вградено казанче или не

  • 7 869
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
  На нас като къртиха улей, за да вкопаят канала и тръбите (местихме мивката), спукаха стената. В коридора мазилката изскочи. Добре че не падна стената. Кангото си е опасна работа.

# 16
  • Мнения: 2 865
Вградено! Ако има повреда се маха панела с копчетата за водата и се ремонтира от там. Виждала съм цял хотел в Гармания с вградени казанчета ако беше толкова проблематично едва ли щяха да рискуват. За разликата във визията няма какво да говорим.

# 17
  • Мнения: 2 379
  На нас като къртиха улей, за да вкопаят канала и тръбите (местихме мивката), спукаха стената. В коридора мазилката изскочи. Добре че не падна стената. Кангото си е опасна работа.
Явно стената ви е много тънка.
Ние нямаме подобен проблем със стените.

Ако има повреда се маха панела с копчетата за водата и се ремонтира от там.
Точно така.

# 18
  • Мнения: 189
И на мен вграденото казанче ми харесва много повече.Незнам само дали ще има място в нашат баня от 3-4 кв. м, ама това е друга тема.
И аз знам, че се ремонтира от бутона. Peace

# 19
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Не разбирам за какво удължаване говорите. Thinking

  Е.... ???? Баси!!! Вкара ме в почуда. Да не мислиш, че се вкопава в стената? То не е 3 сантиметра. Пред него се вдига преградна стена от гипсокартон, който се облича с плочки.

Не мисля!! Сигурна съм-нашето е вкопано в стената и това го знам с 10000 % сигурност. И стига с тези глупости-разбиване на баня, префасониране дрън-дрън!!!. Целия механизъм на казанчето се разглобява и вади през отвора на активатора, стига ремонтиращия да е обучен и да знае как, а не да е първия срещнат водопроводчик.

По темата-аз лично съм ЗА вграденото казанче.

# 20
  • Мнения: 3 153
Цитат
ЗА вграденото-красиво е, пести място, а и не сме имали проблеми за момента.

хайде сега да ми обясниш как го спести и откъде това място и като го спести за какво го използва... нека стане некой проблем с казанчето и да се видиш в приключение и ще говорим пак  Mr. Green

п.п. вие жените май само се чудите ква глупост да измислите и да вгорчите живота на майсторите и мъжете си....
Ами аз не знам ти на какво казваш "вградено", явно във ваше село са няк'ви различни, но в нашия случай всичко е вградено в стената, тоалетната чиния е от така наречените "прави" и е долепена почти за стената, така че въпросните 20-30-40 см, които отнема едно външно казанче са спестени.....Но явно всичко под половин метър не го броиш (ти и другите, които мислят, че не се пести място)!
А по въпроса защо "сме се събрали да се чудим с к'ва глупост да вгорчим живота на мъжете си" - мисля, че няма какво да се коментира,......явно си достатъчно "феминен", за да си уплътняваш времето точно в този форум! Да му мисли "мъжът ти".

# 21
  • Мнения: 1 561
Благодаря, отговорхте ми за всичко, което ме интересуваше.
ще преценим според нашата квадратура и колко ще струва.

# 22
  • Мнения: 1 561
И само да отбележа, винаги ще се намери някой да се заяде за нещо, май  някой ровят тук за да си изливат негатината енергия.

Престанете, срам нямате  #Cussing out

Всеки си има възгледи и мнение, ако не сте съгласни, подминете и това е.
Всеки може да прецени кое  е  полезно и вярно и за кое да се съмнява.



# 23
  • София
  • Мнения: 6 088
Ех, и на нас ни се искаше да си направим вградено казанче, но тоалетната ни е съвсем мъничка, а стената ́и е външна за апартамента и май нямало как да стане ... За разбиването мисля, че би се наложило в някакъв краен случай, иначе се действа през отвора, доколкото знам...

# 24
  • Мнения: 2 379
ний у наше село на тоалетната викаме или нужник или клозет  hahaha и клозет под 5 кв. м. за нищо не го броим... всъщност и ние сме с вградено и невградено казанче - кофа тип 10 л. пластмасова с дръжка - когато си искаме си я слагаме у кенефо, когато си искаме си я махаме - ако ний тясно...

колкото до злобното коментарче отдолу - просто жената гледа челядта на село и аз идвам у градо да ползвам компютър и интернет, че жената иска да гледа дицата помодерному - от мнения от форумо... та тя искаше да вграждаме и кофа 5 л. тип плостмасова с дръжка у кенефо и затова я гледам тая тема и ви чета простотиите....
Joy Joy Joy

И понеже аз тук се опитвам да бъда полезна все пак, намерих една техническа схема и на чертежа е отбелязано, че дълбочината на резервоара, който се вкопава в стената е 8,2 см. Peace

# 25
  • Мнения: 2 891
Чакайте сега, обърках се! Аз ли съм в грешка, че си мисля, че пред вграденото казанче се слага гипокартон, на който е поставен бутона и плочките? Как се вкопава в стената? Колко са дебели тези вътрешни стени, та да понесат такова разбиване?

Не е ли това методът?

# 26
  • Мнения: 8 999
Може да се монтира зад изкуствено създадена преграда /от лесно разглобяеми материали/ и така да няма проблем при евентуално разваляне. Но със сигурност изглежда по-добре.
Аз съм абсолютен карък по отношение на всякакъв вид казанчета - досега в живота си не съм сдобла и употребявала нормално работещо казанче, та в този смисъл, бих се въздържала от такова за вграждане. Ето - чисто нов моноблок, закупен преди 1 г., работил не повече от 6м. вече се развали. Как да го зазидам в стената!!!

Общи условия

Активация на акаунт