Ами децата, които обичат да си похапват?

  • 2 542
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Ами и моето си хапва  Rolling Eyes На 9м е 11.500 кг и въобще не смятам да я ограничавам  Crossing Arms Екстра си е ,защо всички деца трябва да влизат в някакви норми Confused,те се раждат с различно тегло,ръст,ген, не могат да бъдат еднакви  Naughty

# 16
  • Мнения: 27 524
За деца с неконтролируем апетит, режимът и ограничването са задължителни  Peace
Познавам много деца с невъздържано поведение относно яденето - дете на годинка тъпче по една тава баница и после повръща, дете на 8 месеца тъпче в устата си цял банан с двете си ръце и се дави и му се гади, но тъпче и преглъща, или вижда нещо за ядене на друго дете и се впуска и го тъпче в устата си като някое умряло от глад животно... съжалявам, но картинката е гнусна и жалка. В подобни случаи трябва да има контрол и възпиране. Прекомерното ядене и тъпкане на храна никога не води до нищо добро и е последното нещо, което е показател за здраве. И колкото повече майки го разберат, толкова по-добре.
Синът ми е на 2г и половина и тежи 12кг, без да е слаб или недохранен, даже напротив.
 
Аз чакам снимки, че иначе никой няма да ми повярва и тогава ще пусна тема, на наш приятел, който на 11 месеца тежи 23 кг... гротеска...  Confused

# 17
  • Мнения: 9 814
Сама ще прецениш дали детето ти се чувства добре с тези килограми. Важното е да бъде здраво. Принципно теглото и ръста до 2 г. възраст не са определящи за това колко ще са високи и колко ще тежат децата като порастнат. На 1 г. и 6м. момичетата трябва да са високи 81,7 см +/- 3,6 и да тежат 11,4 кг +/- 1,3. Това са норми от таблицата /приета от МЗ/, по която педиатрите определят дали ръста и теглото на децата  е в норма.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 330
Дъщеря ми е от ящните, особено месо Laughing. Тежи към 12 килограма, но е висока 90 см. От както се роди не спряла да мърда, върти, сега вече ходи и тича. Метнала се е и на баща си, и на мен. И двамата сме високи, бащата е почти два метра. И двамата ядем по много, аз повече от тинейджър  Embarassed. Хич не ме притеснява, но я виждам, че е по-скоро слабичка, никога не е имала гривнички, не е била пухкава.

# 19
  • Мнения: 581


 
Аз чакам снимки, че иначе никой няма да ми повярва и тогава ще пусна тема, на наш приятел, който на 11 месеца тежи 23 кг... гротеска...  Confused
   #Crazy Това наистина не е за вярване. Shocked
Е не си представям как родител би допуснал да се стигне до там, освен ако това свръх тегло не е свързано с някакво заболяване.Горкото дете, дано по-нататък се нормализират нещата.
 Само за сравнение: дъщеря ми е на 6г. висока 1.20м, тежи 19.5кг. и не е злояда, хапва си стабилно.Обаче има доста храни, които консумира в ограничени количества.
 Много се извинявам за отклонението от темата, но направо се втрещих като прочетох последното изречение на Блонди.
 

# 20
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми не е лаком, но не е и злояд. Хапва си нормално. Но качва стабилно - сега е на година и почти 7 месеца и е около 15 кг - утре сме на консултация. Не е дебел, даже няма гънки. Така че всичко е до дете.
Естествено такива случаи като описаното от Блонди са ненормални. #Crazy

# 21
  • Мнения: 46 518
red, оставам с впечатление, че си я мериш вкъщи  newsm78 имай предвид, че мерките може да не са точни, аз съм го докарвала до 2 кила разлика, в сравнение с кантара на педиатъра, а сантиметрите въобще не можех да ги хвана до скоро, то не стои мирно диването  Mr. Green но това е само за инфо и при посочените, детето ти пак е в границите на нормалното  Peace

За деца с неконтролируем апетит, режимът и ограничването са задължителни  Peace ...

Според мен точно такива ограничавания водят до още по-голям глад и стремеж към ядене, децата започват да се крият, да ядат тайно и т.н. Това с банана съм го виждала точно при дете, което е ограничавано  Tired а беше ограничавано, не защото е дебело, а защото така си беше решила майката (режим демек ...).

За баницата - нали се сещаш, че не се е качила сама на масата Wink Изходът е от бебета да им се възпита вкус към здравословната храна, ако на масата се слага подходяща храна, колкото и да яде, няма да му стане нищо, но ако му слагаш банички, мекички, шоколадче и подобни, апетитът към тях се засилва, всеки човек го усеща и по себе си, едва ли съм единствената, при която е така ...

# 22
  • Мнения: 84
Малкия е 14кг. и не е дебел, няма гънки, няма корем по цял ден хвърча как да надебелее

red

 


За баницата - нали се сещаш, че не се е качила сама на масата Wink Изходът е от бебета да им се възпита вкус към здравословната храна, ако на масата се слага подходяща храна, колкото и да яде, няма да му стане нищо, но ако му слагаш банички, мекички, шоколадче и подобни, апетитът към тях се засилва, всеки човек го усеща и по себе си, едва ли съм единствената, при която е така ...


Точно така "не е луд този който яде баницата, а който му я дава"

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Според мен, ако тежеше по-малко, би била недохранена. Щом се движи много, ясно, че ще яде много.

# 24
  • Мнения: 2 757
Ако не е дебело детето не виждам защо да се ограничава. Може пък да има просто по-бърз метаболизъм. Моят ужасно злояд син на същата възраст беше даже по-тежък. Хем не яде, хем не се спира, хем изглежда якичък, като че ли всеки залък му се лепи. И аз се бях запритеснила, че не се храни и хората ми се чудеха, понеже синът ми никак не е слаб. Мерки се вземат само ако детето е прекалено дебело или слабо, не се чувства добре, няма енергия, болно е и т.под.

# 25
  • Мнения: 1 910
Според мен, ако давате здравословни неща - не е проблем храненето.

Блонди, как успяваш да си толкова убедена за всичко. Поздравления.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 951
Да си похапват, но и да се оставят да играят на вън повече.
Когато играят освен че изразходват повече но и по-рядко се сещат че са гладни.

# 27
  • Мнения: 676
Като цяло не мисля, че килограмите са много ние сме на вашата възраст и сме горе-долу на същите.Синът ми също обича да си хапва и бих казала,че яде доста повече от другите деца около нас, но си наддава нормално,защото не се спира за минута на едно място, но съм му създала и режим на ядене -закуска,обяд,следобедна закуска и вечеря и никакви такива солети,снаксове,закуски и бисквити между храненията, а и да уточня, че такива неща с изключение на бисквитите от време на време въобще не му давам.Не намирам за нормално да се тъпчат децата с боклуци и после да не ядат нормално ядене.Ако не яде боклуци не се притеснявай - при всички случаи е по-добре детето да яде отколкото да е злоядо.

# 28
  • Мнения: 5 940
Синът ми е на осем месеца, висок е колкото твоята дъщеря и тежи почти толкова. Единственото, което според мен му е в повече са бузките, но тях ги има при почти всички бебета. Съжалявам, че нямам налична снимка като е голичък-няма никакви гривни, просто му е по-широк гръдния кош, по -едър е. Роди се 4.100, просто расте по-едър. Непрекъснато дивее, не спира за секунда, пропълзява цялата стая за минути, иска да става по мебелите,  подскача, ако е в мен, се върти във всички посоки и т.н.
Смятам, че е много по-добре детето да има апетит, отколкото да вървиш след него и да се чудиш как да му набавиш необходимите хранителни вещества за неговата възраст.
От няколко седмици, вероятно заради "зъбоникнене", бебчо отказва месни и зеленчукови пюрета и осъзнавам какво е да имаш злоядо дете, определено е притеснително. Единственото, което е необходимо да се прави е да се дава здравословна храна и да се стимулира двигателната активност на детето. Килограмите са относително нещо, просто структурата на  децата е различна. Генната обусловеност също е важна.

# 29
  • Мнения: 1 897
За деца с неконтролируем апетит, режимът и ограничването са задължителни  Peace
Виждам, че това изречение стана повод за дискусии.
 Мисля,че Блонди имаше предвид децата при които лакомията се е превърнала в нещо като 'болестно състояние' и прехранването им води до повръщане и свръхнаднормено тегло, което си е притеснително наистина.
 Блонди, може да ме поправиш, ако греша.    bouquet
 Всички останали, които казваме, че не ограничаваме децата си относно храненето, говорим за деца с добър апетит, които се хранят с охота, енергични са и изразходват много енергия.
 За да поясня какво имам предвид, ще дам пример с моя син. Храни се с  апетит,  почти винаги изяжда цялото количество, което съм предвидила за закуска, обяд и вечеря. Между храненията, когато поиска да яде нещо - не му отказвам, а предлагам плодове.Много е жизнен и енергичен, непрекъснато е в движение, има и добър метаболизъм-може би за това не е дебел, нито пухкав. По-скоро е толкова як и здрав,че трудно го удържаме с баща му,когато реши да се инати и тръшка. Но и при най-малкия намек за неконтрулируема лакомия, преяждане (особено ако е системно) или натрупване на наднормени килограми, бих се притеснила и обезателно ще взема мерки.  Hug

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 08:33 от Ulia

Общи условия

Активация на акаунт