Спорт преди да се разбере дали съм бременна

  • 2 933
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 368
Не зная дали ще мога да ти бъда полезна, но ще ти споделя своя опит. Две години преди да забременея започнах да ходя редовно на фитнес и на аеробика, както и на сауна два пъти седмично. В първия месец от бременността съм спортувала повече от активно, защото бях качила няколко кг и го отдавах на хапването по новогодишните празници, когато всъщност съм забременяла  Simple Smile . А всъщност бебчето в мен вече е растяло. Но истината е, че веднага когато разбрах престанах със спорта.

# 16
  • Мнения: 371
Според мен можеш да продължиш,но с по-леки тренировки Peace

# 17
  • Мнения: 535
Щом се чувстваш добре не виждам защо ще спираш.

# 18
  • Мнения: 1 029
аз ходих на аеробика преди забремения, съответно и няколко пъти след като съм била бременна.Не е проблем, стига да се чувстваш добре Peace

# 19
  • Мнения: 8 999
По-скоро движение, а не активен спорт, е препоръчително по време на бременност. Не си прави експерименти, защото, дори статистиката да сочи 0.0001 % риск за плода, ако се случи на теб, за теб ще са 100 %.

# 20
  • Мнения: 492
 Не спирай да тренираш,но премини на по-лека програма. Когато разбереш с точност дали си бременна, поискай да ти разработят нова програма, подходяща за бременни.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Зависи от това колко е трениран организмът ти.
Ако е свикнал с натоварване не е проблем.Е,поне докато незнаеш дали си бременна след това трябва да следиш честотата на пулса ако продължиш с тренировките.Не трябва да качваш повече от 130 удара в минута,защото ако ти се задъхваш какъв кислород можеш да осигуриш и на малкото същество вътре в тебе.
Аз тренирах много през втората си бременност,през третата не,защото тичах след малкия батко нон стоп пък и нямаше кой да го гледа.
С второто правех джогинг до 4-ти месец.До края на шестия бях постоянното присъствие и във фитнес залата.После се натоварвах по-леко само в дом обстановка /у-ния/ и много ходене.  Peace

# 22
  • Мнения: 700
 Аз понеже забременях неочаквано,ще ти кажа,че спортувах доста активно,но организмът сам ти показва,когато забременееш,доколко активна трябва да бъдеш.Около и малко преди деня в който трябваше да ми дойде се чувствах ужасно мързелива за тренировки,просто необичайно за мен не можех да се раздвижа.Мислих,че ме е тръшнала жестока пролетна умора,а то какво излезе Mr. Green
 Така,че вслушвай се в тялото си и не се пресилвай.Спортувай,полезно е!

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не спирай да тренираш,но премини на по-лека програма. Когато разбереш с точност дали си бременна, поискай да ти разработят нова програма, подходяща за бременни.

 Peace

# 24
  • Мнения: 323
Можеш спокойно да спортуваш, без силови упражнения и претоварвания. Ако нямаш проблемна бременност, до края можеш да не се отказваш от това удоволствие Peace.
Peace

# 25
  • Мнения: 176
Аз понеже забременях неочаквано,ще ти кажа,че спортувах доста активно,но организмът сам ти показва,когато забременееш,доколко активна трябва да бъдеш.Около и малко преди деня в който трябваше да ми дойде се чувствах ужасно мързелива за тренировки,просто необичайно за мен не можех да се раздвижа.Мислих,че ме е тръшнала жестока пролетна умора,а то какво излезе Mr. Green
 Така,че вслушвай се в тялото си и не се пресилвай.Спортувай,полезно е!

Точно така  Peace И на мен ми се случи абсолютно същото. Ако си бременна, тялото ти много вероятно скоро ще ти го подскаже.

Между другото, не е вярно това че не трябва да се тича изобщо - ако си свикнала и забавиш достатъчно темпото, няма нищо лошо. Стига да не караш рискова бременност, разбира се. Аз си потичвам по малко (20на минути веднъж-дваж седмично, иначе 6 дни в седмицата съм във фитнеса, но на другите кардио-уреди). Малко некомфортно е тичането, най-вече корема тежи повече, странно е усещането на изместения център на тежест. И понеже ставите се разхлабват при бременност, има по-голям риск да си изкълчиш глезен или да те заболи коляно.

Определено трябва да се намали скоростта - ако преди си тичала 1 км за 10 минути, примерно, направи ги 12. 

Както са казали другите - пулса да е под 130 -- макар че на мен ми казаха 140-150, може би зависи от степента на физическо натоварване на която си свикнала.

Всякакви други кардио-упражнения - кростренажор, колело, бързо ходене - са супер, както и плуването. Колкото повече се движиш докато си бременна - стига да се чувстваш във форма, разбира се - толкова по-добре  Peace

В първите 2 седмици през които съм била бременна без да знам тичах доста - но определено усещах нещо странно. Задъхвах се повече, потях се повече. В края на първата седмица се опитах да тичам 20 километра, но издъхнах на 15тия, а на втората седмица едвам минах 6 км и окапах. (За сравнение, седмицата преди това без проблем си направих 30 км нонстоп, и дори мускулна треска не ме хвана.) Чак после разбрах причината, а сега бебче (слава богу) си расте в корема и всичко си му е наред.

# 26
Момичета! Много ви благодаря за съветите. Аз, както и вие казвате, се вслушах в тялото си, и преминах на по-леки тренировки. Последният път ходих на пътеката. Днес си направих тест и той е положителен!!! Така че преминавам на по-спокоен ритъм на спортуване. Ще ви срещна пак в другите теми Joy
Весело изкарване на Св.Валентин! Желая ви много любов!

# 27
  • Мнения: 700
Момичета! Много ви благодаря за съветите. Аз, както и вие казвате, се вслушах в тялото си, и преминах на по-леки тренировки. Последният път ходих на пътеката. Днес си направих тест и той е положителен!!! Така че преминавам на по-спокоен ритъм на спортуване. Ще ви срещна пак в другите теми Joy
Весело изкарване на Св.Валентин! Желая ви много любов!
Ей,страхотно!!! GrinningМного се радвам за теб! HugЖелая ти една много лека и приятна бременност и здраво и много сладко бебче в твоя живот!

# 28
  • Мнения: 176
Чудесна новина - Честито! Сега бъди спокойна, и не се чуди ако първите 3 месеца едвам ти стигат силите да качиш един етаж стълби.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 500
Няма проблеми. Аз също интензивно спортувах, вдигах и тежести без да знам, че съм бременна. Ден преди да видя положителния тест бях във фитнеса с мъжа ми и се подложих на доста голямо физическо натоварване. Споделих притесненията си с гинеколога и той каза, че няма никакъв проблем, тъй като ембриона още не се е оформил. Дори през бременността се препоръчва лек спорт, без тичане и вдигане на тежести, разбира се.
Честито за бебето! Лека бременност!

Общи условия

Активация на акаунт