Отговори
# 15
  • Мнения: 2 018
Да не би да ти приспадат осигуровките и затова да си останала с впечатлението, че са те излъгали  newsm78 Аз бих ги попитала, на какво основание ми е намалена заплатата.

# 16
  • Мнения: 290
Послъгват си да!
Някои повечко, други по-малко.
При двама от предишните ми работодатели лъжите им бяха многобройни.
А и аз начинаеща и не смеех никак да противореча или да си защитя правата.
Иначе на последното ми интервю послъгаха само малко  - и то в заплатата!
Но пак е по-добре в сравнение с предходните ми две работи,където лъжите бяха в почти всичко.
на всичкото отгоре в едната от тях са имали намерение да местят офиса в друг град.
Скарват се със счетоводителката си и тя внезапно напуска.И няколко месеца какво да правят - хоп намират мен и ме лъжат за перспективите на самата фирма, на развитието ми в нея - дългосрочно!!!
А те вече бяха започнали да уреждат нещата в другия град по местенето.

На едната работа такива неща чух на интервюто за заплащането и раб.време - а като отидох: бачкане и безпаричие! И на двете места бях само по 9 месеца.

# 17
  • Мнения: 526
Някои написаха, че кандидастващите и те послъгвали. Така, истина е. Но е адски гадно когато те наемат с оферта: работно време от..до.., на длъжност...., заплата..... и в един момент разбираш, че си прецакан най-мазно! Не говоря за малките фирмички, а за голяма (банка). Ето зато ва се чувствам разочарована и прецакана.
Мисля, че се намес и работодател-прави сте да се сърдите за поукрасените автобиографии.
На предната ми работа интервюто беше на 3 етапа според йерархията. На последното очакваха да чуят нещо като лъжа, защото на двете предходни казах самата истина и когато си повторих думите те останаха очаровани и офертата им отговаряше на действителността. Рядкост са такива работодатели.

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 140
И на мене ми представиха нещата по съвсем друг начин.Лъжат гадовете. #Cussing out

# 19
  • Мнения: 3 405
Някои лъжат, други - не. Не можем да го слагаме всички под общ знаменател.

# 20
  • Мнения: 3 521
До сега не ми се е случвало - всичките ми работодатели са били коректни от към позиция, плащане, условия на труд и осигуровки. Peace

# 21
  • Мнения: X
Опита се един да ми се прави на тарикат,като ми проведе интервю към бюро по труда. Взе ме на работа без всякакъв договор. И на всичкото отгоре успя искрено да се възмути като след месец-два изчакване да ме назначи както се полага си събрах партакешите и му казах,че съм си намерила по-подходяща за мен работа. Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 397
 Доста лъжат, а някои пък се възмущават, че ги разпитват за заплата и почивни дни още в началото! #2gunfire

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Лошото е, че често си и вярват  Sick Що народ си мисли, че като дава 400 лв е голям работодател и издържа нечие семейство. Не коментирам и другата страна, която също проявява творчесто, но в това надлъгване, понякога не се случва това, което трябва.
Аз не съм имала случай да съм работила на място, където съм била избрана с конкурс, а познавам себе си и знам възможностите си. Това се отразява на увереността ми.

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Масово се лъже. За всичко.

Общи условия

Активация на акаунт