През месеца на виното и любовта е 22-рата Kанадска тема

  • 16 390
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 713
Верно е, че чубрицата тук не е като нашата. Ама аз нали всичко оставям за в последния момент и не успях да си събера подправките. Аз съм маниачка на тази тема и имах сигурно около 30-на вида в БГ. То май и тук толкова ги направих вече. Та почти през целия път голямо вайкане падна що не съм си ги взела.  Laughing Но пък тук наистина намерих всичко. Без дивисил, излъгах.  Simple Smile

# 61
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
...Вие кой квартал бихте ми препоръчали? newsm78

Марго, в Монреал има много квартали, хубави  или лоши, две мнения трудно съвпадат...едни искат при българи, др. не искат, черни, бели или жълти съседи се приемат различно, има англофонски, има франкофонски...за едни евтини, за други скъпи!
Ей това е много точно казано  Joy
Кот-де-неж е доста добър избор за начало - дават по-лесно квартири на новодошли без гаранции, цените са приемливи, има много българи за добро или лошо, има много магазини с хранителни продукти близки до нашия вкус, транспортно е много добре уреден, намира се в средата на острова - демек равномерно отдалечен от повечето точки и където и да почнете работа в началото няма да е на другия край на града. Наистина има и доста неприветливи елементи там но квартала като всеки друг си има по-добрите и по-лошите зони. БГ училището, хора и библиотеката, също са там така че ако искате да ги ползвате без излишна загуба на време то този квартал ще е удобен избор за начало.

А за подправките тук няма и лимонена киселина - демек лимонтозу. Абе доста неща няма или не са същите, но с времето се свиква - или ги забравяш или се снабдяваш с тях от БГ. Ценовите разлики също не са за пренебрегване.

# 62
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Mimeto_uae, при нас едно от най-платеното е строителството, работа се намира всякаква /но за първо време може и да не много платена, а и не това, което желаеш да работиш/, наемите са високи, квартири не се намират лесно, за детски градини се чака, но винаги си е до късмет /2 години е преувеличено за Калгари/


Привет мили мами!
Ние вече сме с визи и летим през май месец,но май има обрат в плана и вместо към Торонто сме към Монреал,поне засега Mr. Green

MamaMargo, много хора не знаят, че дори и да кандидатстват през френската процедура могат да кацнат и да си останат да живеят в английската част на Канада, тъй че ако ще се чувствате по-добре в Торонто, няма защо да си сменяте плановете

# 63
  • Мнения: 1 199
Момичета, благодаря ви за отговорите за сусама  bouquet
Аз тази хомеопатка още не мога лично да я препоръчам, защото още не ни е минало първото интервю. А и при нашия бебчо нещата ще са малко неясни, защото отиваме по-скоро превантивно, да избегнем по-нататъшно алергизиране ако може. Скоро ми попадна една статия за отитите при децата, написана от педиатър в Сейнт-Жустин. Най-често отитът бил бектариална инфекция, но 80 процента от случаите се лекували и без антибиотик. Пишеше че трябва да се дискутира рискът и съответно дали да се дава АБ или не с лекаря. някои лекари предпочитали да се изчака без антибиотик колко беше, 2-3 дена ли беше, не помня точно, но мога да проверя, и чак тогава да се дава АБ. Ама някои родители предпочитали по по-бързата процедура, че да спестят време. При деца с чести отити се препоръчва или в сезона на отитите всеки ден да се приемат съвсем малки дози АБ, или да се слага някаква тръба - хирургично. След 6-годишна възраст обикновено отшумявало. Ппонеже отитът започвал с хрема преди това, добре било нослето да се почиства по-често с физиологичен разтвор, това е нещо като превенция на отита. За детските градини в Кебек - не се ли чака само за най-субсидираните? Лека вечер!

# 64
  • Мнения: 5 713
За детските градини в Кебек - не се ли чака само за най-субсидираните?
Чака се за всичко що е 7$.

# 65
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
За детските градини в Кебек - не се ли чака само за най-субсидираните? Лека вечер!
При нас се чака и за частни детски градини от по 35 долара на ден и за полу-субсидирани от по 20-30 долара на ден, а за 7 доларовите си е направо мисия невъзможна особено ако детето е първо и е под 18 месеца.

# 66
  • Мнения: 3 932
...Наистина има и доста неприветливи елементи там но квартала като всеки друг си има по-добрите и по-лошите зони. БГ училището, хора и библиотеката, също са там така че ако искате да ги ползвате без излишна загуба на време то този квартал ще е удобен избор за начало.

Всъщност аз не съм писала конкретно за КДН в постинга си, идеята ми беше, че не е единственият квартал, удобен за живеене и, че това, което за един е минус, за друг е предимство...в този ред на мисли.
А между другото, този уикенд КДН е доста застъпен в програмата ми, днес бях там сутринта и леко попремръзнах (оттам може да те лъха леко на негативизъм), утре пак съм там на гости....баси влече ме бе  Mr. Green

А сега сериозно, възползвам се от темата за КДН, за да ви питам ако може да ми препоръчате някаква зала, сграда, организация, където да може да се съберат около 30-тина човека в културна обстановка. Сещам се на прима виста за Бребъоф, или???

# 67
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
МИНЕрВАта аз не съм и казала, че си писала за КДН. Просто ми хареса определението ти за кварталите и ме поразвесели.
Последните ми спомени от КДН хич не са студени умираше се от жега ама явно си е до консиерж - на моите познати консиержа не е от спестовните.
Нямам особено оригинални хрумвания за сбирката ти - в някои блокове има такива зали ама трябва някой познат дето ще присъства да ти я наеме май. Сещам се и за бюфети или за бг-ресторанта ама там ще искат и да ви сервират.
Да беше лятото щях да ти кажа да ходите на пикник ама сега .... студ.

# 68
  • Мнения: 743
Ей много дебела стана работата с кебапчетата ,с толкова отзивчиви мами има да черпя..... Joy
Много ви благодаря момичета,добих горе долу представа,на място ще се решава то е ясно  Mr. Green
От сега правя списък за кръгли тави ,дивесил ,лимонтозу,чубрица и т.н срещу още информация  Wink

# 69
  • Canada
  • Мнения: 272
mama Veni - аз използвам grapefruit seed extract (има специално за уши) за лечение на отит. Поне до сега два пъти съм лекувала моя син с това и със затопляне на ушичките. Но хващам отита в най-ранна форма. Лекар ми е казвал обаче, че при повече от 5 отита на година е добре да се сложи тази тръбичка, за която heureuse е споменала.

# 70
  • Мнения: 5 713
От сега правя списък за кръгли тави ,дивесил ,лимонтозу,чубрица и т.н срещу още информация  Wink
Ааааа виж си'я аз " работя " на по- високо ниво.  Joy  Joy

# 71
  • Мнения: 3 932
МИНЕрВАта аз не съм и казала, че си писала за КДН. Просто ми хареса определението ти за кварталите и ме поразвесели.

То грешката е в моя телевизор, всъщтност в началото на постинга ти прочетох:
........"Ей, това НЕ е много точно казано" и хукнах да се оправдавам...к'во да го прайш, ЕГН Sick

# 72
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте на всички!
Привет на МамаМарго и на Мимето!

Аз като прясна-прясна новодошла да си дам акъла също - в началото търсете апартамент със краткосрочен наем - ние намерихме 3-месечна квартира, през което време си търсим по-свястно място. А пък ако не намерим за трите месеца, то винаги можем да удължим още 3 - все пак не е едногодишен договор.
За работата не мога да дам съвет - ние още търсим, а за детските градини - мога само да кажа, че е ужасен кошмар - в момента търсим някоя, за да мога да си почна френските курсове след месец, но не знам дали ще намерим.  Rolling Eyes

Ето ви една карта на града да се ориентирате - на мен ми е много полезна:
http://mtlmap.com/
Може да се види в сателит също, а може и да отбележе спирките на метрото за по-лесно ориентиране.

А като говорим за градски транспорт, днес бях страшно разочарована от един "младеж", който не пожела да ми помогне да си сваля количката от автобуса (понеже имаше пряспа сняг до задната врата) и най-нахално ми вика да изляза от предната врата, а трябваше да разместя куп хора за да се добера до там!  #Cussing out Пфу!

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 04:29 от TarikMom

# 73
  • Мнения: 5 713
А като говорим за градски транспорт, днес бях страшно разочарована от един "младеж", който не пожела да ми помогне да си сваля количката от автобуса (понеже имаше преспа сняг до задната врата) и най-нахално ми вика да изляза от предната врата, а трябваше да разместя куп хора за да се добера до там!  #Cussing out Пфу!
Свиквай. Тук има много невъзпитан народ. Както и обратното, разбира се. Мен да видиш как ме лашкат всяка сутрин в автобуса, хем съм бременна. Ама аз съм " темерут " и не ми пука. Пък за квартирите, аз нашата си я харесах от раз и то от България още. За нищо не бих я заменила, а и квартала също, поне за близките години.

# 74
  • Мнения: 313
А как се познава , че детето има отит ?

Общи условия

Активация на акаунт