Как "пресичате" опитите за разболяване на децата си?

  • 4 751
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 306
Витамин С по една ампула 3-4 дни, бани с морска сол и разтривки с мас.

# 16
  • Мнения: 176
Чая от шипки е много подходящ, защото е богот на витамин С.Аз лично в момента му давам чай от лайка около 60 мл на ден.Иначе може да му дадеш и витамин С амп. с водичка или чайче, а ако кърмите все още е най добре по често да го правите Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 821
Няколко пъти съм пресичала болест с изопринозин. При вдигната  Т. Също така витС и чай.

# 18
  • Мнения: 1 062
За баните със сол лично аз съм против, не съм ги прилагала на децата си и не мисля, че ще го направя - въпрос на избор е и не споря, а иначе особенния дъх на детето ( особенно ако няма и друг симптом), аз го свързвам обикновенно с липса на течности ( вода, сок ), когато детето ми има по особен дъх започвам да настоявам и да предлагам по-често водичка, а в случая чай от шипки си мисля, че е чудесна алтернатива. При нас поне, липсата на течности има такъв ефект.

# 19
  • София
  • Мнения: 593
Да ви кажа развитието малката сутринта беше с 38градуса температура кисела е и отпаднала.
Звънях на педито и та също каза витамин С. Панадол ако се появи хрема Виброцил ако се появи кашлица Проспан капки и в понеделник при нея Crazy
Благодаря на всички  bouquet

# 20
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Честно казано не сьм за "профилактичното" даване на каквото и да било, след като не са се появили още никакви симптоми. Може нещо да е сьнувало детето, не е казано непременно да се разболее Wink Какво толкова ако изпуснеш нещата... за да се изгради имунната система трябва да мине детето през някои болести, иначе ще прихваща и от най-малкото.  Thinking ....... Може би други майки ще ти препорьчат разни витамини или стимуланти, аз не сьм им привьрженик особено за малко бебе...  newsm78 Давай й да яде повече плодове, така ще се зареди с витамини по естествен пьт  Peace

Aбсолютно !  newsm10

# 21
  • Мнения: 43
аз при такива симптоми(голяма вероятност има гърлото да е силно зачервено)давам сироп на Д-р.Тайс-екстракт от живовляк,и малки ампули витамин С
за храна - по-течна-супи,бульони,мляко,не я насилвам...чай.,сокове от прясно изцедени моркови и ябълки. Peace

# 22
  • Мнения: 814
 Понеже почти всички в семейството сме лепнали вирус, педито ни препоръча да давам на малката Осцилококцинум 2 пъти дневно.  PraynigДано да я предпази, че само това ни липсва Whistling

# 23
Aз пьк защо знам от нашето педи, че вит. С не се дава на малко бебе  newsm78 Но като гледам колко е разпространено май нещо не сьм разбрала...  Wink Скорошно и леко оздравяване!  Peace

# 24
  • Мнения: 887
Не давам нищо. Изчаквам 1-2 дни, за да видя как ще се развият нещата - в случаи, че имам само съмнения за нещо. Иначе му давам всеки ден да пие чай с мед ( на вас ви е рано за мед все още) и витамини (Киди фарматон) и най-вече пресни плодове и течности.

# 25
  • Мнения: 508
Този съвет ми го каза  една приятелка. Изпробвала го е на детето си по съвет на хомеопат.

По аптеките продават " Пулмек бейби" , то е загряващо кремче.

Два пъти на ден мазане на крачетата-сутрин и вечер. Мажат се крачетата, а не гърдички/ както пише в листовката/, защото там има повече точки. Всеки ден по една ампула витамин С.
В коритото за къпане се капва една капка лавандулово масло. Този курс продължава около седмица.
Тук става въпрос за вече протекло носле или сигурни симптоми за заболяване. Когато ми го каза този метод , сина и беше на около 1 г. Аз също го изпробвах на дъщеря ми, има ефект.

Моля, ако решиш да го изпробваш консултирай се се педиатър, независимо от безвредността на продуктите.

# 26
  • Мнения: 1 168
Давам и да смуче лимон, мед, чай. Но общо взето каквото и да правиш, вирусите не прощават!

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм си набрала шипки и ги държа във фризера ...последният път , преди седмица, вдигна температура... аз направих нещо като чай, но много гъст , като пюре от шипките и къпини с пасатора и сложих вътре кафява захар, прецедих го и му дадох да пие  ... той много обича чайове ... а аз по принцип не давам сиропи преди температурата да надвиши 39 градуса ... след това яде киви и не вечеря ... легна си и на сутринта нямаш ни помен от температурата

# 28
  • Мнения: 15 609
когато усетя, че започва да се разболява веднага давам вит. С, и осцилококцинум  Peace или имуно бейби  Peace

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
При първи симптоми като необосновано киселене, лека хрема или кашлица, давам Осцилококцинум и Есберитокс в ударни дози.

Общи условия

Активация на акаунт