Изтекъл международен паспорт - кога трябва да се върне?

  • 10 614
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И аз имам един такъв, изтекъл преди 2 г. Колко лв. е глобата?

# 16
  • Мнения: 97
Аз лично питах случителката в паспортно. Каза, че ако съм закъсняла дори и един ден след изтичането на паспорта-плащам 20 лв глоба. Но тази глоба има давност 1 година, т.е. ако го върнеш 1година след изтичането му-нищо не плащаш. Само да не ти се налага през тази 1 година да излизаш зад граница .......,  но пък 20лв- прижалват се  Wink

# 17
  • софия
  • Мнения: 25 461
Аз лично питах случителката в паспортно. Каза, че ако съм закъсняла дори и един ден след изтичането на паспорта-плащам 20 лв глоба. Но тази глоба има давност 1 година, т.е. ако го върнеш 1година след изтичането му-нищо не плащаш. Само да не ти се налага през тази 1 година да излизаш зад граница .......,  но пък 20лв- прижалват се  Wink
Служителката нещо не може да чете.
http://lex.bg/forum/viewtopic.php?t=14937

От личен опит мога да кажа, че прилагането на глобата е според зависи в кое РПУ си и от служителката.

# 18
  • Мнения: 2 723
Международния ми паспорт беше изекъл 2005-та.Преди месец отидох да го подновя.Не ме глобиха.Пожелах да запазя стария паспорт,позволиха ми,само го перфорираха.

Същата работа и при мен. Аз не си взех стария, но те любезно ме попитаха дали си го искам. Поднових си го началото на 2007. Никакви проблеми.

Моят е от старите още(червените)

Какво значи старите, моят е нов и пак си е червен Thinking

# 19
  • Мнения: 417
Стига де ShockedТози паспорт не е задължителен,затова не рябва да има глоби.Ако пътуваш си вадиш ,ако не пътуваш не се вадиш и толкова ConfusedМоя изтече преди 2 седмици и мисля да си го подновя сега ,а не да чакам последния момент като ще пътувам. newsm78

# 20
  • Мнения: 1 426
защото паспорта бил собственост на държавата
ако е истекъл с повече от 1г го перфорират и ти го дават, ако е по-малко го прибират

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Мда, мен ме глобиха 20 лв. за 4-месечно закъснение. Всичко това през 2006 г. 20 лв.  е минималната глоба. Не издават нов паспорт, докато не докажеш, че си върнал стария (ако си имал такъв)  съответно, че си платил глобата.

# 22
  • Мнения: 2 723
Мда, мен ме глобиха 20 лв. за 4-месечно закъснение. Всичко това през 2006 г. 20 лв.  е минималната глоба. Не издават нов паспорт, докато не докажеш, че си върнал стария (ако си имал такъв)  съответно, че си платил глобата.

Е да, ама като отиваш да си вадиш нов паспорт нали така или иначе връщаш стария.
Какъв е проблема?

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Мда, мен ме глобиха 20 лв. за 4-месечно закъснение. Всичко това през 2006 г. 20 лв.  е минималната глоба. Не издават нов паспорт, докато не докажеш, че си върнал стария (ако си имал такъв)  съответно, че си платил глобата.

Е да, ама като отиваш да си вадиш нов паспорт нали така или иначе връщаш стария.
Какъв е проблема?

Проблем има, ако старият паспорт е с изтекъл срок. Моят беше изтекъл 4 месеца, когато "се усетих" да го подновя. Peace

# 24
  • Мнения: 838
защото паспорта бил собственост на държавата
ако е истекъл с повече от 1г го перфорират и ти го дават, ако е по-малко го прибират
Международният паспорт се води собственост на държавата и трябва да се върне в срок до 3 месеца след изтичането му,иначе има глоба(някъде  ми се мерна сумата от 150лв),но ако желаете да го задържите ви го дават,но перфориран независимо от срока на изтичане.
Срока за връщане бе обявен след репортаж на Господари на ефира-преди това никъде не бе обявен официално и скубеха народа поголовно.

# 25
  • Мнения: 2 723
Проблем има, ако старият паспорт е с изтекъл срок. Моят беше изтекъл 4 месеца, когато "се усетих" да го подновя. Peace

Моят беше изтекъл преди около 1 година, когато ми се наложи да пътувам. Занесох го като си взимах новия. Никаква глоба не съм плащала.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Проблем има, ако старият паспорт е с изтекъл срок. Моят беше изтекъл 4 месеца, когато "се усетих" да го подновя. Peace

Моят беше изтекъл преди около 1 година, когато ми се наложи да пътувам. Занесох го като си взимах новия. Никаква глоба не съм плащала.
Ами чудесно, разминало ти си е. На мен обаче не. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 723
Ами чудесно, разминало ти си е. На мен обаче не. Simple Smile

Амииии прецакали са те  Twisted Evil

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ами чудесно, разминало ти си е. На мен обаче не. Simple Smile

Амииии прецакали са те  Twisted Evil
ooooh!
Стига сме спамили темата.  Peace

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 15:34 от anuschka

# 29
  • Мнения: 4 916
Глобите са слагат "на око" от служителя, който приема документите. Т.е. ако е на кеф, най-вероятно няма да наложи глоба, обаче ако жена му не му е пуснала сутринта, със сигурност ще сложи поне минималната от 20 лв. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт