Разпределение

  • 1 742
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
Оригиналното разпределение е най-добре замислено, но ако трябва да се избира между двата варианта- вариант 1 определено е по-добър, при втория дневният тракт е изключително разкъсан.

# 16
  • Мнения: 1 152
А и да добавя още нещо, което ми хареса във втория вариант- дневната е функционално разделена от трапезарията и кухнята без това  да я прави откъсната от тях.

# 17
  • София
  • Мнения: 903
А не  ти ли харесва във вариант 2 да размениш местата на  кухнята и на детската?  newsm78
Така детската ще бъде на изток, дневната и кухнята ще са едно помещение ( по-широко) и тяхното изложение ще бъде СИ. На мен лично така най ми харесва. Така даже и детската няма да е преходна, няма да има толкова външни стени, а и ще има самостоятелна баня. Единственото неудобно в случая е , че ще трябва да преместиш тръбите за водата в другия край на апартамента, но ... не е невъзможно ( много мои познати са го правили).

П.П. Тъй като не знам колко ясно го обясних ще пробвам пак. Имах предвид в оригиналния вариант да оставиш детската там ,където си е. Спалнята и трапезарията да обединиш в едно ( да стане общ дневен тракт, а кухнята да направиш на спалня, както си предложила във вариант 2. Така в дневния тракт ще има достатъчно светлина от изток.

# 18
  • София
  • Мнения: 903
Само че сега видях, че стената между спалнята и трапезарията в оригиналния вариант май е носеща ( поне доколкото разбирам аз от такива схеми), та сигурно предложеното от мен не може да стане.

# 19
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
Вариант 1. Няма преходни стаи, а там където смяташ да обособиш кухня, има възможност да се направи втори санитарен възел. Не се лишавайте от него, ще съжалявате. Може да промените и мястото на врата на съществуващия, да е откъм стаята, т.е. самостоятелна баня.
А най-добре се обърнете към дизайнер, може да измисли и по-добро разположение. И проверете каква е възможността за промяна на конструкцията вътре в апартамента, да не останете изненадани от носещи стени и колони.

# 20
  • Мнения: 953
А не  ти ли харесва във вариант 2 да размениш местата на  кухнята и на детската?  newsm78
Така детската ще бъде на изток, дневната и кухнята ще са едно помещение ( по-широко) и тяхното изложение ще бъде СИ. На мен лично така най ми харесва. Така даже и детската няма да е преходна, няма да има толкова външни стени, а и ще има самостоятелна баня. Единственото неудобно в случая е , че ще трябва да преместиш тръбите за водата в другия край на апартамента, но ... не е невъзможно ( много мои познати са го правили).

П.П. Тъй като не знам колко ясно го обясних ще пробвам пак. Имах предвид в оригиналния вариант да оставиш детската там ,където си е. Спалнята и трапезарията да обединиш в едно ( да стане общ дневен тракт, а кухнята да направиш на спалня, както си предложила във вариант 2. Така в дневния тракт ще има достатъчно светлина от изток.
И аз съм на това мнение, детската да е на изток и част от дневния тракт също.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 896
Само че сега видях, че стената между спалнята и трапезарията в оригиналния вариант май е носеща ( поне доколкото разбирам аз от такива схеми), та сигурно предложеното от мен не може да стане.

Да, носеща е, иначе и това е много добър вариант.

В крайна сметка ще видим и строителя какво ще каже - за В1 беше ОК, с В2 ще има по-малко работа...

Аз май съм за В2, като есетствено и В1 много ми хареса, но най-много накланя везните за В2 това, че детската ще има слънце, както и кухнята и трапезарияте естествено.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 711
Гуш разгледах оригиналния проект и вариантите дадени от теб.Аз съм за вариант 1.
Цял живот съм живяла в жилища с преходни помещения за мен това си е голямо неудобство.От два месеца съм в жилище без преход е родих се.Затова и вариант 1 най-много ми харесва.
Наистина,ако имаш възможност се консултирай със специалист относно решението ти.

# 23
  • Мнения: 5 178
На мен ми харесва вариант 2
има възможност за втора баня на мястото на дрешника, макар и малка все пак един тоалет и душ могат да се сместят.
Вариант 2 ти дава възможнос и за 3-та спалня след време ако ти се наложи, на мястото на меката мебел
Да важно е децата да имат слънчева светлина, севера действа доста депресиращо
а ако след време търсят самостоятелност може да смените и вече големи не е проблем да са в северната спалня ( дори с отделен санитарен възел)
За малки деца прехода от хола към спалня е много по-удобен да се следят децата.
Не мисля, че терасите са проблем защото си има ключалки Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 11 711
За малки деца прехода от хола към спалня е много по-удобен да се следят децата.
Ето тук мога да поспоря!С дъщеря ми бяхме така до преди 2-3 месеца.И ако има по-лек сън става кошмар,особено след обед.Лично мнение!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 941
На мен ми харесва повече вторият вариант, по-разчупен е.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 896
Много благодаря на всички изразили мнение по моя въпрос. Помогна ми да видя плюсовете и минусите и на двата варианта.
Май клоня към В2. Не ми пречи това, че детската е преходна, или по-скоро съм готова да го понеса, за да имам по-просторен дневен тракт - поради същата причина оставаме и без втората баня.

# 27
  • Мнения: 8 999
Аз избирам вариант 1. Няма по-голяма досада от преходни помещения, особено пък като пораснат децата. В този вариант може да отрежете малко от едната спалня, която е до банята и да направите втори санитарен възел, който да обслужва само тази спалня или пък да е с вход откъм антрето и да се ползва от всички, без да се налага да влиза в чуждата стая. Може да се отреже и малко от кухнята и, отново без преход, да се обособи малка тоалетна с душ.
Харесва ми боксът да е голям - ще има място за хубава трапезна маса, къдета ще се вихри цялото семейство, ще има достатъчно място и за гости. Холовата част, въпреки, че не е много просторна /12 кв.м. ми се вижда доста малко/, поради факта, че е отворена към трапезарията и кухненския бокс няма да изглежда сбутана. 32 кв.м. е предостатъчно място, на което да се поберат кухненски уреди, трапезария и хол с мека мебел.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 952
Гуш, зависи колко хора и колко дълго възнамерявате да живеете в жилището.
Аз на този етап не бих се лишила в никакъв случай от втора баня. Но имам две поотхвръкнали деца - вечер 4 души докато минем през банята, се поизнеравям, защото реално губя от времето си за почивка изчаквайки. По тази причина аз бих си оставила оригиналното разпределение, но бих премахнала всички стени, които не са носище и не са на спалните. Тоест от входа влизаш директно. Бих подравнила стените на двете спални, особено ако съм с 1 дете. Бих завзела стаята до банята и бих направила входа на банята самостоятелно от спалнята за удобство.
От друга страна преди 12 години, когато нямахме деца изобщо не разбирах защо строителя е предвидил втора тоалетна и я направих на килер, за което изибщо не съжалявам.
Исках да кажа, че ти най-добре можеш да прецениш какво ви е необходимо като познаваш домакинството ви и навиците ви.
Относно севера - ако сградата е изолирана и имате добро решение за отопление, аз не бих се притеснила от това изложение. Не съм специалист, но бях чела някъде, че това е най-доброто изложение за всекиднивна част.

# 29
  • Мнения: 2 700
Аз предпочитам оригиналния вариант, заради относително изолираната детска стая. Така вие можете да имате гости, без да пречите на детето, или пък то да има свои, без да ви се пречка. Наличието на две бани също е улеснение.
Ако държиш на втори вариант, помисли да размените местата на спалните (вашата и на детето). Доколкото видях от лентичката още е малко, но с възрастта ще има все по-голяма нужда от независимост.

Общи условия

Активация на акаунт