Анкета ЗА или ПРОТИВ районирането за ДГ

  • 3 223
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 790
Аз съм ЗА. Искам детето ми да ходи в близката ДГ, а не да обикалям през 2-3 квартала.

# 16
  • Мнения: 27 524
И за и против. Хем е хубаво да имаме избор, хем има родители, които не могат да си позволят далечни градини (било то заради време, фианнси...) и ако местата им се заемат в близките градини, няма да е честно. Така че не знам, може би по-скоро за... пък за останалите остават частните като избор.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз съм против районирането.
Ще разкажа за моя случай, живея в район, който е много "размит" из кварталите. Най - близката градина до нас е на 3 спирки с автобуса и още 10 мин ходене пеш по главната улица и това с 2 малки деца  Shocked Колите се движат изключително бързо и това премеждие по 2 пъти на ден е непосилно за мен. Другата "близка" градина от района е на 20 мин път с 2 автобуса (това е без чакането им). Ако същата процедура е с кола, естествено времето и риска от ходенето по улицата се спестява, но нашият татко би могъл да поеме едната посока, работното му време не позволява тръгване от работното му място преди 18.30 ч и с трафика в градината ще е към 19.30 ч  Laughing В друг район има 4 детски градини на 15 - 20 мин, до които мога да стигна само с един автобус и малко пеш по спокойни междублокови улици. Споменавам, че това не е района на местоработата. Е районирането как ме облекчава в случая, никак, дори ме натоварва излишно и безпричинно. Да не казвам че според мен това е и дискриминация, но не искам да се задълбочавам в тази тема

# 18
  • Мнения: 1 273
Против  Peace

# 19
  • Мнения: 4 965
ДА - за градините. НЕ - за училищата.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
затова 6 месеца назад
Но пък ако току-що си си купил апартамент в друг квартал и се оказва, че не можеш да си пратиш детето в близката градина, защото нямаш 6 м. регистрация там...  newsm78
Иначе гласувах за районирането.

# 21
  • Мнения: 4 292
Против съм по много причини. Но съм За това, молбите на децата които са от района, да се гледат с предимство.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 378
ДА - за градините. НЕ - за училищата.

Не съм съгласна да има такова разединяване на критериите: "искам в близката детска градина, за да ми е лесно, но после в "елитното" училище в центъра, нищо че ми е далече!" Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 27 524
ДА - за градините. НЕ - за училищата.

Не съм съгласна да има такова разединяване на критериите: "искам в близката детска градина, за да ми е лесно, но после в "елитното" училище в центъра, нищо че ми е далече!" Rolling Eyes

Аз съм съгласна, ДГ е едно, ученето съвсем друго.  Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Въпрос на гледна точка. Но детската градина е първото стъпало в образователната ни система. Не само забавачница.

# 25
  • Мнения: 27 524
Така е, но пък и не всяко дете ходи на градина.

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, категорично, и веднага обяснявам защо.

Живеем на пл. Славейков, в идеалния център има само 2 ДГ с капацитет до максимум 50 свободни места за 1-ва група. Родените през 2005 год. деца, кандидати за 1-ва група и живеещи в квартала са не повече от 10-тина. За сметка на това, кандидатите за 50-те места в двете градини са 600, и 100% част от децата, живеещи до градите ще увиснат, или с други думи трябва да посещават детски заведения далеч от дома си.

Категорично съм за това, да има предимство по местоживеене.

# 27
  • Мнения: 1 134
Против съм. Много по - удобно ми е детето да ходи в градина, близка до работните ни места, отколкото до дома ни.

# 28
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 309
Аз гласувах ДА за ползване на предимство по местоживеене. Не мисля, че е удачно да се слага срок 6 месеца или година. Така увисват новодомците като мен, които са например от 3 месеца-по този начин би трябвало да ползвам предимство по стара лична карта т. е някъде кадето няма да живея-не се връзва. Confused

# 29
  • Мнения: 423
Гласувам с ЗА и то с две ръце Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт