Законът за защита на животните най-сетне е факт

  • 1 846
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
  Ти месо ядеш ли? Ако не - ти се извинявам искрено. Ако ядеш си лицемерка. Себе си залъгваш.

# 16
  • Мнения: 854
Да  си гледаш кучето по този: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251575.0 начин дали има много общо с яденето на месо?
Някой изобщо погледна ли за какво иде реч в този закон или само до хапването ви стигна фантазията?

В дадената тема съм писала и за недостатъците на Закона и колко  е неприложим в някои области все още. Но все пак е някакво начало.


Няма да споря по тази тема, правила съм го няколко пъти и знам, колко е безплодно.
Дано поне информацията бъде полезна някому.

# 17
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Приказката "Всичко Мара втасала....." важи с пълна сила в този случай.
Хората без работа и с обвземаща ги скука се чудят с какво да си уплатнят времето.

# 18
  • Мнения: 1 111
 Първо да се вземат мерки за родителите, практикуващи това с децата си.После ще берем грижа за кучетата.
 Гери, ама точно така е, хора без работа и грижи!За кучетата тръгнали да мислят, храстите и градинките пълни с бездомни хора, те приюти за кучета!
 Досега една тема за скитащи бездомни хора не съм видяла, само за кучета, котки и т.н.!

# 19
  • Мнения: 25 634
Първо да се вземат мерки за родителите, практикуващи това с децата си.После ще берем грижа за кучетата.
 Гери, ама точно така е, хора без работа и грижи!За кучетата тръгнали да мислят, храстите и градинките пълни с бездомни хора, те приюти за кучета!
 Досега една тема за скитащи бездомни хора не съм видяла, само за кучета, котки и т.н.!

Рожбе, ти за колко нахапани от бездомни хора деца си чувала?  newsm78 Аз щото не съм досега. Ако почнат бездомните да хапят и разкъсват минувачите, може и за тях да се сетят.
Иначе теми за нахапани хора колкото щеш тук - потърси и почети. Или искаш децата ти да не могат да се движат спокойно по улиците и да играят сред кучешки лайна по детските площадки?
Мдам, въпрос на вкус...

# 20
  • Мнения: 606
  НЕЩАСТНИ ДАЛМАТИНЦИ СКИТАТ ГЛАДНИ В СТУДА???????????????
  Това е недопустимо. Колко лош и безчувствен пубертет излезнах. Да заколим някой бездомник и да ги нахраним!

# 21
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Рожбе, ти за колко нахапани от бездомни хора деца си чувала?  newsm78 Аз щото не съм досега. Ако почнат бездомните да хапят и разкъсват минувачите, може и за тях да се сетят.
Иначе теми за нахапани хора колкото щеш тук - потърси и почети. Или искаш децата ти да не могат да се движат спокойно по улиците и да играят сред кучешки лайна по детските площадки?
Мдам, въпрос на вкус...

Не мисля, че този закон ще намали бездомните кучета или ще предпази децата ни от лайната и всички болести, които разнасят те. Този закон не е създаден с мисъл за хората, а с надеждата, че Европа ще ни приеме по-добре като ни види хуманното отношение към животните. То нали сме готови вече и г.... да си дадем, заради чуждото мнение

# 22
  • Мнения: 9 865
Не, че домашните кучета не серат, простете акат. Не, че съм видяла собственик на животиня да събира лайната, простете акитата след хайвана си.

# 23
  • Мнения: 25 634

Не мисля, че този закон ще намали бездомните кучета или ще предпази децата ни от лайната и всички болести, които разнасят те. Този закон не е създаден с мисъл за хората, а с надеждата, че Европа ще ни приеме по-добре като ни види хуманното отношение към животните. То нали сме готови вече и г.... да си дадем, заради чуждото мнение

Не, просто се въвежда единен Закон за защита на животните, валиден за цяла Европа. Уеднаквяване на законодателството. Нещо против ли имаш? Спокойно, няма кой да те пита.
Сега чакам с нетърпение да оправят и Закона за защита на децата. Някои родители ще бъдат много неприятно изненадани...  Mr. Green

# 24
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Как` Сийка, ти запозна ли се със закона? Ако не си, го направи преди да говориш.
А когато се запознаеш ми обясни дали приложението чл. 7 от него не поставя животните в положение по-добро от това на децата, пък и на всички ни.
Още нещо чл. 10, ал. 2, т. 1 означава ли че вече няма да се продава по магазините месо?

# 25
  • Мнения: 25 634
Как` Сийка, ти запозна ли се със закона? Ако не си, го направи преди да говориш.
А когато се запознаеш ми обясни дали приложението чл. 7 от него не поставя животните в положение по-добро от това на децата, пък и на всички ни.
Още нещо чл. 10, ал. 2, т. 1 означава ли че вече няма да се продава по магазините месо?

Що питаш мен, нито съм го писала, нито съм го гласувала. Питай народния си представител, когото си избрала.  Mr. Green
Само не мога да разбера що за логика ми вадиш? Страх те е, че животните ще са по-облагодетелствани от децата? Няма, не се бой.
Нито пък виждам за какво се дразните, че поне един закон е завършен и приет? Или понеже изостават цял куп закони, дайте да не се приеме нито един?
Явно използвате случая да си пробутвате вегетарианските пропаганди. Хайде да е в друга тема, а? Готварският форум е точното място.  Peace

# 26
  • Мнения: 854

Как` Сийка, ти запозна ли се със закона?
А вие... ?

Още нещо чл. 10, ал. 2, т. 1 означава ли че вече няма да се продава по магазините месо?
Чл. 10. (1) Забранява се проявата на особена жестокост към животните.

(4) Не се смята за особена жестокост деянието по ал. 2, т. 1, когато се извършва съгласно разпоредбите на чл. 117, ал. 1, т. 10, 11 и 12, чл. 159, ал. 1 и 3, чл. 160, ал. 1 и ал. 2, т. 1 и 2 и чл. 179, ал. 3 от Закона за ветеринарномедицинската дейност.

# 27
  • Мнения: 606
Явно използвате случая да си пробутвате вегетарианските пропаганди.

  Нещо загубих нишката???

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Когато човек се изказва леко неподготвен, рискува да сгреши. не съм вегетарианка.
Намери ми къде съм казала, че съм за вегетарианството и че трябва да се забрани консумацията на месо. Ако обаче не успееш, айде да не нападаш и да си канализираш агресията в друго направление.

# 29
  • Мнения: 1 111
Как` Сийка , доста далеч си от мисълта ми.
 Аз не искам кучета и следите им по улиците.Не искам и кучешки приюти.Решението е едно.
 И за какво вегетарианство става дума? newsm78
 Май някой още не си е изпил кафето.

Общи условия

Активация на акаунт