Втора МАРТенска принцеса има тука,пожелаваме и здраве и сполука!

  • 9 120
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 354
Добро утро и от мен, мами!
Искам да питам тези от вас, които вече са официално в болинични 45 дни преди раждането - взехте ли си обезщетението? Моя позната излезе на 7ми и са й казали парите да ги чака април  #Crazy
е това на мен ми се вижда странно

# 256
  • Мнения: 3
добро утро мами,аз също съм от 1 февр в май4ински но нямам идея кога трябва да ги взема първите болни4ни затова и аз ще съм благодарна ако някой каже пове4е инфо

# 257
  • Мнения: 107
добро утро ! Hugя какво хубаво слънце има днес зна4и ще го използваме...
танзен- моя болни4ни е от 23 януарино все още пари нема и ще отида накрая да видя какво става...
isihia80 -питаи си доктора от кога трябва да ти издаде болни4ния и като го подадеш следва великото чакане:)
относно това за яденето и пиенето на мляко аз не смятам да го ограничавам по никакъв начин ,с баткото проблеми не сам имала аи няма да го гледаме под похлупак тва бебе ...за6тото не само различната храна е вредна за не знам си кво ами кой ще погледне въздуха които дишамеили другите неща така че... Hug hahaha бре къв философ сам станала Joy
Цветелина много благодаря за инфото ще гледам да си извадя и аз такъвПик и да видим..кой крив кой прав  bouquet
лек ден ви пожелавам.. без болежки и пълен само с хубави новини

# 258
  • Мнения: 63
Добро утро, сладурки!
Да ви се похваля - вчера едни от най-добрите ни приятелчета казаха, че ще се женят. И ни поканиха да сме им кумуве newsm44 Много сме щастливи и горди от предложението.
Само че трябва да започнем отсега да събираме парички. Сватбата ще е юни.
А засега ще се посветим в очакване на най-хубавото нещо- нашето бебче!
Между другото, взели ли сте вече нещо на татенцата за 14-ти. Моля, дайде идейки
Лек и хубав ден на всички

# 259
  • Мнения: 473
Cvetelina кажи къде точно го проверяваш това ,защото аз си имам ПИК.
https://benefits.nssi.bg/EGN
Ще ти излезне като грешка, но натисни Continue to this website (not recommended). и трябва да ти се отвори страницата
А за да стигнеш до по-горният линк който съм ти дала, отиваш в сайта на НОИ
http://www.noi.bg/ след това в Справки => Справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН

# 260
  • Мнения: 62
добро утрооооооо Hugаз днес сам нещо много тъжна Sadбебка мърда много малко и се тревожа.а исках да попитам този ПИК от каде се взима?

# 261
  • София
  • Мнения: 595
Леле, Дея  Shocked Как само си го описала-кратко,точно,ясно, стегнато,последователно и...подробно...Направо ми стана зле  Confused

И аз съм доволна-тази нощ ставах само веднъж до 00 и се наспах маааалко по-добре. Не планувам излизания или поне не на далечни разстояния, че нещо кръста вече едва ме държи...И най-важното...снощи най-сетне си наснимах бебешките покупки, сортирах ги за пералня и днес почвам да ги мятам...Не съм ги качвала в общия албум, защото си ги качих в един мой личен, и ме домързя да ги качвам втори път. Който иска може да ги разгледа тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id=218865&view=1&photo=1 с парола: baby

Цвети, ПИК-асе получава в стая 106 в НОИ след попълване на една молба там на място.

# 262
  • Мнения: 18
Добро утро, мами!
Аз днес съм малко по-добре, сигурно до утре, но както и да е.
Дея, Къдричка, не се ядосвайте за мебели, въпреки че е неприятно, просто няма защо да си тровите нервите. Много мие лесно да приказвам, ама айде.
Деситка, за книгата за кърменето - аз, като човек, който не излиза, си я поръчах по нета от тук http://www.bgbook.dir.bg Струва 5.15 с доставката, казаха, че ще я донесат утре.
Isihia80, пия хапчета по тази схема от две седмици, след като внезапно влязох в болницата. Истината е, че два-три дни всичко е ОК, но после изведнъж се започва - контракция след контракция и почти нищо не може да ги спре. От лекарствата спират за 2-3 часа и после пак. Явно ще е така до края.
Оф, Дея, не се настройвай така за раждането, иначе съвсем ще изперкаш. На лекцията на 9 месеца, както каза акушерката, отиваме да се случи най-хубавото нещо в живота ни, на място, където хората не са ни врагове, а са там да ни помогнат и трябва да отидем щастливи!  Hug Повтаряй си го това, вместо да се шашкаш! Имай предвид, че аз съм най-голямата пъзла на земята, но се опитвам да мисля само хубави работи. 
Хайде сега желая хубав ден на всички!   bouquet

# 263
  • Мнения: 955
Благодаря,аз тъкмо щях да се похваля че го открих и пише че ведомостта е от 12-02-2008г.Това означава че днес утре трябва да ги имам по сметката.
Ама много ги бавят бе.Все пак това са си 2месеца.добре че е мъжо,ако разчитам на тях......... ooooh!
За сега мамите със снимки имат моите 5т.,казвайте ако има и други.

# 264
  • Мнения: 326
Деситка*, мерси за инфото за цените на Sebamed. Това си е полезна информация. Аз все още не съм решила дали да ползвам тях или бебешката козметиката на Mustela. Между другото в тези аптеки съм чувала, че доста неща са по-евтини.

Аз още чакам да ми преведат една част от болничните за декември. Предполагам, че утре ще ги преведат. От НОИ събират информацията за болничните в сряда и правят преводите в четвъртък!

П.П. Не знам, дали на вас ви се случва, но вече поне от седмица се събуждам с изтръпнала дясна ръка, при положение, че спя на ляво. И май ми се подува, но вечер. Това май е някаква екстра на бременността.

Аз днес пак гласувах за Били и Тanzen, пуска ме да гласувам всеки ден. Това не е ли странно?

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 10:42 от Roniboni

# 265
  • София
  • Мнения: 595
Времето днес е толкова прекрасно, че за първи път ми се прииска беба вече да е факт, да си я сложа в количката и да поема към Южния парк Flutter

Но вместо това, реалността ме сблъска със съвсем разлина картина-съседка от 1 етаж (бабичка) си простира прането (в т.ч. и гащи) на въже опънато между дърветата в градинката зад блока, като междувременно си е пуснала до дупка ТВ, за да слуша през отворения си прозорец "Дързост и красота"  Shocked Олеле-мале...ще падна просто  Rolling Eyes

# 266
  • София...........
  • Мнения: 961
Здравейте:) и хубав ден на всички!

Тanzen, имаш и от нас по 5 точки  Wink

п.п. Roniboni, ти явно си някаква "тежка хакерка"  Wink, на мен не ми дава възможност за тези снимки да гласувам повече засега Sad

# 267
  • Мнения: 83
Здравейте smile3507не съм спала.Заспах към 24:00 и до 02:00 ставах 3 пъти до 00 ,а после моя мъж (хремав)като захърка,че до 06:30 и в -7:30 станах да приготвям малката за градината.Имах цяла нощ контракции.Срамната кост и всичко от вътрешна страна на бедрата чак до колената ме боли.Нямам сили за нищо.
Дея,мила не му мисли толкова,някои от нас вече поне веднъж са го минали този път.Питай Олимпия например.Не се умира от това.Аз раждах по-среднощите по  спешност,че бебето си губило тоновете и всички тези манипулации минаха като на съм ,а въпреки спешното ми състояние аз се бях ухилила като пъпеш newsm47и така в 03:30 часа влязах в операционната и в 03:40 имах бебе,в упойка съм била много сладка и съм говорила пълни глупости smile3532после само си спомням как се опитвам да си отворя очите за да си запомня бебето и така..........не е страшно.Просто не обръщай внимание,тези неща се забравят бързо Hug
И аз съм в депресия и рева за щяло и нещяло,никак не се чувствам добре,че на първото тържество  по случай 08.03 на дъщеря ми ,вместо да ми казва милите думички на мен ще ги казва на баща си newsm45,никак не се чувствам добре.Ще избягам от болницата smile3514,никога не съм се разделяла от нея и това ме убива.

# 268
  • Мнения: 2 022
Дестика, много сладки покупки. Със здраве да си ги ползвате с бебка, когато му дойде времето.   bouquet

Момичета, в Jumbo има ли изобщо горни чаршафчета, които са като торба?

# 269
  • София
  • Мнения: 595
Дестика, много сладки покупки. Със здраве да си ги ползвате с бебка, когато му дойде времето.   bouquet

Момичета, в Jumbo има ли изобщо горни чаршафчета, които са като торба?


Не, няма...Въобще не предлагат торби...

Общи условия

Активация на акаунт