COLIEF: Колики - Теории за причините за тяхната поява при бебетата

  • 8 997
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Искам само да ви попитам, дами, защо всички цитирате търговските наименования? От скромния си опит съм установила, че Саб, Инфакол, Одол и сигурно безчет други (изключая Колиеф) съдържат една и съща активна съставка - simeticone 40 mg/ml. Разликата между изброените по-горе е в аромата. Е, и в цената, но кой ти гледа щом е за златцата ни  Simple Smile
Ние прецапахме през коликите с чай от джоджен, подсладен с кафява захар и Инфакол, даван само в късния следобяд. 

# 16
  • Мнения: 4 784
Adela много пъти съм се чудила, как така уж еднакви съставки, а различен ефект???  newsm78 Ако може някой да ми го обясни.... Ползвала съм и Инфакол и Саб, разликата в ефекта е голяма.

# 17
  • София
  • Мнения: 308
Аз също не съм доволна от капките за колики Колийф. Беше ми много трудно да се мъча да й давам 15 мл. с лъжичка преди кърмене. Тя реве, че е гладна и плюе лъжичката, аз рева че я мъча.  Sad
Пък ефект не забелязах. Добре че бързо свърши шишето.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 335
ЗА МЕН най-добрите са ЕСПУМИЗАН
И ние сме на Еспумизан,но нещо не ни помагат и ве4е незнам дали си вьобразявам,но то4но като му ги дам и тогава запо4ват коликите. Sad

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 243
И на нас Колийф-а не ни помогна особено много .А е прекалено скъп за нищожния си ефект. Не знам дали си въобразявам , но когато започна да давам даден вид капки , ими краткотраен ефект (ден-два спокойствие ) , после очевидно се привиква с тях . Сега сме на Еспумизан .

# 20
 
Adela много пъти съм се чудила, как така уж еднакви съставки, а различен ефект???  newsm78 Ако може някой да ми го обясни.... Ползвала съм и Инфакол и Саб, разликата в ефекта е голяма.
Самовнушение според мен. Извинявай. Няма причина една и съща съставка да работи различно. Понякога и пълнежните съставки имат лек успокояващ ефект. Като да кажем ментола в Саб (правя уговорктата, че понеже при нас това чудо на съвременната фармация го няма, а знам за него от приятелки не мога да изброя всяка съставка), при нас има Инфакол и Одол, разлика в ефекта зилч. Мисля, че колкото повече се вторачва в ситуацията, толкова повече се преувеличава ефекта. Период, без него не може, и аз и ти сме оцелели без Менделеевата таблица. Мен са ме тъпкали с анасоново чайче, за което съм безкрайно благодарна - направили са ме ранен фен на мастичка, узо и перно.  Laughing

# 21
  • Мнения: 756
в предната тема за colief бях писала за това че съдържат ензим , който разгражда лактозата и никъде не се споменава че са за колики , нещо досат усилено се опитват да ги наложаг на пазара

# 22
  • Мнения: 4 784
Adela много пъти съм се чудила, как така уж еднакви съставки, а различен ефект???  newsm78 Ако може някой да ми го обясни.... Ползвала съм и Инфакол и Саб, разликата в ефекта е голяма.
Самовнушение според мен. Извинявай. Няма причина една и съща съставка да работи различно. Понякога и пълнежните съставки имат лек успокояващ ефект. Като да кажем ментола в Саб (правя уговорктата, че понеже при нас това чудо на съвременната фармация го няма, а знам за него от приятелки не мога да изброя всяка съставка), при нас има Инфакол и Одол, разлика в ефекта зилч. Мисля, че колкото повече се вторачва в ситуацията, толкова повече се преувеличава ефекта. Период, без него не може, и аз и ти сме оцелели без Менделеевата таблица. Мен са ме тъпкали с анасоново чайче, за което съм безкрайно благодарна - направили са ме ранен фен на мастичка, узо и перно.  Laughing
Бих искала да е самовнушение, защото никак не съм фен на самовнушението и бързо щях да "прогледна", но истината си е истина - Инфакол-а бяха капките с положителния ефект върху коликите. Разбира се и всяко бебе е различно, едни имат, други нямат колики, но моето имаше и благодарение на сестра ми, която живее в Лондон и ми изпращаше Инфакол, ги нодмогнахме ефективно коликите и ако някоя пратка заъкснееше, тогава прибягвахме до Саб и...истината лъсваше...

Общи условия

Активация на акаунт