С ръчички малки се протяга бебока на Януарска мама!

  • 15 114
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
за детските сл.бележка щом сте родени януари трябва да е от месеца следващ раждането на детето т.е от февруари 12 месеца назад...

И на мен така ми казаха от социалните.Ние сме родени на 6.01.Пуснах молба 4.02.

# 241
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
Привет от мене пак!!
Върнахме се от консултацията Tired
Първо да кажа че и при нас педката дойде ден след като ни изписаха вкъщи;това сега се водела първа консултация #Crazy, и ще ни вика още един път през февруари за втория прием на противохепат.ваксина.
Както си и мислех това си стана- уж имахме час , а чакахме пред кабинета 15 мин.- добре че тя приема бебета на друг етаж ,и нямаше болни, че #2gunfire и мъжа ми като нищо щеше да си тръгне с бебо..То малко оставаше и това да стане де.
Измериха беб- за 23 дни е качил 850грама / вече е 3800/ bowuu и е пораснал 1,5см/53см/. Добре се справям значи-въпреки съмненията дето ме гризат отвреме на време.
Даде ми рецептата за вигантола и по живо по здраво ...Направо незнам какви са тия порядки- ама се оказа че и други така /в Пловдив/ са ходили на 20-ия ден, при други педиатъри..
Пита ме дали съм го хранела през нощта- нали в 12ч му е последното хранене?! Да бе да, последното друг път, ама айде..
И-спазвал ли си режима през три часа...Кво да й кажа - че един път яде след 2 часа, друг път през 4... Whistling
Та така..
Питах и за Пентаксима- щяла да ми обясни следващия път. newsm78 Офф тез доХториииии...

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
 tonisi , а честита ви първа консултация !  Grinning

Честито на днешните месечинки !!! Да слушкат и да папкат много!!!

# 243
  • Мнения: 6 274
за детските сл.бележка щом сте родени януари трябва да е от месеца следващ раждането на детето т.е от февруари 12 месеца назад...

И на мен така ми казаха от социалните.Ние сме родени на 6.01.Пуснах молба 4.02.
Еми щото са олигофрени  #2gunfire. Така само си изпускаш Януари .

# 244
  • Мнения: 4 030
Ние днес се връщам от втора консултация и бяхме ваксинирани - хепатит б - втори прием.
не знам какво да очаквам след ваксината като реакция  - не плака много, а сега спи и пропуска яден newsm78

наддаването ни е в норма

тониси, нашата първа консултация също беше около 20 ден

За вигнатола - педито каза да капвам директно в устата, но аз от вчера - разтварям в малко вода, за да не оливам около устата. Гледам, че и двата начина си имат недостатъци. Освен това тя изписа една капка, а в неонталозите в болницата, където роди - по две. Така че две еднакви рецепти и съвет от двама лекари май няма...

Обясниха ми за пентаксима - още не съм решила дали да я слагам - тя била на три приема /както вече сте писали, ама кой да чете/ и трябвало да се пренася от аптеката до дома и до болницата в съд с лед, това сега добре, но на третия прием вече ще е топло...

Показаха ми как да правя масаж - потупване, пощипване и поглаждане бяха трите движения, но вече забравих реда - уф, ужасно се панирам и забравям на секундата, ако не запиша...Вие правите ли?

и накрая - препоръчаха ни сок от моркови и ябълки - по една лъжичка и така постепенно до 50 мл. Не знам и  за това как да постъпя честно казано. Някой ще захранва ли, или всички са по новите схеми - само на кърма/АМ до към 6 месеца поне???

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 15:20 от blueeyes

# 245
  • Мнения: 6 274
Нашата доки е ЗА късното захранване и изрично ми каза да си останем само на "кърмичка" . Тя така я нарича , а на мене пък ми звучи смешно . smile3532

# 246
  • На едно ветровито място...
  • Мнения: 153
kloie -тенкс! Laughing
blueeyes- за захранването- моята докторка явно и тя си кара по схемата на Старата школа- сигурно ще ми каже и на мен за сокове втория месец...Чудя се и аз какво ще правя...Баткото съм го гледала със сокчетата ,пюретата,жълтъците...

# 247
  • Мнения: 127
за захранването - моята докторка каза, че е рано още 2-рия месец, ама третия да почваме Grinning на мен ми се срува рано и от всичко, което изчетох в нета, мисля, че преди навършване на 4 месеца няма смисъл. иначе тя каза не да замествам хранене, а между храненията да давам да му свиква стомахчето с нова храна. но според американската асоциация на педиатрите няма смисъл, защото храносмилателната система е недоразвита и не може да усвои хранителните вещества от друга храна освен кърма (АМ) преди 4 месец.

ести, еспумизана запича, да.

друго предимство на пентаксима е, че съдържа пет ваксини в едно. иначе това, което отпуска касата са 4 ваксини, които се бият поотделно, т.е. 4 боцкания, 4 пъти странични ефекти... ако имате възможност 3 месеца по 64 лв. (толкова каза моята док, че струва), определено си заслужава.

аз имам 2 въпроса:
- от снощи сме в странна ситуация с храненето. до вчера Емо сучеше по 10-15 минути макс от едната гърда и се отказваше сам, понякога даже със зор го държа 15 минути, че и по-рано се е насукал. от снощи почна да май да не му стига, стои 20-25 минути, суче, дърпа (разрани ми зърната), почнах да давам и другата гърда, суче и от нея още 10-тина минути. сега ни е 6-та седмица и може да е лактационна криза/криза на растежа, обаче има и още нещо - огладнява по-нарядко, 3 часа и половина днес ни е най-малкия интервал, и то щото леко го поразбудихме. през нощта спа 6 часа и половина, през другото яреме се буди 4 часа след ядене. днес като гледам май ще имаме 6 хранения. възможно ли е да иска да яде повече, но по-нарядко? ако някъде сте виждали статии по въпроса, насочете ме моля. или ако някой има инфо, ще съм много благодарна!

- като ходихте на църква носихте ли нещо, какво?

# 248
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
И аз досега захранвах рано с другите деца.Но този път с Калин никакви такива,няма да е преди навършени 5 месеца така съм решила.И няма да е с плодове,сокчета или пюрета. Peace

# 249
  • Мнения: 6 274
И аз досега захранвах рано с другите деца.Но този път с Калин никакви такива,няма да е преди навършени 5 месеца така съм решила.И няма да е с плодове,сокчета или пюрета. Peace

Кво викаш , Клои - директно две кебапчета с гарнитура и това е ?! Аааа , не , бе ! Ще се мотаеме ние с някакви си сокчета... smile3532

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Джули,ако питаш баща им направо с това да започнем  Laughing Laughing

пък аз имах предвид плодовите пюрета и сокчета  Blush Embarassed Embarassed

# 251
  • Мнения: 6 274
Джули,ако питаш баща им направо с това да започнем  Laughing Laughing

пък аз имах предвид плодовите пюрета и сокчета  Blush Embarassed Embarassed


Ами прав е човека . Няма време за губене !!! hahaha
Шегата настрана , а с какво мислиш да го захраниш ?! newsm78

# 252
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Момичета понеже заговорихме за ваксини моята док ми каза да забавим малко ваксините доколкото е възможно де,защото от 1.04.полиомиелит и дифтерия,тетанус и коклюш щели да бъдат в една ваксина ,а сега били в две отделни ваксини,тоест втория месец първо слагали дифтерия,тетанус и коклюш,а на следващия ден полиомиелит и всъщност боцкали детето два пъти.Аз мисля да и го спестя на моята щерка.Все още не съм прочела достатъчно инфо за PENTAXIM и  не съм решила каква точно ваксина ще ползвам де.
Така че Пипилотка относно боцканията стсват доста повече маи? newsm78

# 253
  • Мнения: 51
Пипилотка, май описваш нашия режим, моя слънчо точно такива ги върши от няколко дни, и той се насукваше много бързо, сега суче дълго и нарядко, не знам дали е криза...
Отивам да си изправям косата, докато не е решил, че не му се спи толкова, че утре ще излизам, може да е на консултация, ама знае ли човек? Rolling Eyes
Ох, ма как съм му нагласила новата линийка, дано и тя да не откаже да ми служи.
Kloie, верно кажи с какво мислиш да захранваш?

# 254
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Ох, цял ден ме няма на компа, не мога да ви изчета  Grinning Брат ми ни преинсталира windows-a, и докато сложи пак всичко...

blueeyes, аз със сигурност ще изчакам поне до навършени 4 месеца, преди да започна със захранването, може и още, не съм решила.
Пипилотка, и така да е, няма проблем май  Grinning Все пак е по-добре да има по-големи паузи сякаш. Маги яде по 10 минути, обаче си огладнява на 3 часа. За църквата - нищо не носих, само запалих свещички, а после дадох "каквото имах на сърце"  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт