Рецепти за домашно приготвени пюрета

  • 2 616
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 756
Kalima , извинявай че нуе ти отговорих , но вчера не съм си отваряла компютъра .Писала съм , за кой стадия са подходящи , но ще доотчня възраста за продуктите , които могат да се предлагат.Банан , манго, авокадо могат да се предлагат на 6- месечно бебе-термично обработени и не в суров вид
стадий 2 - 7-9 месеца месо , птиче месо , бобови -леща , хумус, пълномаслено мляко като йогурт и кис.мляко , но при тях предварително се консултирайте с лекар.Пълномаслено мляко може да бъде използванож за готвене  в соса от сирене , но не се препоръчва да се дава като напитка докато бебето навърши една година -т.е използва се само за готвене , и то след консултация с лекар , при положение че нява обремененост от алергии в семейството и не е установена такава при детето.

# 16
  • Мнения: 756
трети стадий -9-12месеца
да се дава поне 3 пъти на ден храна , която съдържа нишесте -картоф , ориз хляб.Зеленчуците и плодовете трябва да са включени в поне две от храните , които се предлатгат през деня.Поне един ден трябва да се предлага риба / може да се мключи във втори стадия между 8-9 месец, яйце -6 месец, тофу , бобови ,а също така и червено месо , агнешко и свинско като източник на желязо и протеин.Могат да се дават плодове в суров вид. Ето и източника http://www.eatwell.gov.uk/agesandstages/baby/weaning/ Агенция по хранителните стандарти във Великобритания.
ще допълня информацията и с една допълнителна брошура - довечера ще я преда от английски , а ако някой иска да я ползва ето линка  http://www.dh.gov.uk/en/Publicationsandstatistics/Publications/P … idance/DH_4117080 на Министерстово на здравеопазването

# 17
  • Мнения: 756
по отношение на маслото - количеството , което е посочено в рецептите е за приготвяне на 4-6 порции  от храната - дала съм го в рецептата , но всеки решава дали да го ползва , но тъй като е желателно бебета да получават допълнителни мазнини се препоъчва използването му - в ранните статии зехтин . Ето още един линк към храните , които могат да се предлагат http://www.preciouslittleone.com/articles/feeding/weaning.asp- ще го преведа по- късно тази вечер -сега нямам време , за което се извинявам

# 18
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Пак не съм съгласна с теб, но няма да споря, аз също мога да изкарам линкове с информация за да подплатя думите си, а и във форума е писано многократно по тези въпроси, също и в закованите библиотеки има много систематизирана информация, както и идентична на тази тема ето я: Рецепти за домашни пюрета и каши

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 15:56 от KaliMa

# 19
  • Мнения: 756
не мога да отворя тази тема, с кое не си съгласна -с това че си позволих да публукувам рецепти, които са от книга , официално одобрена от министерство на здравеопазването и препоръчвана от диетолози и педиатри-не бих си позволила да пиша незщо , което не е достоверно, а и другите майки предлагат много хубави рецепти , които азлично смятам да използвам , а и все пак всеки има право на избор.ако не си съгласна с официални източници за стадарти на храните -ок-ти решаваш.лек ден

# 20
  • Мнения: 756
navedi  моного хубава рецепта - ще я направя още днес , а мамана фъстъче извинявай за ужасно тъпия въпрос , обаче не знам как да пасирам месото така че да е с тладка консистенция -извинявайте , някой ще ми каже ли?

# 21
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Вече се отваря линка който съм дала

Повечето продукти в рецептите ти не са за подходящата възраст, с това не съм съгласна

Малки сте още за захранване, по линийката ти виждам че сте на 4 м и половина, камо ли за месо, инак месото при мен идеално се смила с пасатора

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 16:04 от KaliMa

# 22
  • София
  • Мнения: 15 220
navedi  моного хубава рецепта - ще я направя още днес , а мамана фъстъче извинявай за ужасно тъпия въпрос , обаче не знам как да пасирам месото така че да е с тладка консистенция -извинявайте , някой ще ми каже ли?

На възрастта на твоето бебе е още много рано за месо.
За по-нататък: ако е добре сварено, месото се пасира добре заедно със зеленчуците и малко от водата, в която са се варили. Поне при мен ставаше съвсем гладко.  Не пасираш само месо, нали?  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 23:11 от Vivi

# 23
  • Мнения: 756
не съм пасирала никакво месо още , просто не ми е ясно как става -пробвах наша храна да я пасирам с месото , но не се получава гладка консистенция ,затова питам-мерси много за помощта и извинявайте  за тъпия въпрос просто не се получи като пасирах вкъщи -ще пробвам отново с наша храна.

# 24
  • Мнения: 514
Аз пасирам само зеленчуците и плодовета още ме е страх да пасирам месо засега то ще е от бурканче! Peace Peace

# 25
  • Мнения: 756
и аз мисля така да правя в началото, navedi искашли да превеждам линковете или си ок с превода Hug

# 26
  • Мнения: 514
Не съм влизала и не бях прочела axel_chiara   -няма проблем ще се справя с превода !МЕРСИ!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 135
Понеже никой не ми отговори на въпроса за каква възраст са рецептите, аз да кажа че тези рецепти са хубави, но повечето не са подходящи за малките бебоци

масло, зехтин се дават след 10 м
лук, праз пак в по късен етап на захранване
грах, зелен фасул след годинката се дава
праскови, цитруси също след годинка
риба след годинка
сирене след 10 м
мляко след годинка
домат суров е даден в едната рецепта, който също като банана съдържа хистамини и не се дава в суров вид
---------------------------------------------------------------
-----------------------------

Извинявай,обаче категорично грешиш-извини ме ако те засегна,но това което си написала са абсолютни глупости-информирай се по-добре, newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 28
  • Мнения: 2 131
В този сайт пише, че на 10-месечно бебе може да се дава филийка, намазана с масло и мед  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 212
Tъй ли ?!! Е и ...?
Мисля има форум - тамошен / към сайта/ ...
Мисля също , че рецептите ги пишат потребители .
С други думи, смятам, че е редно да изкажеш на място възмущението си .... да не вземе някой да се подведе .
Аз редовно черпя идеи от този сайт - кои рецепти правя 1 към 1, кои ги видоизменям , така или иначе ми е доста от полза и затова споделих .
Пък здраво мислещ човек, едва ли ще предложи мед на детето си на тази възраст  Peace

Общи условия

Активация на акаунт