Норвежки моми -20 тема!

  • 14 930
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 515
Благодаря за пожеланията, мили момичета!  Hug
Ето ме отново, с 1 година по стара, но не и помъдряла! Grinning

# 31
  • Мнения: 515
Гизмо, стискам палци!

Не мога да разбера, как не те вземат в тая красива, добронамерена страна! Тук е толкова социално и хората са толкова добронамерени!9Ако не вярваш питай Палачинка  Wink )
Бе да не би с теб нещо да не е наред?!

# 32
  • Мнения: 1 294
Ааами... глууупости в никакъв случай не са добронамерени... искат да им знаеш езика преди да те вземат на работа, аааама, че народ, че и данъци да плащаш после искат нахалниците. А и границите са си заключили и не те пускат да си ходиш после, връзват те с едни пангари и край... никакво тръгване  Wink

# 33
  • Мнения: 515
А, стига бе! Значи мъжо е знаел норвежки и крие! Дали не крие и някоя любовница?! Вах сега вече се притесних!

А за данъците - оооопределно искат да им ги плащаш! Даже ти вземат и в повече (ма ти обещават, че ще ти ги върнат)!

А още по странното е, че в тая задръстена България ми забавят майчинството с по месец най-много, а тук вече 6 месеца си чакам детските! Давайте идеи как да действам! Дали пък да не ги попитам вече? Или пък да не ги притеснявам?! Щото съм забелязала, че тук е много важно никой да не е притеснен! А и сърце не ми дава да притесня тия добронамерени, сърдечни хорица!

Сериозно очаквам съвети как да подходя!

# 34
  • Мнения: 1 294
Хмм, да де, аз за това питам какво предлага Гисмо, щото ако е рядък компютърен специалист, лекар или друг подобен сигурно ще и простят липсата на норвежки ама ако не е, мотивацята на работодателите спада рязко.

За детските не знам, на мен са ми ги изплащали от 1вия месец. Нямам представа защо ви моткат. На ваше място бих отишла да получа смислен отговор.

# 35
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ркб и аз натам съм тръгнала. Сърби ме гърлото и кихам като луда. Така ми почват сенните хреми, ама е още много раноп за тях.

Гисмо и да го отворят, нищо няма да стане, най- много да ти го вземат. Ти какво точно искаш да ти пратят. Да  не забравиш да си поръчаш мартенички. Peace

Сватя иди пак ги тормози, щоти ако ги чакаш, няма и да ги дочакаш.

# 36
  • Мнения: 1 062
Аз си наливам с фервекси и съм уж маааалко по добре, ама да видим следобяд....А за колета могат да ти тръснат солена глоба, не е само вземането....

 palachinka , не си права. Лекар без норвежки Stop На какъв език щe си говориш с пациентите? Това вече сме го предъвкали много пъти. Без език само ако си супер специалист. Това за работа. Но навън, ако нямаш познати сънародници, забрави за социални контакти. Всичко е до време само с английски

# 37
  • Мнения: 1 294
palachinka , не си права. Лекар без норвежки Stop На какъв език щe си говориш с пациентите? Това вече сме го предъвкали много пъти. Без език само ако си супер специалист. Това за работа. Но навън, ако нямаш познати сънародници, забрави за социални контакти. Всичко е до време само с английски

Мда, така си е, а за лекарите не знам, мисля, че ги вземат и без норвежки и им предоставят възможност да го научат на място  newsm78 сега да не се изказвам неподготвена, ама нещо такова съм чувала. А има някои преподаватели в колежа тук (знам от Рогер, той там работи) дето знаят норвежки само на хартия, на практика... ц... Ама са търсени преподаватели дето иначе Норгето няма от къде да ги изкопа.

# 38
  • Мнения: 3 674
А никакви болести...болести махайте сееееее  Joy

Гисмо...я кажи каква работа търсиш? Защо са ти отказали? Ти специалист ли си...ли не си? Можем да помогнем със съветчета.

По принципи Палачинка е казала тук някои неща ... които са само истина отчасти.,..не всичко е така.  Но иначе едно нещо не спира да ме учудва...говорихме си и с Норчето един ден, ами има много хора с доста добър норвежки.

 Отиват в НАВ...и а търсят работа..от там чистосърдечно им казват че този човек има прекрасна диплома и прекарани оценки.

"Абе идиоти с идиоти..не ща ви вашите комплименти..Работа ми дайте , а не комплименти!"

Отсреща пак чистосърдечно си признават че е трудничко за чужденци... newsm78

"Абе идиоти с идиоти..за какво сте си отворили границите за да нахлуе половината европейски съюз у ваща държава...а па не им давате работа.... #2gunfire  що са чужденци... bash"

Егати и системата... Crazy ...Има някои неща  в системата за които тези замръзналите  трябва да помислят...Та и моя мъж е съгласен че системата куца на места.

Така че напълно  те разбирам Гисмо как се чувстваш... Rolling Eyes Но не се отказвай...пробвай. Wink

Иначе ако си тесен специалист./тоест профилиран/..не е задължително да си на ТИ с норвежкия...

Но ако не си...то ще ти се наложи да го снакаш,.... Rolling Eyes ....и дори тогава пак няма гаранция че ще намериш работата която искаш.

Мишел....и ти ли си имала рожден ден ...???не съм разбрала... Rolling Eyes

Честит рожден ден!!! .
...   на патерици!     bouquet

 Пожелавам ти скорошно пристигане тука...и успех в всяко начинание!  Hug

 



Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 13:19 от ЧервеноВинце

# 39
  • Мнения: 1 294
Бобченка, я кажи, закърпихте ли положението този месец до заплата? И оправихте ли дослука с мъжа ти?

# 40
  • Мнения: 1 062
За преподаватели да, и ние имаме лектори само с английски. Иначе докторите трябва да изкарат доста точки на Бергенстест или Блиндерн 3.След това имат курс по медицински норвежки и т.н. Не е толкова просто. Пациентите НЕ СА ДЛЪЖНИ да говорят чужд език в собствената си страна. И с това съм абсолютно съгласна.

# 41
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Абе стискаме зъби, ще издържим, де ще идем.

Тук ми се случи, в най- големия спортен център в града, момчето работещо на рецепцията, да незнае норвежки и говореше само на английски, което е кофти, щото мъжо, примерно, английски незнае и много се изнерви тогава.

# 42
  • Мнения: 1 294
ркб, де, и аз за това говоря а не за ДжиПи-та.

Винска, така си е, но има разлика между това законово едно нещо да е разрешено, т.е. достъпа на работници от ЕУ и друго е да накараш работодателите да назначават. Но ето поляците си работят. Щото предлагат услиги, които се търсят, че и без език работят, даже шефа ми има норвежко-полски разговорик на бюрото си за да комуникира с работника дето дойде да ремонтира едни помещения.
Обаче имам приятелки с икономическо образование за които е много трудно, защото икономисти има и норвежци много дето търсят работа и тогава и най-големия отличник да си трудно ще те препочетат пред местен. Но винска може да потвърди (както и аз) в сфетата на изкуството си е почти предимство да си чужденец. Така че, всичко е според зависи и най-вече е според човека. Нима и в БГ няма хора с хубаво образование дето са на скапана работа? Има си и хора неудачници...

# 43
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ох, да ви кажа и аз отсега се притеснявам, кк ще потръгне мойто търсене на работа. Направо настръхвам  Sick

# 44
  • Мнения: 1 062
Не настръхвай Laughing а използвай времето да си направиш стратегия и малко да поразучиш. Какви позиции се предлагат в момента; ти какво би искала да работиш; на какви отстъпки си готова; какво очакваш от работодателя и т.н. Ти имаш някои предимства Simple Smile език и арбейдстилательсе Laughing

Общи условия

Активация на акаунт