Време за почивка

  • 6 066
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.

# 16
  • Мнения: 5 370
Вдигала съм скандали и е имало ефект. Но и съм заплашвала. Как-не питайте.
Апропо, българинът само от заплаха разбира. Оня ден по такъв начин разкарах спряна пред входа таратайка на очеваден нахал.
Следващият етап е да си купя базука. Някой да вижда друго решение? newsm78

# 17
  • Варна
  • Мнения: 677
Hey ya, ти четеш ли изобщо какво пишат другите? Никой никого не кара да помни къде има бебе и къде не. Въпросът е, че трябва да има елементарно възпитание и да се спазват елементарни правила - щом това време е отредено като време за почивка, въпрос именно на елементарно възпитание е да не притесняваш хората по това време в домовете им. Дори и там, където няма бебета!

# 18
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Детето ми спи на шум  Peace
 При първото звънене не се буди но когато са нагли да звънят като на пожар е логично да се събуди вече  Confused
 А за това да си вършат работата съм съгласна но ние сме 8 етажен блок с по 2 апартамента на етаж  Tired Е как уцелват точно този звънец винаги не ги знам  Tired
 За водата жената сама ми предложи да оставям бележка с цифрите от водомера и така и ще правя  Peace
 А и във входа има домоуправител който се занимава с всичко та толкова ли когато говорят с него не могат да го попитат кой му е звънеца... Има син който не излиза  Close
 

# 19
  • Мнения: 5 370
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.

Добро чувство за хумор имаш, оценям го. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 018
И аз отдавна си изключих звънеца на вратата и домашният телефон отварям в моментите, когато малкият спи, GSM-а на вибрация...уф, а трябваше това последното поне, да го науча да спи на шум  Tired

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добро чувство за хумор имаш, оценям го. Mr. Green

Къде видя хумор?
И двете ми деца спят на невъобразим шум, ако се налага.

От друга страна, ако някой не желае да бъде притесняван от случайни хора е в правото си да сложи съответната лепенка на звънеца си или направо да го спре.

# 22
  • Мнения: 5 370

Къде видя хумор?
И двете ми деца спят на невъобразим шум, ако се налага.

Нито аз, нито Станислав можем да спим на шум. Аз  съм по-чувствителна от него и се събуждам от най-малкото шукване даже. Той сега по не чува, откакто порасна, но ако на мене някой ми пречи да спя-ставам  по-зла и от оса.
Та затова го изтълкувах като шега в първия момент. Thinking

# 23
  • UK
  • Мнения: 1 351
 А защо трябва да слагам лепенки???  newsm78 Защо трябва аз да се съобразявам с наглостта и безочието на невъзпитани хора  newsm78
 Живях в Франция няколко месеца... Е там извинете ама няма и муха на ти бръмне  Peace
 А и не мисля, че ако детето ми спи на шум е добре за него... Доказано е, че ако има шум мозъка не си почива и детето се изнервя повече... но не ми беше това въпроса... как си гледам детето!!! Просто ми писна АЗ да се съобразявам с наглостта и арогантността на хората...

# 24
  • Мнения: 17 546
Ами у дома всички са благословени със здрав сън. Завиждам им благородно! Sad Аз обаче работя на смени, нощни в това число. На синовете ми с приятелите война водих, да се научат да чукат на вратата! #Cussing out Отне ми повече от година. Сега се боря със съседката над нас да не си пуска прахосмукачката, която бучи като реактивен самолет, в 7,30 сутринта, щото нямало кога ooooh! Може пък и да съм успяла, не я чувам напоследък (пу-пу!). Така че знам какво ти е. Никой няма да се съобрази, хората са безцеремонни и няма вече никакви правила за нищо. Така че взимай каквито мерки сметнеш за нужно, за да се спасиш, но най-добрата идея, както са ти казали идруги преди мен, е да научиш детето да спи на шумно, на светло и така няма да се влияе съня му от такива фактори. Peace

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
А ако детето не заспи в 14,00 и не се събуди в 16,00? Какво правим тогава? Пак ли съседите са невъзпитани?
Сложете си ръката на сърцето и си спомнете вие, когато правехте ремонти, гледахте ли си часовника непрекъснато, за да не пропуснете 14,00? Едва ли.

# 26
  • UK
  • Мнения: 1 351
А ако детето не заспи в 14,00 и не се събуди в 16,00? Какво правим тогава? Пак ли съседите са невъзпитани?
Сложете си ръката на сърцето и си спомнете вие, когато правехте ремонти, гледахте ли си часовника непрекъснато, за да не пропуснете 14,00? Едва ли.

 Е слагам си ръката на сърцето и си казвам... Винаги съм се съобразявала с комшии и с околните. Когато бях дете ме прибираха в 13ч и съм излизала отнова в 16ч както и музиката не е звъчала по- това време. Детето ми е още малко и спи по 3 пъти на ден. Единственото време когато разчитам, че ще се наспи най- добре е през тези часове  Peace
 Ама защо трябва да се чувствам виновна  #Crazy
 

# 27
  • Мнения: X
Научи детето да спи на шум.
Така ще направиш живота по-лесен за него, за себе си и за околните.

Или се изнесете в някое планинско село.


А, баш!  Peace
Много по-лесно ще ти е да научиш детето да спи на шум, отколкото съседи и прочие да се съобразяват.

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Никой не те кара да се чувстваш виновна, Мегита.
Така тръгна разговора... от звънеца и инкасаторката, та до невъзпитаните съседи.
Идеалният вариант е да живеем в малка къща в прерията, ама на! - живеем в блокове. Толерантността трябва да е взаимна, разбира се. И моите съседи не са идеални, ама се търпим. Сигурно и децата ми им лазят по нервите като играят, ама си мълчат - и те са имали малки деца.

# 29
  • Мнения: 17 546
........ И моите съседи не са идеални, ама се търпим. Сигурно и децата ми им лазят по нервите като играят, ама си мълчат - и те са имали малки деца.
Там е работата, че не мълчаха моите съседи, а предполагам и тези на Мегита няма да мълчат! Когато моите деца бяха малки, децата на съседите ми вече бяха за женене и съседите мрънкаха за щяло и нещяло! Един катил си позволи да ми се кара, че сина ми се качил на дървото в градинката пред блока и ял круши Shocked Е, сложих го на място съседа мил, да си насади крушата на балкона! Всякакви хора ги има по блоковете и няма угодия за никого, за съжаление...

Общи условия

Активация на акаунт