Февруари бързо да минава, че през МАЙ ще ставам мама!(17 тема)

  • 11 385
  • 298
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 259
......
Аз да ви попитам, как си обезкосмявате интимните зони? До вторият месец ходех на кола маска и ми беше лесно, но последният път много ме боля и реших да се откажа от тази екстра, за да не направя беля. И сега ми е толкова трудно с бръснача, нищо не виждам от корема Crazy
и аз така до 3-4 месец а сега вкарвам в практика наученото по физика за огледалата и пречупването на светлината и така с депилатоар или с ножааааа Tired Rolling Eyes
а съм качила едва 6 кг ама са само на корем и малкичко на цици.

# 136
  • Мнения: 1 792
оо тая част с обезкосмяването ми е болната тема на мен.аз от колата маска ми се обръщат косъмчетата и затова не ходя и сега елате ме вижте кво чекнене е в банята.с едно огледало по 2 часа 5косъма немога да оправя.голям зор голямо нещо.и после като излезна и се разпищолвам да видя дали няма нещо за дооправяне.абе накратко ГОЛЯМ ЗОР. ooooh!

# 137
  • Мнения: 559
......
Аз да ви попитам, как си обезкосмявате интимните зони? До вторият месец ходех на кола маска и ми беше лесно, но последният път много ме боля и реших да се откажа от тази екстра, за да не направя беля. И сега ми е толкова трудно с бръснача, нищо не виждам от корема Crazy
и аз така до 3-4 месец а сега вкарвам в практика наученото по физика за огледалата и пречупването на светлината и така с депилатоар или с ножааааа Tired Rolling Eyes
а съм качила едва 6 кг ама са само на корем и малкичко на цици.

 ooooh! болна тема.
Браво Маги, личи си кой не е бягал от часовете по физика! Mr. Green

# 138
  • Мнения: 207
То невиждането едно на ръка,ами и с достигането до някои зони ми е трудно - голямо чекнене е,но от шкембето не мога да се завъртя или навеждам - иначе крем депилатоар и самобръсначка.Как ще е в деветия месец - незнам... newsm78 Май трябва да си взема помощник  Joy

# 139
  • София
  • Мнения: 186
Мами,и аз  едва се оправям с този проблем,
не  мога  да се  видя вече,
последния  път  казах на  мъжа  ми че поема  той щафетата Mr. Green Blush

# 140
  • Мнения: 2 910
Маги, така ме развесели с обяснението си Joy
Моят мъж категорично отказва да ми помогне в това отношение. С миналата бременност действах с напипване и огледало, ама мнооого трудна тая работа ooooh!

# 141
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Добро утро, иаз с включвам с кафенцето 3 в 1
За упойките гледам, че има разни варианти епидурална+спинална, само спинална, само епидурална.При последната заради катетъра било хубаво понеже после през него се вкарвали обезболяващите и биле доста силни и хубави.А спиналната била с по- тънка игла...Доста изчетох, но май имам още доста да изчета преди да се реша.От друга страна ако нямаше риск за бебето бих се замислила и за пълната но пък понеже ще е планирано секциото не виждам смисъл, а и все пак искам да "присъствам" на  раждането на детето си.
Страх ме е...много, а хем съм минала по тоя път .Почти родих нормално, а на финала ме оперираха и знам горе долу какво е и при двата варианта. Tired
 За обезкосмяването- действам с бръснача, но скоро мъжО ще се включва, че е невъзможно.То пъхтя като си режа ноктите на кракта, а какво остава за обезкосмяването Twisted Evil

# 142
  • Мнения: 559
Аз вече разредих манипулациите в банята. Така или иначе вече сме си повече като братче и сестриче отколкото като мъж и жена Tired Само през уикенда се сеща, че сме женени...ама го оправдавам милия като гледам какъв кит съм станала  Sick

# 143
  • Мнения: 236
Добро утро и от мен!
За упойката и аз още не съм решила. Към края на месеца ще говоря с доктора и сигурно ще се съобразя с неговото мнение. Все пак той ще оперира и си знае плюсовете и минусите.
За обезкосмяването - проблем от този род ще имам чак към осми - девети месец, както върви шкембенцето. За сега всичко успявам да си видя. Mr. Green Но ще следя за добри идеи, за да съм подготвена. smile3529

# 144
  • София
  • Мнения: 186
Аз вече разредих манипулациите в банята. Така или иначе вече сме си повече като братче и сестриче отколкото като мъж и жена Tired Само през уикенда се сеща, че сме женени...ама го оправдавам милия като гледам какъв кит съм станала  Sick
пак се сеща-радвай се  че  имат е възможност,
на  мен  доктора  ми каза без  секс до края Crossing Arms

# 145
  • Мнения: 147
Доброе утро и от мен, дами.
Веската, и аз се заслушах снощи в новините... казвай бързо като се върнете от преглед, как сте. Дано не ви е засегнало изобщо. И дано пак по новините работят само за сензацията. Уххх, дано...  newsm17

Дами аз вече не виждам нищо "там", та съм казала на мъжа, каквато и както си ме харесва да си ме прави и фризира. Аз бях до тук. И краката вече трудно почиствам с епилатора. Поемам въздух дълбоко няколко пъти, като че ли ще се гмуркам, после издишам силно и гепвам единия крак за няколко сантиметра. После почервеняла се облягам назад да подишам малко и пак... Красива гледка. После се чувствам сякаш съм прекопала лозе Weary.

За раждането и упойките аз се бях паникьосала по едно време, ама ми мина. Някак се поуспокоих. По начало си мисля за цезарово, но май по-започвам да предпочитам нормалното и то само заради това да ми дадат бебенцето веднага, да ми дойде кърмата, да не го натъпчат с измишльотини първия ден. Такива работи. Но ще се упова изцяло на доктора - той ще знае най-добре. За очите ходих в седма при една тросната и неразговорлива смотла, от която нищо не научих, само си излязох с нова рецепта за очила. Пишеше дори на листа че имам оплакване от замъглено виждане със сегашните си очила - НИЩО ТАКОВА, от къде си го измислила smile3511. Мисля да си нямеря нормален очен лекар и да си прегледам очите пак. Частното си е частно, какво да правиш. Е - изключвам семейната ни лекарка - прекрасен човек и гинеколога и акушерката си. Ах, как искам и при тях да си родя, но вече отдавна не израждали. Та затова ще бягам в Токуда и ще си платя, за да не ме третират в най-напрегнатите ми мигове, като добитък някъде другаде newsm12. Мен от това ме е страх - грубо отношение и мизерия в държавните заведения, липса на нормални условия за лична хигиена и... БРРРРРРРР, Настръхнах.

Пълна упойка мисля че се слага само по необходимост или тежка ситуация. Иначе - епидурална или спинална. Спиналната се слага веднъж, а епидуралната по мъничко се довлива през какетърче. Кумата ми роди два пъти секцио с епидурална. Някой беше пуснал хубав линк за двата вида упойки, от сайта на БГ МАМА. Ще потърся след малко да ги пусна пак. На мен ми бяха много полезни да ги изчета.

Ето тук има доста статийки за раждането, секциото, упойките:
http://www.bg-mamma.com/site/content/category/4/28/70/

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 11:25 от DiyanaChar

# 146
  • Варна
  • Мнения: 43
Здравейте Майчета и от мен!

Veskata стискам ти палци нищо да няма.
Мушмуроче честито! Да си я карате със здраве!
За обезкосмяването карам мъжа ми. Той се справя много добре. Аз вече не мога да си достигам сама някои части.  Sad
За раждането още не съм говорила с лекаря. Но със сигурност ще питам за всички варианти. Мисля, че ще бъда в АГ болница. А доколкото разбрах май там е имало някакви лекции всяка сряда за раждането. Някой чувал ли е?

Днес много се въртях докато спях. Вече все по-трудно става. Събуждам се от най-малкия шум.
Лек ден на всички.   bouquet

# 147
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И на мен ми е голяма болка това събуждане от всичко, а след това трудно заспивам и после ме боли глава цял ден.Ето снощи си легнах  в 4 сутринта, а съм станала от 9,30 ...като пребита съм,нормално си спя по 10-12 часа и ми е ужасно гадно като не си получа сънят Confused

# 148
  • Мнения: 258
oncheto - ето ти eдна слаба и с мноооого дълъг врат, ама не е руса ... дано ти свърши работа



и аз момичета действам с огледалце и ножа, ама е ужас, много ми е трудно. Преди ходех само на кола маска, но сега ужасно ме боли, за епилатор баш там не мога и да помисля, така че, ножа е варианта.  Peace

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 16:15 от mutzunkata

# 149
  • Мнения: 102
Ха здравейте и от мен!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Нещо само ми се чете, а ме мързи да пиша.
За обезкосмяването и моя мъж ме е отрязал още с първата бременност и сега не питам, с огледалото каквото се вижда това е, пък като дойде време за раждане незнам, май пак онези касапки в родилния дом ще ме оправят. Миналият път ме бяха порязали с този скапан бръснач, дано сега имам повече късмет Praynig
Момичета споделете купува ли ли сте бебефони и каква марка, а също така и колички, защото хич не ми се обикаля по магазините.

Общи условия

Активация на акаунт