Ползвате ли енергоспестяващи крушки

  • 2 855
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Честно казано, иска ми се, но няма къде да ги сложа като се замисля.  Rolling Eyes

# 16
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ползваме отдавна, почти във всички помещения, купуваме от по-късите. Не съм засичала разходите за ток, но определено са с по-дълъг живот.

# 17
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
И аз ползвам такива, но ги ползвам повече за това, че като ги сложиш,забравяш да сменяш крушки. Много време издържат, а обикновените горят доста често. Акогато си купувам осветителни тела, изискването ми е да могат да се ползват за енергоспестяващи крушки.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Не не ползваме. Колко ли пък ще спестим от 1 крушка.

Преди доста време, т.е. на стари цени на тока, бяхме сметнали че една крушка ако гори 7-8 часа на ден, харчи около 5 лв на месец. При енергоспестяващите 20W отговарят на 100W от обикновените - 5 пъти по-малко. Значи ако имаш 5 обикновени крушки, ще платиш 25лв ток, ако са енергоспестяващи - 5лв.
С 20лв разлика в цената, за един месец избиваш едната закупена крушка.
Сметката е доста груба и не съвсем вярна, но е в този диапазон.

# 19
  • Мнения: 4 916
Само веднъж купих енергоспестяващи крушки, мисля, че бяха на Филипс - изгоряха една по една още с монтирането им във фасонките. Това беше. Повече не съм купувала.

# 20
  • Мнения: 13 191
Не харесвам енергоспестяващи, пък като дам 20-30 лева за тях, от какво спестявам newsm78?

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не харесвам енергоспестяващи, пък като дам 20-30 лева за тях, от какво спестявам newsm78?
Спестявам това, че вече 4-5 години не съм сменяла лампа в хола, с по - малко от 100W осветявам една голяма стая, това с една обикновена крушка от 100W няма как да го постигна.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Да, вече почти из целия апарамент, но и аз като Олинце нещо не забелязвам промяна в сметките за ток. Поне ми остава успокоението, че по този начин допринасям за околната среда.  Crazy
Има различни модели енергоспестяващи крушки, така че да паснат на осветителните тела, ама и аз имам една дето стърчи. hahaha

# 23
  • Мнения: 423
Ние навсякъде сме с такива крушки. Освен в банята, защото там много често се святка и загася лампата, а доколкото знам при енергоспестяващите това не трябва да е така, за да издържат повече време (може и да греша, разбира се). Купили сме от най-дългите и всичките стърчат от абажурите, но лично на мен това не ми пречи, даже не ми е грозно. Та, причините да ги сменим бяха няколко... Първо да си спестим ежеседмичното сменяне на крушки. Второ, да дадем своя "незначителен" принос към опазване на околната среда. И трето, да пестим от сметките за тока, макар че при нашите сметки спестеното е незабележимо. Сметнах например само за хола, имаме абажур с 4 гнезда и 100-ватови крушки, и през зимния период, когато осветяваме средно от 5 след обяд до 2 през нощта, като имаме предвид и дневна/нощта тарифа, излиза 14,30 лева на месец. Сега като сме ги сменили с енергоспестяващи от 20 вата с еквивалент на 100, сметката излиза 2,85 лева. Но каквито и да са сумите, разхода на енергия и на средства е 5 пъти по-малък, което си е доста и според мен си струва най-вече заради спестената енергия.

# 24
  • Мнения: 1 426
Да не цитирам няколко човека - дано ме разберете.
Има и от дългите крушки с жълта светлина, не само кръглите са с жълта светлина. Има и кофти марки - светят и синьо -ей това не знам как го търпят вече.
Осветеността, която дават енергоспестяващите е малко по- малка от обикновените крушки. Сега не мога да цитирам точно лумени, но примерно 125 отговаря на 100W обикновена.


абсолютно вярно, но моя не мога да го убедя в това и ме тормози с белите и малко w
не съм забелязала да се отразило нещо в сметките за ток

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983

Преди доста време, т.е. на стари цени на тока, бяхме сметнали че една крушка ако гори 7-8 часа на ден, харчи около 5 лв на месец. При енергоспестяващите 20W отговарят на 100W от обикновените - 5 пъти по-малко. Значи ако имаш 5 обикновени крушки, ще платиш 25лв ток, ако са енергоспестяващи - 5лв.
С 20лв разлика в цената, за един месец избиваш едната закупена крушка.
Сметката е доста груба и не съвсем вярна, но е в този диапазон.
мерси Peace

# 26
  • Мнения: 7 640
абсолютно ЗА енергоспестяващите съм, отделно, че сметката за тока е определено по-ниска, а и не помя скоро да ми е изгаряла крушка, с изкл. на тоалетната, където сме с обикновени.


Цветът на светлината не е задължително бял!
Гледайте обозначенията, момичета! Нашите си светят напълно като обикновените.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 113
 Много съм доволна от енергоспестяващите крушки,засега сменихме само в две от стаите,за да пробваме.
 Само не се купувайте от евтините/към 8лв./ бяха,че не светят ярко и изгоря на 1та година.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 437
Да, ползваме. Особено там, където свети непрекъснато. Купувам на Филипс 125W warm white.
Гледайте за този цвят и ще ви свети нормално, а не в синьо.
И си искайте гаранцията. Ако всичко ви е ОК с напрежението, де  Mr. Green

Колкото до дължината на крушката, естествено, че не може да стане във всякакъв вид тела  Laughing Все едно да се опиташ да сложиш обикновенна крушка  в луничка  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 178
Навсякъде с изключение на луничките в кухнята и банята съм с енерго спестяващи. Ползвам от кръглите, не от дългите. Кръглите си излъчват "жълта" светлина, докато дългите белите са като луминисцентни и ме дразнят.


Моля те покажи ги тези кръглите, аз от енергоспестяващи се отказах точно по тази причина след 14 ч пред компютъра ме дразнят ужасно тези с бялата светлина

Общи условия

Активация на акаунт