Отговори
# 15
  • Мнения: 301
Защо да я спирате??!! За да и спестите емоциите??
Когато отидох за първи път и моите сълзи се стичаха по бузите ми докато прегръщах и целувах децата... Сега, 2 години по-късно чакам с нетърпение деня в който ще ги видя пак, мисля как да им помогна, опитвам се да ги зарадвам, да им дам обич и внимание. Сега виждам колко щастливи ги правим с нашите посещения, с вниманието, което им засвидетелстваме....И те ни чакат с нетърпение - всеки път!
Защо да си затваряме очите за децата, ако можем да ги направим поне малко по-щастливи?!

# 16
  • Мнения: 1 492
Вземете плодове или каквото решите и отивайте, без да се замисляте за емоциите. Дори и да поплачете малко, след посещението, децата ще имат един ден, изпълнен с радост, любов и грижа.

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
малко емоции никога и на никои не са излишни, така че смело отидете и зарадвайте дечицата, а на вас като ви е тежко ще ви мине Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 114
Досега два пъти съм била в дома за деца, лишени от родителски грижи, и не се е случвало децата да се обърнат към някоя от нас с "мамо" или да кажат " искам да ме вземеш, да ме осиновиш" и пр.  Не съм чувала и от други жени с повече опит в посещенията да споделят подобни случки. Тези дечица са преждевременно помъдрели и са много наясно с положението си. Иначе не пропускат възможността да бъдат нагушкани и да получат малко внимание лично за себе си.  Simple Smile

Щом твоята приятелка има желание да отиде, нека да отиде. Не е кристал да се счупи от едно посещение.  Пък после след преживяното ще реши дали да отиде пак. Обикновено като отидеш веднъж, после все нещо те влече натам.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 722
Щом има желание - нека да отиде. Децата имат нужда не само от материални дарения, те имат нужда от гушкане и топлина. В дом 0-3 няма начин да й кажат "мамо" - повечето почти не говорят. Пък и според мен представата ти за протегнати ръчички и "вземи ме" е малко остаряла - децата сега са много мъдри за невръстната си възраст.
Дори и да се привърже към определено детенце, няма възможност да осинови точно това дете, защото според новия закон се избират родители за децата, а не деца за родителите. Но нищо не пречи, да стане най-добрата приятелка на това дете.
Успех и пиши.

# 20
  • Мнения: 822
Аз използвам темата да попитам нещо!
Разрешено ли е свободно посещение на такива домове - за дечица от 0 до 3 годинки - в смисъл има ли някакви изисквания или всеки, който има желание да бъде с децата, да им подари нещичко е допуснат? Преди мисля, че не се пускаха външни лица, или греша?
Посещавали сме Дом за по-големи деца, но при бебетата ходихме, когато си карах практиката преди 6 години и информацията ми е стара.

# 21
  • Мнения: 654
благодаря ви много.всички сте чудесни  Hug.мисля че още в началото искахме да отидем но наистина се страхувахме,но не за себе си,отколкото за децата.аа вие хора направили вече тази крачка ни вдъхнате увереност.да може да има проблем при малките,но ние работим с една фондация и ако не ни допуснат при децата,просто ще оставим подаръците.моля дайте ни още идеи.всички вие сте ,,още едно добро същество,,и ще се радваме ако застанем до вас,пък ще видим какво ще стане. Hug Hug Hug

# 22
Бихте ли ми казали поне един от тези домове за които говорите?! Аз съм на 17 години и с моите съученици,както и цялото училище, единодушно решихме да съберем средства и да подпомогнем един такъв дом. С удоволствие бих отишла на такова място и не само веднъж. Тези деца не са виновни за средата, в която живеят, но това влияе на самочувствието на децата. Виждайки как държавата се грижи за тях или по точно не се грижи искаме да им покажем че те са личности и че някой мисли за тях и  не са забравени!!!Моля Ви кажете ми домове в гр. Варна или околноста за да можем по често да ги посещаваме.

# 23
  • Мнения: 13 512
Бихте ли ми казали поне един от тези домове за които говорите?! Аз съм на 17 години и с моите съученици,както и цялото училище, единодушно решихме да съберем средства и да подпомогнем един такъв дом. С удоволствие бих отишла на такова място и не само веднъж. Тези деца не са виновни за средата, в която живеят, но това влияе на самочувствието на децата. Виждайки как държавата се грижи за тях или по точно не се грижи искаме да им покажем че те са личности и че някой мисли за тях и  не са забравени!!!Моля Ви кажете ми домове в гр. Варна или околноста за да можем по често да ги посещаваме.
Варна      ДДДМУИ                  ул."Евлоги Георгиев", кв. Левски до бл. 22 25   тел. 052/30-32-88
Варна 9000   ДОВДЛРГ "Княгиня Надежда"         ул."Кракра" 2               тел. 052/61-32-79
Варна 9002   ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.) "Другарче"      ул."Генерал Колев"90            тел. 052/303574
Варна 9003   СОУ с нар. зрен. "Проф.д-р Иван Шишманов"   кв.Аспарухово;м.Вилите            тел. 052/37-04-15
Варна 9004   ПУ "Братя Миладинови"            ул."Сливница"113            тел. 052/230257
Варна 9006   ОУ "Д-р Никола Димитров"         ул."28- ма" 28               тел. 052/36-14-25
Варна 9022   ДМСГД                  кв. Виница, ул. "Овеч"-2         тел. 052/342-403; централа-342-304



ДМСГД      Дом за медико социални грижи за деца (от 0 до 3г.)
ДОВДЛРГ      Дом за отглеждане и възпитание на деца лишени от родителска грижа (от 4 до 18г.)
СПИ      Социално педагогически интернат (от 7 до 18г.)
ВУИ      Възпитателно училище интернат (от 7 до 18г.)
ПУ      Помощно училище (от 7 до 18г.)
ОУ      Оздравително училище (от 7 до 18г.)
ООУ      Основно оздравително училище
СООУ      Средно общообразователно оздравително училище
БУ      Болнично училище
ЛУ      Логопедично училище
У за ДУС   Училище за деца с увреден слух
      Училище за деца с нарушено зрение
ДДУИ      Дом за деца с умствена изостаналост (от 3 до 10г.)
ДДМУИ      Дом за деца и младежи с умствена изостаналост (от 3 до 18г.)
ДДДМУИ      Дневен дом за деца и младежи с умствена изостаналост (от 3 до 18г.)
ДДМФУСИ      Дом за деца и младежи с физически увреждания и съхранен интелект (от 7 до 25г.)
СУПЗ      Социално учебно професионално заведение (от 14 до 35г.)

# 24
  • Мнения: 654
защо мислите че в тези домове има  само мизерия.там работят страхотни хора.повечето от персонала са жени и те се грижат така както се грижат за своето домакинство.има деца осиновени от чужденци и те са направили дарения не само парични но и личен труд.мили деца никои няма да откаже помощ но вниманието което ще им дадете ще бъде най-ценния подарък.днес казват е празника на влюбените-обичай те и бъдете обичани Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт