Търся донор на яйцеклетка-дайте съвет.

  • 103 473
  • 738
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 25
Честит празник, дано наистина Богородица чуе молбите на всички  Praynig

Emilia Maria, аз лично не намирам това ти желание за каприз.
Нормално е да не искаш да кажеш на детето си, че е от донорска яйцеклетка.
Нормално е при положение, че с мъжа ти сте със светли очи, няма как да се роди дете с тъмни очи,
явно на някой не им е ясно това за фенотипа, и за това са помислили, че е каприз.
При хора брюнети, може да се роди дете скандинавски тип, защото те носят и двата гена за тъмни и светли очи и коси.
Важното е какво ще си говорите с лекаря, който ще ти прави процедурата.
Успех и дано  опита ти се увенчае с успех  Laughing

Благодаря ти, Fellindra!

Докторът е виждал мъжа ми и се надявам да прояви разбиране...

Знам, че щеше да е много по-лесно, ако това така наречено мое "изискване" не съществуваше или аз не плащах данък обществено мнение.

Вчера се регистрирах в този форум. Има ли някой, който наистина да е намерил донор на яйцеклетки онлайн или тук сме само нуждаещи се в очакване някой дарител да попадне на този форум и реши да ни пише, за да предложи помощта си?

# 556
  • Мнения: 7 488
При хора брюнети, може да се роди дете скандинавски тип, защото те носят и двата гена за тъмни и светли очи и коси.
Това не го знаех, благодаря ти, че сподели  Simple Smile

Моля, но това се учи още в 8 клас по биология  Laughing

Вчера се регистрирах в този форум. Има ли някой, който наистина да е намерил донор на яйцеклетки онлайн или тук сме само нуждаещи се в очакване някой дарител да попадне на този форум и реши да ни пише, за да предложи помощта си?

Моля те, не се занимавай с такива неща. Има хора всякакви, ако искаш да те изнудват, това е друг въпрос.
Сега някой да не се обиди, знам че всички които пишат тук и даряват, го правят с благородна цел и от сърце.
Но има и такива които четат и пишат лични съобщения с определена цел.
Все пак си в клиника, те си знаят работата. За това там не ти казват почти нищо,
защото да нямате досег една с друга, за да се премахнат тези разногласия между двете страни.
Не сме чак толкова богати, че да ни изнудват.
Според мен човек когато реши да прави такова благородно начинание, го прави без задна умисъл.
За това Хиляди благодарности на момичетата които помагат на нас да сме щастливи някой ден!

# 557
  • Мнения: 138

             Божия Майко,   Застъпнице на всички жени,   смили се над мен.
         Прости ми всички грехове.   Моля те, Божия Майко,   Изпрати ми детенце,
         съжали самотната ми душа.   Направи така, че да родя,  И винаги ще помня твоята милост.
         Ще възпитавам детето си във вяра към Господа наш.  Майко Божия,
         обгърни ме с твоята благодат и помогни да зачена,  да износя чедото си и да го радя в мъки
         за укрепване на силите и волята твоя.
                                                                                                                                               Амин
          Emilia Maria............ :   Hug    много истинска и силна молитва . Ще се моля за теб на Богородичка и Св.Мина.   Praynig .  И дай Боже много скоро откриеш своите сини очички .
               
          p.s.     Тази тема четеш ли http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=627488.165#bot

 

# 558
  • Мнения: 25
Благодаря ти отново Fellindra!

Това, което ме притеснява е дългият списък на чакащите и това, че вече съм в напреднала младост и нямам време за губене. Знам, че повечето момичета тук са в подобно положение. Затова реших да потърся алтернатива онлайн и да видя дали не мога да ускоря нещата. Не, че ми липсва търпение, но нали всички тук знаете, че и донорската яйцеклетка не е панацея и всяка една процедура е с неясен край.

Искам да му бъда майка на това дете, а не баба.

Относно донорите, които в много от случаите са съгласни да "даряват" срещу парично възнаграждение, бих казала, че те са в своето право да искат това и е редно да получат нещо в замяна. Все пак те ще ходят в продължение на 2 седмици на прегледи и инжекции в клиниката, за да станем ние родители и да се радваме на децата си цял един живот.

Не съм богата и не бих могла да платя сумата, която регламентирано искат в клиники като Щерев или тази в Плевен, но все пак смятам, че е редно да "дадеш", за да "получиш". Знам, че не се намирам на пазара и тук не става въпрос, за търговия, а за дарителство...


# 559
  • Мнения: 4 737
Благодаря ти отново Fellindra!

Това, което ме притеснява е дългият списък на чакащите и това, че вече съм в напреднала младост и нямам време за губене. Знам, че повечето момичета тук са в подобно положение. Затова реших да потърся алтернатива онлайн и да видя дали не мога да ускоря нещата. Не, че ми липсва търпение, но нали всички тук знаете, че и донорската яйцеклетка не е панацея и всяка една процедура е с неясен край.

Искам да му бъда майка на това дете, а не баба.

Относно донорите, които в много от случаите са съгласни да "даряват" срещу парично възнаграждение, бих казала, че те са в своето право да искат това и е редно да получат нещо в замяна. Все пак те ще ходят в продължение на 2 седмици на прегледи и инжекции в клиниката, за да станем ние родители и да се радваме на децата си цял един живот.

Не съм богата и не бих могла да платя сумата, която регламентирано искат в клиники като Щерев или тази в Плевен, но все пак смятам, че е редно да "дадеш", за да "получиш". Знам, че не се намирам на пазара и тук не става въпрос, за търговия, а за дарителство...


Напълно споделям само, че повечето пишещи тук донорки на яйцеклетки искат дори и суми, равни на инвитро процедурата, като например  цената заплащана в клиника Надежда ... Да дават ни частица от себе си, но те го правят не за да помогнат на нас ... а единствено и само на себе си Peace
Разбира се, има и момичета с огромни сърца, които осъзнават нашата мъка и болка и които го правят от сърце, какъвто е и акта на даряването  bouquet

# 560
  • Мнения: 1 846
Искам да му бъда майка на това дете, а не баба.
Ще му бъдете. Peace
Разбирам, сърказма и това, че единственото ми изискване (ако изобщо съм позиция да поставям такова) е прозвучало като каприз!
Не искам да се опрявдавам пред никого, а само да споделя че аз, моят съпруг както и нашите родители са светлооки. Бих желала да си спестя неудобное въпроси, като например: "А на кого е с тези тъмни очи детето". Тава не е суета! Аз не искам дизайнерско бебе. Само се моля да е здраво и ако е възможно да е мой фенотип. Смятам, че и повечето брюнетки, които са се изсмяли на поста ми, биха се почувствали неловко с дете от скандинавски тип. Рзбира се, знам че ще има и такива, които няма да имат нищо против да разкажат на всички, че са забременели с донорска яйцеклетка (моя колежка го направи миналата година), но моят случай не е такъв.
 
Не беше сърказъм, просто попитах макар че точно тук наистина нямате право да искате точно такъв род неща. Това, че донорката ви ще е със сини очи не означава че и детето което ще имате ще е синеоко. По скоро зависи и родителите и какви са може и тъмнооки да са. Мои роднини са така двама тъмнооки, а дъщеря им синеока. Чие е това дете не е тяхно ли?! Има и много други подобни случаи лично аз познавам. Черноока майка и баща с пъстри очи, дъщеричката им е синеока.
За жалост наистина писането ви звучи като нахалство, без да имам стремеж да ви обиждам.
Искрено ви желая успех с това да имате бебе, ако случайно не се окаже синеоко пак го обичайте и то заслужава любов дори и да не е синеоко.
Не желая да казвам с какви очи съм, но почти всичките ми роднини са синеоки, но не бих върнала зеленеоко или пъстрооко дето, дори и чернооко макар че не си падам по този цвят очи поради лични причини с не добри асоциации нищо друго. Но не бих върнала такова дете стига да си е мое. Цвета на нищо няма значение, поне за мен. Но наистина ви желая успех сбъдването на мечтата за бебе.     bouquet

Emilia Maria, аз лично не намирам това ти желание за каприз.
Нормално е да не искаш да кажеш на детето си, че е от донорска яйцеклетка.
Нормално е при положение, че с мъжа ти сте със светли очи, няма как да се роди дете с тъмни очи,
явно на някой не им е ясно това за фенотипа, и за това са помислили, че е каприз.
При хора брюнети, може да се роди дете скандинавски тип, защото те носят и двата гена за тъмни и светли очи и коси.
 
Лично аз мисля, че ако яйцеклетката не е на дамата която пише а сперматозоида е на мъжа и то и без друго детето не е нейно. Но е на мъжа и, но от друга жена(може би това ми е много трудно да го приема звучи ми гадно Sad ).
Желая на всички тук УСПЕХ  Heart Eyes
Това за брюнетите звучи хубаво въпреки, че до някъде е вярно.
Мои роднини са с тъмни очи -кафеви, а дъщеря им е синеока защото част от гените на родителите на мъжа са със сини очи. Лично аз също се имам за блондин Laughing Но това е друга тема в която не ми се навлиза.
Успех момичета.    bouquet


Emilia Maria, аз също намирам желанието ти за напълно естествено. Все пак, имаш право да искаш дете, което ще прилича на вас двамата, поне що се отнася до цвета на очите и косата. Това ще спести много неудобни въпроси и многозначителни погледи от страна на "доброжелатели"...
 
Никой не е споменал изискване за цвят на коса, а само на очи затова и попах дали има други изисквания.
Моя позната има черни очи и черна кожа, а дъщеря и е синеока русокоса и с бяла кожа. Е, да питали са я дали е нейна и дали не са я откраднали обаче какво значение има като тя си е нейна? Хората могат да говорят каквото си искат....не можеш да ги спреш.
И не съм доброжелател в кавички, само попитах! Peace
Успех на всички. Heart Eyes Hug

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 08:59 от Съншайн

# 561
  • Мнения: 7 488
Съншайн, тук ставаше въпрос за потребителка която изявява някакво желание, произлизащо от генофонда който носят тя и мъжът и.
Тя е права, защото наистина няма как тъй като те са носители на гена светли очи, светла коса.

По принцип аз никога не съм заявявала какво дете искам, не съм питала даже каква е донорката, защото това за мен е без значение, не съм и помисляла даже, че може да носи друга кръвна група, защото съм нямала претенции даже и за това.
Макар, че когато се попълват документи си пишеш изискванията. Но на практика, когато си притиснат до стената, нямаш много голям избор, и всичко това остава на заден план.
Аз разсъждавам така: Това дете ще е мое, не зависимо на кого е яйцеклетката.
Това дете ще се развива в мен и сърцето му ще бие под моето сърце.
Искам да му дам цялата любов и нежност на света, да бъде възпитано като достоен човек, и в крайна сметка то си е една отделна единица, която си има свой собствен живот, който никой по никакъв начин не може да притежава и контролира освен самия индивид.

Извинявай, че понякога сме толкова мнителни, но в предвид ситуацията в която сме поставени, понякога се намират хора които си нямат и на представа през какви емоционални и психически натоварвания преминаваме, се изказват негативно и ни обвиняват, че сме капризни и трябва да сме благодарни и на това което ни се предлага.
За благодарността единствено тук можем да я изразим, защото все пак нямаме достъп до човека направил този благороден жест.

# 562
  • Мнения: 1 846
Съншайн, тук ставаше въпрос за потребителка която изявява някакво желание, произлизащо от генофонда който носят тя и мъжът и.
Тя е права, защото наистина няма как тъй като те са носители на гена светли очи, светла коса.


Peace Лично аз не успях да прочета някъде, че е руса. Може да съм пропуснала. Извинявам се, че темата тръгна в друга посока.
Успех на всички.    bouquet

Извинявай, че понякога сме толкова мнителни, но в предвид ситуацията в която сме поставени, понякога се намират хора които си нямат и на представа през какви емоционални и психически натоварвания преминаваме, се изказват негативно и ни обвиняват, че сме капризни и трябва да сме благодарни и на това което ни се предлага.
За благодарността единствено тук можем да я изразим, защото все пак нямаме достъп до човека направил този благороден жест.
Аз мисля, че всеки човек заслужава да има дете. Мисля, че сте добър човек. И ще се радвам, ако по-малко майки имат такива или подобни проблеми. Според мен всеки проблем свързан с липсата на дете, без значение от причината е болка на този който преживява липсата. Така, че в подобен или сходен проблем хората стават съпричастни. Не съм искала да обидя никой по никакъв начин. Знам какво е да ожидаш за дете....но това не е за тази тема. Надявам се да ме разбираш.
Успех още веднъж на всички  Hug

Последна редакция: чт, 16 авг 2012, 10:21 от Съншайн

# 563
  • Мнения: 7 488
Не се притеснявай, трудно се обиждаме, а и в крайна сметка всеки е свободен да си изрази мнението Laughing

Колкото повече се говори и дискутира даден проблем, толкова повече се приближаваме до разрешаването му.

В крайна сметка всички се борим за един и същи резултат, дали със собствен или чужд генетичен материал, важното е да дем всичко от себе си за децата които толкова желаем  Laughing

# 564
  • Мнения: 2 249
Наистина дискусията малко се измести от темата Sad
Аз мисля, че родителите най-добре могат да преценят съобразно техните конкретни обстоятелства дали искат или не искат да кажат на своето бъдещо дете, че е заченато с донорски клетки (яйцеклетка или сперматозоид). И ако не искат да кажат на детето, нормално е да имат изискване за очите конкретно, защото цветът на косата не е толкова важен, но цветът на очите се подчинява на законите на генетиката. И желанието на родителите за цвят на очите не го смятам за каприз, а за напълно нормално нещо.
Каприз за мен би било да се търси донор, примерно вегетарианец, или с определено образование, Нобелова награда по нещо си , интереси в областта на екологията или любител на котките и разни такива неща.
А за наследяването на цвета на очите наистина се учи в училище по биология (там е с едни мушички), че:
1) Тъмните очи са с доминантен ген, а светлите очи - с рецесивен.
2) От двама родители с тъмни очи, но майка на един от двамата със светли очи, МОЖЕ да се роди бебе със светли очи като бабата.
3) От двама родители със светли очи НЕ МОЖЕ да се роди бебе с тъмни очи.

# 565
  • Мнения: 138

           За жалост наистина писането ви звучи като нахалство, без да имам стремеж да ви обиждам.
                 Искрено ви желая успех

       Съншайн.... Hug   Казано е не съди , за да не бъдеш съден . Никой от нас не знае какви изпитания му предстоят.  Praynig  Да благодарим на природата , че е милостива към нас. Трябва да помним ,че всички отрицателни наши мисли се връщат обратно в/у България и децата ни .
  Защо ли е по лесно да размахваме пръст ,отколкото да сме състрадателни и милостиви.

# 566
  • Мнения: 138

Това, което ме притеснява е дългият списък на чакащите и това, че вече съм в напреднала младост и нямам време за губене. Знам, че повечето момичета тук са в подобно положение. 

Искам да му бъда майка на това дете, а не баба.

           Emilia Maria........   Hug Ако силно го искаш няма как Бог да не отговори на искренната ти майчина молба . Вярвам , че много мами като мен ще се помолят за теб  Praynig Praynig   bouquet

# 567
  • Мнения: 138
Не се притеснявай, трудно се обиждаме, а и в крайна сметка всеки е свободен да си изрази мнението Laughing
Колкото повече се говори и дискутира даден проблем, толкова повече се приближаваме до разрешаването му.

В крайна сметка всички се борим за един и същи резултат, дали със собствен или чужд генетичен материал, важното е да дем всичко от себе си за децата които толкова желаем  Laughing
        Felindra........ Hug  Peace  Достатъчно сте изстрадали дори само от факта, че имате здравословен проблем за разрешаване ,за да си позволяват здравите да  нараняват душите ви . На толкова болезнени процедури се подлагате и с толкова химия ви тровят в името на това да дарите живот . Толкова сте силни и всеотдайни - достойни сте за най-искренно уважение.  bouquet

# 568
  • Мнения: 25
Здравейте момичета,

Не очаквах „моите сини очи” да предизвикат такава полемика в този форум.
Смятам, че НЕ е задължително всеки да помни уроците по биология, нито пък да прави справка с Гугъл, за всяко нещо, което не знае. Достатъчно е всички тук да бъдем толерантни един към друг, защото сме сродни души и се нуждаем от помощ или... взаимопомощ.

Все още не съм попълвала формуляри в клиниката и все още не съм официално включена в т.нар. „програма”. Ще се видя с доктора през септември, за да обсъдим подробностите. Преди това се надявах да „опипам почвата” като потърся  повече информация в нета. Вече съм наясно, че предлагащите са малко, а търсещите много и това най-вероятно е повод  напрежението, което се създава дори във виртуалното пространство.

Тъй като тук, май, никой не ни търси, за да ни предлага помощ, а ние основно комуникираме помежду си, ще си позволя да обсъдя с вас някой въпроси, които пряко касаят успеха на всяка една процедура.  Като за начало, молко подробности за мен:
Започвам с това, че бях от късметлиите, които забременяха от първи опит по фонда на 40+г. (това ми беше втора бременност, първата беше спонтанна).   Два месеца по-късно последва спонтанен аборт, кюртаж, и смяна на клиниката, тъй като реших, че в другата мога да имам „късмет” до края. И точно тук започнаха мъките. Направихме снимка на тръбите (бяха ОК), на която се виждаше някаква тъмна сянка върху матката. Докторите решиха, че това може да са сраствания след аборта и се налага оперативна хистероскопия, за да се потвърди. Направихме я веднага, след което ми казаха, че всъщност не е имало сраствания. Така и не разбрах каква беше тъмната сянка.

Чак след година успях да се включа за втори опит вече на 41++г., но той беше неуспешен. Въпреки огромния брой  яйцеклетки, които произведох (12) и отличните хормони (ФСХ 7), нямаше имплантация.  Докторът каза, че може причината да се крие в малката миома, която имам и предложи да я махнем с още една хистероскопия. След като я направихме, каза че не е сигурен дали я е отстранил, тъй като лигавицата вече била почнала да расте. Близо година се опитвахме да събираме яйцеклетки на естествен цикъл. Между отпуските и конференциите на клиниката и множеството ми спонтанни овулации точно преди пункция, успяхме да съберем само 3 ембриона. 

В края на миналия месец (вече на 42+++г.) започнахме последната стимулация по фонда като докторът реши да експериментира с една нова инжекция (Елонва), която е достатъчна да покрие стимулацията необходима за първите 7 дни. Резултата беше катастрофа – развиха се само три ембриона  и то с лошо качество, така че докторът реши с тях да ми трансферира и другите 3 събирани на естествен цикъл. На трансфера ми каза, че вече е готов с новия план за действие. Когато десет дни по-късно  (след отрицателния кръвен тест) го попитах какъв е той, отговорът беше – донорска яйцеклетка.  Същия ден се регистрирах тук.

Причината да споделям всички тези отегчителни подробности ( изместващи основната тема) с вас е, че след  многобройните човъркания в лигавицата на матката ми, тя почти изчезна. Забременях с лигавица 13.5 мм, а сега дори с глобулите Еротон  и  след слагането на т.нар. „лекарство”,  едва достигам до критичните 7 мм. Дори най-качествените яйцеклетки не биха могли да помогнат, ако ембрионите няма къде да се имплантират. Изобщо не смятам, че трябва да се пристъпва към нов опит, докато първо този проблем не бъде разрешен.  Докторът каза, че това е негова грижа, но тъй като през последните 2 години не успяхме да постигнем никакъв прогрес, реших че и аз трябва да се погрижа като единственото, за което се сещам че мога да направя е потърся информация в нета  и ви помоля да споделите вашия опит.

Разбирам, че някой момичета тук вече са правили опити с донорски яйцеклетки. Мисля, че ако те са били качествени, най-вероятните причини неуспеха биха били тънка лигавица или нелекуван имунологичен проблем.

Моля да споделите вашия личен опит,  както и това какво правите, за да се подготвите за процедурата, докато чакате да дойде вашия ред в клиниката  или подходящия донор ви се обади...

Предварително благодаря на всички, които ми пишат.


# 569
  • Мнения: 4 737
Emilia Maria Проблема с яйцеклетките се решава чрез използването на донорски яйцеклетки, имунологичните проблеми се преодоляват чрез различните терапии за целта и не само те са сред причините за един неуспех при един такъв опит. Слагам в това число и мъжкитя фактор, който е много важен също тук, за жалост при някои от нас го има и него ...
Аз (извини ме), но няма да изложа повече нищо, около случващото се с мен и около мен ... причини затова колкото щеш! Смятам, че и досега достатъчно казах, написах споделих, разбраха ме някои неразбраха мнозина, а за хорската злоба и ненавист просто нямам думи, затова си казах СТИГА и замлъкнах ... нищо лично и към никого! Отворена съм за всякакви въпроси, помощ и пр., но вече само на ЛС Rolling Eyes  bouquet
Желая най-искрено и чистосърдечно на всички успех Hug  и дано, скоро сбъднем съкровената си мечта, мечтата за дете Praynig

Общи условия

Активация на акаунт