Нормално ли е да занимават децата ни/10годишни/със св. Валентин

  • 8 028
  • 167
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Идеята на празника е хубава и е точно за такава възраст. Нищо лошо няма да им се разтупкат сърчицата от романтични изживявания. Обаче да им поставят за задача да напишат любовно писмо ми се вижда прекалено. Ами ако не всички деца са влюбени? На тези, които не са писането ще им се стори отвратително знаимание, да си смучат от пръстите захаросани пожелания.  Simple Smile Нека си празнуват, но без учителски организираници.

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Според мен отново иде реч за криворазбрана традиция.
Деца не пишат любовни писма.
Те пишат писма за приятелство.

И намирам за много по-уместно да ги занимават с приятелството, отколкото с разни други неща, за които не ми се иска да отварям дума въобще.

Вместо да се дърпате като магарета "сакън, тоз празник не е наш", измислете как да го използвате в полза на децата.

# 17
  • Мнения: 985
Reza, спомням си аз колко бях задръстена на 10. Днешните деца са много по-напред с материала. Моята дъщеря, особено като сгафи, винаги ме пита с укор в гласа:"А ти днес знаеш ли, че не си ми казала "Обичам те!". Аз може да съм й го показала по 1000 начина, но друго си е да го чуеш. А моите родители нямаха време за такива лиготии. Отбелязвам им като минус, че не се постараха да ме научат да изразявам чувствата си с думи.

Помните ли кое е изречението на 20 век?

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 11:29 от LidiS

# 18
  • Мнения: 526
Та,това ми е въпроса.
Защото в у-щето на сина ми се правят огромни плакати със сърца,изписано на тях на n-брой езици"обичам те",а имат и задача да напишат любовно писмо Shocked-това в четвърти клас.Нима тези деца разбират какво е любов???Толкова объркват децата,че миналата година то отиде и ми купи подарък за св.Валентин.Няма какво да се учи в у-ще ли?Имат страшно много да наваксват,а учителите ги занимават с глупости 4 дни.
Да не говорим,че този празник не е и  наш.

Права си да се ядосваш! Вместо да ги учат за нашия си празник-Трифон Зарезан, ги учат на глупост-да рисуват сърца и да пишат любовни писъмца! Как може едно дете да го  занимаваш с такива ненужни неща? Ама и учителите са едни........С първа награда за некадърност!

# 19
  • Мнения: 6 993
А на нашия празник как да ги учат - да им сипят по едно винце, да ги заведат на кръчмичка  newsm78

# 20
  • в Низината
  • Мнения: 705
Идеята е хубава, според мен. И да, децата разбират какво е любов и е добре да бъдат стимулирани да изразяват чувствата си, в случая чрез Валентинките.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не съм чула учителите да ги карат да правят нещо насилствено по повод св. Валиентин.
Но моята щерка (също в 4-ти клас), вече ме е уредила с подарък. За баща си днес щяла да купи.
Де да знам... Понеже аз лично не тача тоз празник, ми се струва излишно да ме затрупва със сърца и с картички, колко много ме обича. Искам да го показва... Въобще чуствата се изразяват не на хартия...

# 22
  • Мнения: 526
А на нашия празник как да ги учат - да им сипят по едно винце, да ги заведат на кръчмичка  newsm78

Разбира се, че не! Да ги учат каква е идеята, защо и как е възникнал. Това имах предвид.  Peace

# 23
  • Мнения: 583
Няма нищо по хубаво от обичта! Само на този ден се сещаме, че съществува и децата ни растат в свят на убийства и лошотия. Нека поне един ден да говорят за любов и чувства, които трябва да са винаги в душите им. Не бъдете толкова пуритански настроени.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
И за Трифон знаят те, няма да си оставяме традициите я! Все пак градските деца са по-засегнати от валентинските истории, но е хубаво да им разказваме по-подробно  и за другия празник точно, защото си е нашенски.

# 25
  • Мнения: 3 810
не знам до колко децата биха се справили с такава тема.  newsm78
Чувства, които могат да изпитват са едно, обяснения в любое- нещо, което не са изпитвали още- съвсем друго.
Мисля че такава задача е непосилна за 10 г. деца. Виж валентинки да си разменят- може  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 15 466
Само аз ли си мисля, че освен, че е чужд празник е и празник на търговците?

# 27
  • Мнения: X
Ох, не знам, аз хич не го харесвам този празник. Изобщо не виждам какъв смисъл има и носи много повече негативни емоции, сигурна съм. После се почва, ма защо не ми купи еди какво сиииии, защо цветето не беше розаааа, защо не ме заведе тааам, бля - бля. Не мисля, че трябва да има специален ден за влюбените, влюбените могат всеки един ден да си направят празник и е редно всеки ден да показваш на любимите си, че ги обичаш, а не по задължение точно на еди кой си ден. Да не говорим, че хич не е наш празник - вярно, няма лошо, важно е поводи да има, ама 90% от хората не знаят грам каква му е историята.

# 28
  • Мнения: 494
Само аз ли си мисля, че освен, че е чужд празник е и празник на търговците?
Не, не си го мислиш само ти...Комерсиалността му най-ме дразни мен...Че не е наш, не ме вълнува толкова, но ако трябва точно по темата да кажа нещо, ще кажа,че това че занимават децата цели 4 дни с него е пълна безумица...Да им се чуди човек...,че си нямат все едно толкова друга работа...
 Иначе, аз лично мисля, че децата в 4 клас вече знаят какво е любов(поне в основни линии, но то пък знае ли напълно някой какво точно е тя, че и на 30 или 60 години да е). Нека го споменат(например в "час на класа"), няма лошо...Аз дори се навивам на акъла на 7-годишния ми син(при това от няколко години вече) да купувам сърчица и цветя на разните му там харесвани от него момиченца, колкото и лигав да ми е тоя празник на мен.. За Трифон обаче също знаят моите момчета-зарязват с дядо си лозите, правят венчета от тях и така...

# 29
  • Мнения: 4 733
в у-щето на сина ми се правят огромни плакати със сърца,изписано на тях на n-брой езици"обичам те"
А в училището на дъщеря ми слагат кутия на първия етаж, където всеки може да пусне любовно обяснение до съученик от своя или от съседен клас ooooh! И това в основно училище Shocked Явно целта е поощрение на любовчийската нотка в душите на децата  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт