
като заздравеят операциите достатъчно, се правят процедури за раздвижване. Така мисля.
Иначе там, зависи на какъв жиднен стандарт си свикнала да живееш.
Имаше и танцови забави два пъти седмично. Представи си да живееш със съфорумки.
Аз като ходих, бяха им отнели един етаж от сградата, после искаха още един да им отнемат,
имаше протест на родителите, не знам какво стана.

# 16
  • Мнения: 3 914
Не си разбрал нещо Thinking
Ние нямаме проблеми с костите,нито има контрактури като някой деца с ДЦП,за да се налага посещение на Горна баня,въпреки че бяхме за консултация там и .......така е ,няма проблем Grinning
Аз искам просто добра рехабилитация и някой други неща,според зависи какво ще бъде назначено при приемането-физиотерапия и пр.,но и хубава природа и почивка за мен Wink

п.п. Имаме си и осем операции,но на очите,те от своя страна допринесоха за двигателното забавяне/дълготрайни упойки/,просто за инфо Peace

# 17
  • Мнения: 4 585
Много добре, заминавайте! Наистина не съм разбрал.
Още първия ден ще ви прегледат и ще ви назначат процедури,
настоявай за колкото се може повече.
Даже удължаването на сухожилията са и правени там.
На мен от там ми даваха болнични в края на всеки месец.
Ами значи е това дето Джулиана го е дала, защото вижте какво пише в сайта-"оперативно лечение /корекция на деформациите и контрактурите при ДЦП"
От тук помислих, че проявяваш интерес към оперативно лечение.

# 18
  • Мнения: 534
Отказах се да ходя, защото бяха казали, че минералната вода там била радиоактивна. Не знам към днешна дата дали това все още е така.
Преди 22 г. мин.вода беше включена във водопреносната мрежа и хората я ползваха в домакинството защото беше и почти гореща.Така спестяваха и ел.енергия.Ако е радиоактивна досега всички живеещи там да са мутирали newsm78

# 19
  • Мнения: 4 585
Историята с радиоактивността е дълга, чух я в една кръчма в Момин проход. Местните отказали да продават имот на Герджиков, той си направил една голяма вила на 7-8км и стои заключена, с пазач и три кучета. Обаче им пратил комисия да изследват водата, комисията "установила", че е радиоактивна и не става за битови нужди и отопление. Кръчмарят е плащал 17лв в съвета за отопление на кръчмата за 1 година, горещата вода е минавала на самотек през тръби в пода на кръчмата и изтичала в реката. Сега 40 кубика дърва не му стигат. Отрязали им тръбите горе на баира, където е каптажа. Сега с нея се отоплява санаториума и х-л Еледжик. И правят процедури с нея на мънички дечица. Като ги попитах защо не са му продали имот, има доста необитаеми, виждал съм вила "Василевь адвокать", те ме убиха с думите "В Момин проход не щем педе...!" Shocked Там видях и наживо кукери, долу-горе по това време на годината. Страшна работа ви казвам. Тренировките им продължават цяла вечер, най-голямата хлопка събира 1 кофа вода. Там видях и звънци за един кукер като си сменят собственика. Старецът не искаше пари, искаше гаранции, че абсолютно никога, во веки веков няма да излязат от тяхната махала. Младежът да му обещае, като остарее да ги предаде на младеж от тяхната махала, пък той да обещае същото, и т.н.
Там видях и село с две жителки. Невероятна пустош, с училище и църквичка, имаш чувството че си попаднал сред декори за филм.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 13:18 от Wolf

# 20
  • Мнения: 2 567
Отказах се да ходя, защото бяха казали, че минералната вода там била радиоактивна. Не знам към днешна дата дали това все още е така.
Преди 22 г. мин.вода беше включена във водопреносната мрежа и хората я ползваха в домакинството защото беше и почти гореща.Така спестяваха и ел.енергия.Ако е радиоактивна досега всички живеещи там да са мутирали newsm78

Ами не знам дали имам мутанти там. Казвам само това, което беше показвано и говорено по медиите преди 6-7 години.
Може и да не е вярно, но аз все пак бих поразпитала. В нашата мила родина няма много практика да се замисляме за полезността на дадено нещо щом можем да го използваме без да го плащаме.

# 21
  • Мнения: 242
Търся компания  Hug
Мястото е за препоръчване основно на деца с ДЦП и спастичен бронхит/астма.
Има ли кандидати за ходене там, от края на юли до към средата на август   bouquet
Миналата година бяхме там за 3 седмици и мога да помогна с инфо, ако някой се нуждае.

Поздрави  Hug

# 22
  • Мнения: 110
Моето дете е малко, но нали все пак ходим на физиотерапия- въпросът ми е подходящо ли е да отида с малката  на такова място  ?

# 23
  • Мнения: 242
Десина, имаше и по-малки дечица миналата година. Лекар ви назначава рехабилитацията. Физиотерапия могат да й правят на малката кукла и там, всеки ден. Всичко си минава по клинична пътека. Ние имаме уговорка с препоръчан рехабилитатор. Попитай вашите лекари дали препоръчват.

Поздрави  bouquet

# 24
Това го видях и аз , ама дали е същия санаториум за деца с ДЦП newsm78
imali po4ivni stantsii na momin prohod i kakvi sa tsenite  za edini4na staq

# 25
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462

imali po4ivni stantsii na momin prohod i kakvi sa tsenite  za edini4na staq

Това е тема за СБР Момин проход. Тук си говорим за рехабилитация за нашите различни деца,а не за почивка. Можеш да питаш за почивни станции http://www.bg-mamma.com/index.php?board=22.0  в този форум

# 26
  • Мнения: 242
Здравейте,
поздрави от Момин поход  Hug Добрата новина е, че предстои основен ремонт на детския санаториум  Peace Тук съм до края на месеца.
  bouquet

# 27
  • Мнения: 10
Здравейте на всички,може ли някой да ми даде по нова информация за санаториума .

# 28
  • Мнения: 242
Здравейте на всички,може ли някой да ми даде по нова информация за санаториума .

Здравей, няма нова  Sad Всичко от миналата година е без промяна. Днес направих резервация. Приемат по две пътеки на месец. Там съм от 03.08 до 31.08 с двете деца. Ще се радвам някой да се включи към скромната ни компания  Hug. Ремонта се отлага до ...  Confused

Поздрави  Hug 

# 29
  • Мнения: 1 040
Момичета как е на момин проход казаха ми че е мизерно и има хлебарки сега някой знае ли как е.Моя син е с епилепсия но се нуждае от рехабилитации нямаме пристъпи вече е на 3 годинки трябва му съвсем малко може ли от социалните да си използвам балнолечението което ще ми го платят после издват ли фактури.Извинявайте за объркания ми пост.

Общи условия

Активация на акаунт