Черен списък на нелоялни работодатели

  • 180 291
  • 446
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 8 937
Здравейте,
В категория нелоялен работодател поставям "Банско хотели" ООД,и  най-вече хотел "Орфей" -гр.Банско.При обещана заплата от 500лв. месечно взимаме максимум 150-190 на месец.При условие ,че аз пътувам от съседен град не мога да си покрия само транспортните разходи.Все още взимам заплатата за април,а очаквам такава и за май и юни.Само не знам дали ще я дочакам.Може би до края на годината ще успея да ги взема.Постоянните оправдания са ,че няма пари.Не че когато има стигат за заплати.Винаги има нещо по-важно за плащане.А ние разходи нямаме -топлим се на слънце,светим си със свещи и нямаме нужда от храна и каквото и да е било.Абе трябва да сме благодарни,че работим , а думата пари и заплата са забранени за използване.
Добре де, ти напусна ли или продължаваш да ходиш на работа? Хем не ти плащат навреме, хем не ти дават никакви пари, а ти продължаваш да им работиш. Ако утре ти въведат и такса за посещение на работното място и нея ли ще плащаш? Съжалявам че съм груба, но не мога да повярвам, че вместо да се махнеш оттам и да си търсиш парите, ти се оплакваш от тях във форума.

# 421
  • Мнения: 885
Здравейте,
В категория нелоялен работодател поставям "Банско хотели" ООД,и най-вече хотел "Орфей" -гр.Банско.При обещана заплата от 500лв. месечно взимаме максимум 150-190 на месец.При условие ,че аз пътувам от съседен град не мога да си покрия само транспортните разходи.Все още взимам заплатата за април,а очаквам такава и за май и юни.Само не знам дали ще я дочакам.Може би до края на годината ще успея да ги взема.Постоянните оправдания са ,че няма пари.Не че когато има стигат за заплати.Винаги има нещо по-важно за плащане.А ние разходи нямаме -топлим се на слънце,светим си със свещи и нямаме нужда от храна и каквото и да е било.Абе трябва да сме благодарни,че работим , а думата пари и заплата са забранени за използване.
Добре де, ти напусна ли или продължаваш да ходиш на работа? Хем не ти плащат навреме, хем не ти дават никакви пари, а ти продължаваш да им работиш. Ако утре ти въведат и такса за посещение на работното място и нея ли ще плащаш? Съжалявам че съм груба, но не мога да повярвам, че вместо да се махнеш оттам и да си търсиш парите, ти се оплакваш от тях във форума.
Махам се,мила. GrinningСлед няколко дни ми изтича предизвестието.И след това почвам с жалбите до всички възможни инстанции.А днес като попитах за заплата- отговора беше"Освен да се ядосам ,нищо друго не мога да направя.Знаеш ли колко други разходи има,да не мислиш,че сме изкарали милиони?" Sunglasses.Е и аз се ядосах,ако парите не си взема,поне ще им стъжня живота ,това вече е трета такава жалба само за последния месец,със съответните глоби,санкции и т.н.

# 422
  • Мнения: 25 707
Като стана въпрос за неплащащи заплати, да изтипосам и едни други хубавци - Джуниър 1998 ООД.
Голяма фирма, бедно положение.  Mr. Green

# 423
  • Мнения: 5 462
Въобще не съм съгласна с atenan. По това си личат добрите работодатели - как обгрижват служителите си, за да могат съответно същите да работят спокойно и по-ефективно Peace
А най-ниско платената фирма, в която съм работила, въпреки недостатъците си осигуряваше пари за гледачка на майките, от които имаше нужда да й работят...
Коя е тази фирма , къде ??? Shocked

# 424
  • Мнения: 52
Съпругът ми работеше в Агенция за Преводи ADAPT и всеки месец  заплатата му закасняваше докато се стигна до въобще да няма такава.

# 425
  • Мнения: 2 241
Като стана въпрос за неплащащи заплати, да изтипосам и едни други хубавци - Джуниър 1998 ООД.
Голяма фирма, бедно положение.  Mr. Green

Един от магазините на Фуджи ли е това?

# 426
  • Мнения: 25 707
Един от магазините на Фуджи ли е това?

Май в повечето им магазини е така.

# 427
  • Мнения: 589
Чудя се да си вкарвам ли таралеж в гащите...и трЕбЕ ли ми на баир лозе...затова засега ще спестя името-да не се "спъна тия дни по стълбите"...
 Преди три години ме наеха да гледам детето на един сравнително популярен "бизнесмен" и политик.Големи приказки, голяма изхвърляция беше...на третия месец "забрави" да ми каже, че заминават за провинцията, киснах на входа на кооперацията им до обяд в очакване някой да ми отвори или да вдигне телефона си...по обяд благоволиха да ме уведомят, че семейството ще бъде извън София поне две седмици, но за това време няма да ми се плати, щото, нали, няма да съм  работила...А на следващият ден трябваше да ми платят за  изминалия месец...Измъкнаха се по терлици, завлякоха ме една заплата,отделно, че ме освободиха без предизвестие на практика... а се возеха в "Майбах"...

# 428
  • Мнения: 1 540
Здравейте,
В категория нелоялен работодател поставям "Банско хотели" ООД,и най-вече хотел "Орфей" -гр.Банско.При обещана заплата от 500лв. месечно взимаме максимум 150-190 на месец.При условие ,че аз пътувам от съседен град не мога да си покрия само транспортните разходи.Все още взимам заплатата за април,а очаквам такава и за май и юни.Само не знам дали ще я дочакам.Може би до края на годината ще успея да ги взема.Постоянните оправдания са ,че няма пари.Не че когато има стигат за заплати.Винаги има нещо по-важно за плащане.А ние разходи нямаме -топлим се на слънце,светим си със свещи и нямаме нужда от храна и каквото и да е било.Абе трябва да сме благодарни,че работим , а думата пари и заплата са забранени за използване.
Добре де, ти напусна ли или продължаваш да ходиш на работа? Хем не ти плащат навреме, хем не ти дават никакви пари, а ти продължаваш да им работиш. Ако утре ти въведат и такса за посещение на работното място и нея ли ще плащаш? Съжалявам че съм груба, но не мога да повярвам, че вместо да се махнеш оттам и да си търсиш парите, ти се оплакваш от тях във форума.
Махам се,мила. GrinningСлед няколко дни ми изтича предизвестието.И след това почвам с жалбите до всички възможни инстанции.А днес като попитах за заплата- отговора беше"Освен да се ядосам ,нищо друго не мога да направя.Знаеш ли колко други разходи има,да не мислиш,че сме изкарали милиони?" Sunglasses.Е и аз се ядосах,ако парите не си взема,поне ще им стъжня живота ,това вече е трета такава жалба само за последния месец,със съответните глоби,санкции и т.н.

Мисля, че правиш нещата наопаки. Задължително отиди в Инспекция по труда ПРЕДИ да ви е прекратено трудовото правоотношение. След това от там само ще вдигат рамене! Търси си парите и правата докато сте още в отношения с работодателя.

# 429
  • Мнения: 885
Това не го знаех.Благодаря ти.  bouquetИмам още 3 дни на разположение в такъв случай. Grinning
След днешната изцепка,че не трябвало да имам претенции за заплата,тъй като аз съм си взела парите за април(днеска ми дадоха последните 4,50лв от заплатата за април)а другите още взимали за март.Е аз какво съм виновна ,че почнах работа на 1-ви април не ми ясно ,ама...

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 17:00 от mar4ela

# 430
  • Мнения: 1 540
Това не го знаех.Благодаря ти.  bouquetИмам още 3 дни на разположение в такъв случай. Grinning
След днешната изцепка,че не трябвало да имам претенции за плата,тъй като аз съм си взела парите за април(днеска ми дадоха последните 4,50лв от заплатата за април)а другите още взимали за март.Е аз какво съм виновна ,че почнах работа на 1-ви април не ми ясно ,ама...

Уф, дано повече да не ти се случват такива работодатели. Аз може и да давам съвети, но слава богу, не съм стигала до там. По-скоро съм се поучила от горчивия опит на приятели. Затова наистина отивай бързо в ИНспекция по труда, подай жалба, опиши всичко нередно, та да си спокойна.

# 431
  • Мнения: 885
И аз така се надявам.Досега все на коректни работодатели съм попадала,ама този път улучих късата клечка.Ядосвам се само,че изпуснах страхотна оферта заради тази работа,но пък тази беше с по-удобно работно време,тъй като няма кой да помага редовно с малкия.Но нищо,сигурна съм ,че ще си намеря много по-хубава.Жалкото е ,че ще изгори някой друг на моето място.Затова се надявам повече хора да четат тази тема.

# 432
  • Sofia
  • Мнения: 4 729
Това не го знаех.Благодаря ти.  bouquetИмам още 3 дни на разположение в такъв случай. Grinning
След днешната изцепка,че не трябвало да имам претенции за заплата,тъй като аз съм си взела парите за април(днеска ми дадоха последните 4,50лв от заплатата за април)а другите още взимали за март.Е аз какво съм виновна ,че почнах работа на 1-ви април не ми ясно ,ама...
О, ужас, как са им се откъснали тези 4.50 от сърцето?!?!?!  ooooh!

Пожелавам ти да си намериш страхотна работа съвсем скоро! Simple Smile

# 433
  • Мнения: 885
О, ужас, как са им се откъснали тези 4.50 от сърцето?!?!?!  ooooh!

Пожелавам ти да си намериш страхотна работа съвсем скоро! Simple Smile
С голяма мъка. LaughingЦял ден се чудя къде да ги похар4а. Laughing
Сори за спама.

# 434
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 993
Волтрон - не припарвайте до тях!

Общи условия

Активация на акаунт