Хайде, време не остана, ФЕВРУАРИ ще съм мама!

  • 17 121
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 939
hotday на мен ми откриха масово левкоцити и бактерии в нормална урина, сега пуснах стерилна, но имам оплаквания, боли ме много и сигурно е цистит. Не се плаши. Хубаво ,  че пиеш антибиотик.
Аз за урочасването не се притеснявай. Не си го слагай. Мисли хубави работи. Мисля ,  че ти се е насъбрало. Скоро ще гушкаш малкото човече и всичко лошо ще избледнее ,   и няма да има значение.
Искрено съжалявам за случилото се. Нямам думи.

Бъди силна.

Успех!

Хубав ден!


Hug

# 16
  • Мнения: 4 242
Бубе сладко, няма такова нещо като рядка и гъста кърма. Има предно и задно мляко само, но това е при всички майки, предното утолява жаждата, всички знаем от колко много вода има нужда човек, а задното е мазно и калорично, то храни детето.
Кърмата си мени състава според възрастта на бебето, според това кое време на денонощието е, дори според сезона, но винаги е в перфектни пропорции именно за твоето бебе и му дава в нужния момент точно това от което има нужда. Тези митове че след еди си кой месец кърмата става нехранителна, рядка, ненужна и не нам си кво, са повече от глупави, когато детето стаен на 6 месеца няма ръчка която да спира всички нужни вещества от кръвта към майчините гърди и да прави млякото непълноценно, то си е все такова. Дори е доказано че в края на кърменето, когато детето се отбива и започва да суче все по малко, кърмата наподобява коластра, става гъста и силно концентрирана на вещества и антитела, така че да пази качествено детето. Иначе казано колкото е повече млякото, в толкова по богат воден разтвор са всички вещества в нея.
Ако съдиш по изцедено количество кърма, ще забележиш че тя е синкава, изглежда рядка, но именно тя е зрялото мляко, което храни и задоволява чудесно бебето. Ако я оставиш да поседи в хладилника ще забележиш че се отделя отдолу остава прозрачна и синя, от горе има каймак, също съвършено нормално. Синьо е предното мляко, което е голям процент вода и лактоза, така че млякото което изтича само от гърдите също е синьо. Какво те тревожи кажи?

Хотдей и теб те е стиснал хормона, ще мине мила, не се давай! Хич не е хубаво това което сте преживели, съжалявма мила! Но важното е да сте живи издрави, всичко друго са изпитания. А лошите сили действат само на тези които вярват в тях, яко вярваш в Бог той ще те пази. И ако толкова се тревожиш вземи си тамян от църквата и прикади у дома, пречиства се чудесно! Желая ти скоро усмивката да грейне на лицето ти!
 Отивам да нося храна на моите хора, че днес мажат с латекс  Peace

Естелита честита рожба! Да сте живи и здрави и много щастие ви пожелавам! 

# 17
  • Мнения: 1 671
Здравейте, момичета!
Мъжете у дома спят и аз бързам да драсна някой ред. Все още съм 2 в 1 и няма индикации, че ще родя днес.
Роси, стискам палци всичко да е наред!  Praynig Praynig Praynig
Мери, ти още ли си тук!  Hug
Хотдей, ужасно грозна случка! Не мога да си представя как се чувстваш! Да им изсъхнат ръцете на тези гадове! #Cussing out
За погачката - не съм спазвала всичко толкова стриктно. Знам, че не се прави точно на 40 ден (тогава се ходи в църквата за чиста молитва заедно с бебето), а по-рано или по-късно. На Благун му я направих в неделя след 40 ден. Канят се само жени. Питката я поръчах готова, но пък я разчупиха над главата ми 2 приятелки, които не са раждали и са с живи родители. Отдолу се слага кърпа и после роднините слагат в нея парички - изключително грозен обичай, за чието съществуване разбрах когато майка ми обиколи масата с кърпата и съм й казала, че ако това пак се повтори ще има санкции  Twisted Evil. Прави се по светло и преди да се стъмни гостите трябва да са си отишли. За храната - бях взела сладки, соленки, готови салати и мезета (предварително нарязани). Аз лично бих колабирала на маса само със сладки неща и така ми се стори по-добре. Свеки ми донесе и торта. Алкохол бях взела малко -Мартини, вино, май друго не се пи. Ликьори не е имало, никой от моите познати не ги долюбва. Специално бях взела Порто, то така и не се отвори, още си седи.

# 18
  • Мнения: 674
ESTELITA честито !
Да ти е жив и здрав малкия голям юнак !

hotday много неприятна случка сте имали,съжалявам !
Но Мери е права,важното е че вие сте живи и здрави  Hug За антибиотика не се тревожи пий си
го щом ти е изписан за да може да се махнат тея бактерий.А за Здравната каса и стандартните
иследвания за бременни ...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Аз преживях пълен ужас когато малко преди термина
съвсем случайно и на своя глава реших да си направя тест за микоплазми.Излезе положителен,и добре че го направих.
А от здравната каса изобщо и не ни казват за този тест,нито да си го правим,нито направление дават.... Та и аз бях 5 дни
на антибиотик преди секциото,не е опасно за детето в момента.Успех !

Мери,аз като че ли имам подобрение в зърната,благодаря пак за съветите.Кърмим се редовно ве4е 5 дни.В началото и давах
и от двете гърди,но сга започнах да ги редувам.надявам се така е правилното.Постоянно обаче ме гложди въпроса,
дали детето яде достатъчно,като не мога да видя и ми е неспокойно.Има и разстройство като че ли,пълни памперса при всяко хранене.Незнам от коликите или от кърмата,но акото наистина и е много рядко.В темата на Януарките като прочетох че
техните бебета имат запек по 7-10 дни и  Shocked малко се шашнах,дали нашето е нормално.Толкова често имам предвид .

Изида,добре дошла   bouquet



# 19
  • Мнения: 124
Zdraweite Mami. As sum we4e a MD Warna. Pisha na latineza zastoto polzwam net ot mobilniq si telefon. Tuk  sum v dobri raze I sum po spokoina. Utre ste se reshi Dali ste me operitat. Pregrustam vi vsichki I se molja za vas! Praynig

# 20
  • Мнения: 8 939
rosi_bosi ,  всичко ще е наред! Стискам палци! С теб съм! Бъди силна! Успех!

Hug

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Алинка, благодарско, че ми уважи заглавието!   bouquet

lidia dimitrova, за оригването аз държа Мони изправен с главичка на моето рамо и масажирам леко гръбчето. Това педито ни го каза и има ефект.

hotday, наистина много неприятна случка. Дано по-скоро ви остане на заден план. За урочасването, аз имам една максима. "Каквото мислиш, те достига" Важно е да мислиш положително, да не се оставяш лоши мисли да нахлуват в съзнанието ти, или ако те достигнат да ги изгониш по-бързо. Излишно е да си хабим времето с отрицалени мисли. Ако все пак ти е притеснено, измии си очите със светена вода. Не знам дали помага, но се прави от много години. Може пък и да е ефективно  Hug

ESTELITA, честито! Да расте здрав и палав малкия мъж!

rosi_bosi, радвам се, че всичко е наред. Ще чакаме да пишеш пак.  Hug


Бебе Мони не е акал вече два дни, само се пъне милото и пръцка, но не може да се изака. И нещо друго ме тевожи. Суче 10-ина минути и заспива. а на следващия час ревва гладен.

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 16:02 от de3demonka

# 22
  • Мнения: 384
Hotday, съжалявам за неприятните емоции. Много неподходящо време да се тормозиш. И аз вчера се друсах от нерви, защото на едни селяни им бяха докарали въглища и ги бяха струпали пред нашия гараж. Това се повтаря периодично и всеки път правим скандали, но имам чувството, че го правят нарочно. Плащаме за този гараж и то не малко, но собственикът така и не може да реши проблема с тия олигофрени. И то - при положение, че единият от трите гаража изобщо не се използва. Вчера се налагаше да излезем, за да отидем да си вземем количката от леля ми. За да преодолеем препятствието, правихме някакви сложни чупки, в резултат на което си разпорихме една педя от бронята на колата. Още съм бясна. Сега трябва да я даваме за ремонт, но не смеем, защото поне една седмица ще сме без кола и не знам как ще реагираме, ако бебчо случайно реши да излиза.
А по начина, за който говориш са ни обирали преди години. Още бяхме гаджета с мъжа ми и се гласяхме да купуваме нова кола. Мръсниците влязоха в деня, преди да я купим. Бяха преровили и изсипали всичко навън. Е, останахме си без кола тогава. Аз подозирах един приятел на мъжа ми, който знаеше, че ще купуваме кола, но какво от това. Нямаше как да се докаже, че той го е организирал и така си остана.
Аз съм решила от доста време да викам поп да ни освети къщата и другата седмица възнамерявам да се разходя да питам дали не може да дойде тия дни bishop Ако не, ще го оставим за след като се роди бебето, но ще го направя непременно. Ще питам в църквата и дали дават светена вода, че майка ми да спази ритуала, за който ви дадох линк вчера.
Евелинка, сега се сещам, че питата на бебка Микаела наистина я разчупваха две момичета с живи родители, а не майка й. Тя събираше парите в кърпата. Приятелката ми беше взела пинаколада и "Тиа Мариа".  Аз вече бях бременна и не пиех, но ако имаше "Бейлис", нямаше да откажа. На много от гостенките наистина им дойде възсладичко, но аз бях нагънала питата и не усетих да ми идва в повече.
Стискам палци всичко да е наред с Росито newsm10. Нито едно бебенце ли нямаме родено на 9 февруари?
А тия вагинални капсули ме подлудяват просто smile3511. Изобщо не мога да ги слагам и изтичат навън. Добре че поне гадното желязо свършва, че това ми е другият дразнител. На два-три приема го повръщам.

# 23
  • Мнения: 387
МЕРИ страхотна си -и аз така си знаех горе долу че е ,но като го чуеш от професионлист си е друго ...не си ли ти на снимката на пьрвата страница на ла лече лига бг  newsm78 заедно  с Ива   newsm78 Благодаря ти милиони пьти за изчерпателните отговори -надявам се на сьм те притеснила много ... newsm03 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51

рси боси -стискам палци  newsm17 smile3525 newsm17

Хот дей -гледай напред....т ще им се вьрне  newsm10

# 24
  • Мнения: 781
Честито на всички новообебили се мами, да са ви живи и здрави малките слънчица и много да ви радват
Hug
Изабелко, и ние сме изцяло на кърма и пълним пампата след всяко хранене, някой път и по два пъти даже. Акото ни по едно време наистина беше доста рядко, но пък си беше хубаво жълто и си имаше топченца вътре Simple Smile
Момичета аз нямам много време да пиша, но пък когато имам време сядам да ви изчета набързичко.
Ние си имаме доста силни колики вече и давам Инфакол от два дни, да чукна на дърво положението се поуспокои, иначе бяха едни писъци  ooooh!плаче той плача и аз, много жално ми става. Надявам се да отминат съвсем скоро.
Прегръщам всички ви  bouquet
Мери, благодаря ти миличка.
Лично на мен ти много ми помогна

# 25
  • София
  • Мнения: 717
Честити слънца на Мирка, Славундер и Естелита!  bouquet
Роси, много силно стискам палци! Praynig
Ивето, добре дошла! Всички февруарски бебчета са прекрасни! Heart Eyes
Хотдей,  #2gunfire

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Мами, искам да попитам по колко Инфакол давате на бебчовците? Не е ли често преди всяко хранене? 

# 27
  • Мнения: 781
Мами, искам да попитам по колко Инфакол давате на бебчовците? Не е ли често преди всяко хранене? 
Дездемонко, аз давам двойна доза в момента на всяко хранене,по два капкомера, но нашите колики бяха ужасни.

# 28
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Мами, искам да попитам по колко Инфакол давате на бебчовците? Не е ли често преди всяко хранене? 
Аз давам двойна доза в момента,по два капкомера, но нашите колики бяха ужасни.
Ясно, в упътването така пише. Дава се по един капкомер, ако не действа по два.
Ок, мерси за инфото.  Hug

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Роси стискам ти палци. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт